POST BELLUM


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Senioři

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Centrum pomoci Paměti národa pomáhá zejména pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v rámci projektu www.pametnaroda.cz, ale i jejich blízkým a příbuzným, kteří o ně pečují v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Mnozí z těchto starých lidí nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech nebo komunistických lágrech. V těžkých dobách se rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. V rámci odborného a občanského poradenství v současné době pomáháme prostřednictvím zavedené telefonické linky, a to nejen pamětníkům, ale i širší veřejnosti, zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení, zprostředkovávat informace od státních institucí.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete! Zobrazenou částku vybíráme již od jara 2020. Rádi bychom na pomoc pamětníkům vybrali 1 500 000 Kč. Prosíme podpořte projekt Centrum pomoci Paměti národa a pomozme těm, kteří to potřebují.
993 497 Kč

přispělo

557 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky

Jakub Šimek
5 000 Kč

Dekuji za vse, co delate.

Jiri Jakubec
1 000 Kč

Pomoc je opět potřeba. Děkuji Vám za Vaši práci!

Lenka Minaříková
500 Kč

Velké poděkování za vše, co děláte.

Ivo Moravec

Díky za vše, co děláte!

Dita Lazárková
500 Kč

Za Vaši činnost děkujeme my a ITmou.

Na výletě s háčkem
1 000 Kč

Díky za vaše úsilí. Přeji hodně zdaru.

Jiří Hůlka
5 000 Kč

Děkuji za vaši činnost a pomoc těm, pro které je tato doba těžká.

Dárce

já děkuji Vám za Vaši práci

Lenka Zimová
500 Kč

Držte se, a velké díky za Vaši činnost! Měli jste dobrý nápad.

Tomáš Lukeš