POST BELLUM


Senioři Zdraví

Centrum pomoci Paměti národa

Paměť národa založila Centrum pomoci pro seniory, kteří se v době šířící se virové nákazy ocitli v komplikované životní situaci. Centrum pomoci PN poskytuje bezkontaktním způsobem nákupy, zajišťuje vyzvednutí léků, zprostředkování lékařské pomoci, venčení psů apod. Služba je nabízena pamětníkům, kteří nám vyprávěli své příběhy v rámci dokumentačního projektu Paměti národa.

vybíráme od 17.3.2020
274 335 Kč

přispělo

209 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za pomoc, kterou poskytujete lidem, kteří si ji zaslouží.

Oldřich Smola
500 Kč

Senior děkuje dobrovolníkům.

Vladimír Čepelák
300 Kč

Držte se a děkuji Vám.

Lenka Zimová
500 Kč

Ráda pomáhám lidem, kteří to nejvíc potřebují, zvlášť pamětníkům, jejichž život by vydal na román.

Eliza
2 000 Kč

Držte se! Společně to zvládneme, Babišovi a "koroně" navzdory!

Peter Mojzeš
500 Kč

Děkujeme, ať se daří, hodně síly a hlavně zdraví. RCH.

Radim Chvála

Díky!

Jana M.

Děkuji Post Bellum za dosavadní dlouhodobou práci na projektu Paměť národa i za aktuální podporu potřebným z řad pamětníků obou totalit.

Ivan Matys
500 Kč

Alespoň maličkost na podporu statečných, kteří pomáhají potřebným.

Jana Voldanová

Dobrým lidem, dobrým úmyslům--alespoň malou částkou. Všem, kdo se podílejí na tomto PROJEKTU, děkuji!!

Jiří Ďoubalík
1 000 Kč