CZ / EN

POST BELLUM


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Senioři

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Díky vašim příspěvkům můžeme pamětníkům zaslat respirátory a ochranné prostředky, nakoupit potraviny či drogerii, vyzvednout léky, pomoci při registraci na očkování proti covid19 nebo v případě potřeby zprostředkovat odbornou péči. A hlavně zajistit tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci. Po skončení pandemie covid-19 plánujeme rozšířit naše služby a chystáme v několika krajských městech otevřít v Institutech Paměti národa mezigenerační centra, kde budeme připravovat pravidelný program pro seniory. Budeme zde také pořádat aktivity, kde se pamětníci budou setkávat s žáky a studenty. Pomoc je nabízena především pamětníkům, kteří nám vyprávěli své příběhy v rámci dokumentačního projektu Paměti národa a účastníkům 2. a 3. odboje.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete! Zobrazenou částku vybíráme již od jara 2020. Rádi bychom na pomoc pamětníkům vybrali 1 500 000 Kč. Prosíme podpořte projekt Centrum pomoci Paměti národa a pomozme těm, kteří to potřebují.
848 437 Kč

přispělo

539 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pomoc je opět potřeba. Děkuji Vám za Vaši práci!

Lenka Minaříková
500 Kč

Velké poděkování za vše, co děláte.

Ivo Moravec

Díky za vše, co děláte!

Dita Lazárková
500 Kč

Za Vaši činnost děkujeme my a ITmou.

Na výletě s háčkem
1 000 Kč

Díky za vaše úsilí. Přeji hodně zdaru.

Jiří Hůlka
5 000 Kč

Děkuji za vaši činnost a pomoc těm, pro které je tato doba těžká.

Dárce

já děkuji Vám za Vaši práci

Lenka Zimová
500 Kč

Držte se, a velké díky za Vaši činnost! Měli jste dobrý nápad.

Tomáš Lukeš

Děkuji za Vaši práci a starost o ty, co to nejvíce potřebují. Spolu s lidmi zachraňujete i jejich příběhy.

Magda Konecna
500 Kč

Všem pamětníkům, skutečným hrdinům Paměti národa, opravdovým vlastencům naší rodné země posíláme srdečné pozdravy, rodina Šílova z Prahy a Orlických hor

Veronika Šílová
300 Kč