POST BELLUM


Senioři Sociálně znevýhodněné skupiny

Centrum pomoci Paměti národa

Bojovali za naši svobodu. Teď potřebují naši pomoc oni! Centrum pomoci Paměti národa pomáhá zejména pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v rámci projektu www.pametnaroda.cz, ale i jejich blízkým a příbuzným, kteří o ně pečují v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Mnozí z těchto starých lidí nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech nebo komunistických lágrech. V těžkých dobách se rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. V rámci odborného a občanského poradenství v současné době pomáháme prostřednictvím zavedené telefonické linky, a to nejen pamětníkům, ale i širší veřejnosti, zorientovat se v obtížných životních situacích a poskytovat podporu při jejich řešení, zprostředkovávat informace od státních institucí.

vybíráme od 17.3.2020
Velice děkujeme za to, že nás podporujete!
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Paměť národa vyzývá veřejnost: nedovolme, aby staří lidé strádali opuštěni a v obavách ve svých domovech. Redaktoři Paměti národa skoro dvacet let navštěvují pamětníky a zaznamenávají jejich vyprávění. Mnozí senioři nasadili své životy na frontách 2. světové války, trpěli v koncentračních táborech, či komunistických lágrech, protože se v těžké době rozhodli nasadit pro druhé, bojovali za svobodu. Nyní nastal čas, abychom se postarali my.  

Centrum je určeno pamětníkům, jejichž vzpomínky zaznamenali dokumentaristé v posledních dvaceti letech. Tým Centra pomoci Paměť národa nyní aktivně kontaktuje pamětníky, se kterými redaktoři natáčeli, ale zároveň pamětníky vyzývá, aby se případně sami ozvali na číslo 601 601 156, nebo napsali na email: pomoc@pametnaroda.cz.

Váš dar využijeme především na pokrytí provozních nákladů Centra pomoci Paměti národa, případně na překlenutí finanční nouze či nedostatku hotovosti těm seniorům, kteří se do ní mohou dostat. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Kamarád slavil kulaté narozeniny a přál si, abych dar poslali Paměti národa

Lubor Goláň
5 000 Kč

Díky.

Marek Král
300 Kč

Snad někomu pomohu.

Pavel Petřina
250 Kč

Posílám peněžní dar pro bývalé disidenty.

Alexej Mruzek

Díky, díky moc za to co děláte.

Martin Nevrlý

Dekuji a dekovat vzdy budu.

Petr Kotyk
100 Kč

Korespondenční adresa:

Mírové náměstí 43/21
412 01 Litoměřice

Potvrzení o daru prosím 1* ročně emailem.
Děkuji.

Ota Šťastný
250 Kč

Děkuji za Vaši prácei a celkovou činnost, kterou považuji za velmi důležitou. Národ bez paměti nemá budoucnost.

Dagmar Laštovková

Jsem členem klubu paměti národa a nakonec jsme se rozhodl i tady trvale přispívat oproti jednorázovým darům. Určitě si pamětníci vaši pomoc zaslouží. Moc děkuji za vaši práci.

Josef Minařík
200 Kč

Dum Spiro Spero.

Dárce
1 500 Kč