Achilleus z.s.


Osvěta a poskytování informací Děti, mládež, rodina

Umíme v tom chodit

Okamžiky spojené s prvními krůčky patří k těm nejkrásnějším v životě. Někdy jim ale může předcházet „dlouhá cesta“. Snažíme se, aby vykročení do života bylo co nejsnazší. Společně s vámi dokážeme víc!

vybíráme od 5.12.2018

Podpořte nemocné nožičky

127 542 Kč

přispělo

144 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Už od roku 2009 zprostředkováváme potřebné informace týkající se nejčastější vrozené ortopedické vady Pes equinovarus congenitus (PEC) rodičům v celé České republice. Snažíme se, aby toto náročné období léčby zvládali co nejlépe. Facebooková skupina rodičů má již skoro 1000 členů. Abychom mohli poskytovat stále nové informace v oblasti léčby a dělat dál všeobecnou osvětu o tomto problému, potřebujeme Vaši pomoc.

Naším hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáháme rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispíváme k úspěšnosti léčby dětí.

Co je vada pes equinovarus?
Laicky popsáno, dítě se narodí s chodidly zkroucenými dovniř a s patou tak vysoko, že skoro zaniká.

Jak probíhá léčba?
V současnosti nejvíc využívaná forma léčby je Ponsetiho metoda. Jedná se o bezoperační metodu léčby, která je bezbolestná, rychlá, levná a efektivní v téměř 95% případů. Spočívá především ve speciálním sádrování brzy po narození, pak následuje malý operační zákrok na Achillově šlaše a následné nošení dlah až do předškolního věku.

Co je pro rodiče nejtěžší?
V době bezprostředně po porodu se musí rodiče vyrovnat se zprávou, že jejich dítě není zcela zdravé. Potřebují informace o tom co je čeká a naději, že jejich dítě bude žít plnohodnotný život.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Alespoň něco málo. Děkujeme za to, že jste ❤️
Petra Šťastová
200 Kč
Děkuji za malé pěstouňátko,kterému pomáháte zapůjčením dlah.
Jindřiška Andrsová
Protože jsem se před mnoha lety jako matka potýkala se stejným problémem u mého syna, který přetrvává bohužel dodnes....velmi si vážím lidí, kteří se snaží pomáhat. Ráda se alespoň malou částkou měsíčně budu snažit býti nápomocná . Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci .
Miluše Žabová
100 Kč
Děkuji moc za tuto stránku a za veškeré rady v léčbě naší dcerky 😀
Miroslava Viktorinová
50 Kč
Neměla jsem toho mnoho, ale myslím, že každá koruna dobrá. Darovala jsem to, co mi zbylo na účtu, pro dobrou věc . Doufám, že i to málo pomůže.
M.K.
Robite pre nás veľa, vďaka!
Adela Zappi
200 Kč
Vojtěch Brűckner jednostranný PEC
Iva Brücknerová
100 Kč
Děkujeme celému týmu co pro nás dělá .
Petra Šolarová
100 Kč
Prosím o zaslání dokladu
Monika Metlická
200 Kč
Ať všichni děti mají zdravé nožky :-)
Marie Mikulská
1 000 Kč