CZ / EN

POST BELLUM


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Senioři

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Díky vašim příspěvkům můžeme pamětníkům zaslat respirátory a ochranné prostředky, nakoupit potraviny či drogerii, vyzvednout léky, pomoci při registraci na očkování proti covid19 nebo v případě potřeby zprostředkovat odbornou péči. A hlavně zajistit tolik potřebný mezilidský kontakt, který jim ulehčí domácí izolaci. Po skončení pandemie covid-19 plánujeme rozšířit naše služby a chystáme v několika krajských městech otevřít v Institutech Paměti národa mezigenerační centra, kde budeme připravovat pravidelný program pro seniory. Budeme zde také pořádat aktivity, kde se pamětníci budou setkávat s žáky a studenty. Pomoc je nabízena především pamětníkům, kteří nám vyprávěli své příběhy v rámci dokumentačního projektu Paměti národa a účastníkům 2. a 3. odboje.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete! Zobrazenou částku vybíráme již od jara 2020. Rádi bychom na pomoc pamětníkům vybrali 1 500 000 Kč. Prosíme podpořte projekt Centrum pomoci Paměti národa a pomozme těm, kteří to potřebují.
844 987 Kč

přispělo

538 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Nabízí bezkontaktně zásilky potravin, léků a další služby protinacistickým a protikomunistickým odbojářům, přeživším holokaustu, bývalým politickým vězňům, disidentům a jejich nejbližším. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na nákup ochranných pomůcek a desinfekce pro seniory i dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Dále na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Posílám peněžní dar pro bývalé disidenty.

Alexej Mruzek

Díky, díky moc za to co děláte.

Martin Nevrlý

Dekuji a dekovat vzdy budu.

Petr Kotyk
100 Kč

Korespondenční adresa:

Mírové náměstí 43/21
412 01 Litoměřice

Potvrzení o daru prosím 1* ročně emailem.
Děkuji.

Ota Šťastný
300 Kč

Děkuji za Vaši prácei a celkovou činnost, kterou považuji za velmi důležitou. Národ bez paměti nemá budoucnost.

Dagmar Laštovková

Jsem členem klubu paměti národa a nakonec jsme se rozhodl i tady trvale přispívat oproti jednorázovým darům. Určitě si pamětníci vaši pomoc zaslouží. Moc děkuji za vaši práci.

Lenka Minaříková
200 Kč

Dum Spiro Spero.

Dárce
1 500 Kč

Držím palce celému projektu Paměti národa.

Pavel Kopsa

Díky

Jakub Šimek
5 000 Kč

Dekuji za vse, co delate.

Jiri Jakubec
1 000 Kč