POST BELLUM


Senioři Zdraví

Centrum pomoci Paměti národa

Paměť národa založila Centrum pomoci pro seniory, kteří se v době šířící se virové nákazy ocitli v komplikované životní situaci. Centrum pomoci PN poskytuje bezkontaktním způsobem nákupy, zajišťuje vyzvednutí léků, zprostředkování lékařské pomoci, venčení psů apod. Služba je nabízena pamětníkům, kteří nám vyprávěli své příběhy v rámci dokumentačního projektu Paměti národa.

vybíráme od 17.3.2020
279 535 Kč

přispělo

215 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

já děkuji Vám za Vaši práci

Lenka Zimová
500 Kč

Držte se, a velké díky za Vaši činnost! Měli jste dobrý nápad.

Tomáš Lukeš

Děkuji za Vaši práci a starost o ty, co to nejvíce potřebují. Spolu s lidmi zachraňujete i jejich příběhy.

Magda Konecna
500 Kč

Všem pamětníkům, skutečným hrdinům Paměti národa, opravdovým vlastencům naší rodné země posíláme srdečné pozdravy, rodina Šílova z Prahy a Orlických hor

Veronika Šílová
300 Kč

Děkuji!

Marta Vichrova

Vážím si lidí co něco vykonali pro moji vlast .
Děkuji

Karel Krenk
1 000 Kč

A prece spolu 💙💙

Ketka
500 Kč

Ve vašem životě jste už zvládli mnohem horší věci, jste silní, zvládnete to i teď!

Navrátil Petr

Děkujeme!

Štěpán Špinka

Děkuji za vaší energii, ať se daří a pamětníci se mají dobře !

Jan Berger
1 000 Kč