Dům pro Julii, z. ú.


Hospicová a paliativní péče Děti, mládež, rodina

Na chvíli jen rodičem

Dlouhodobá péče o nevyléčitelně nemocné dítě je velmi náročná psychicky i fyzicky. Podpořte, prosím, vznik terénní odlehčovací služby Domu pro Julii a společně dopřejme pečujícím chvíli odpočinku.

vybíráme od 15.9.2018
63 373 Kč

přispělo

84 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kanyla, PEG, tracheostomie, DUPV, odsávačka, polohování, ... Výrazy lékařů a zdravotních sester? Omyl. Rodiče pečující o nevyléčitelně nemocné dítě v domácím prostředí jsou nuceni osvojit si mnoho zdravotnických výrazů a úkonů. Péče je vyčerpávající, rodiče se ocitají v sociální izolaci, často na pokraji finanční nouze. Jediná šance na odpočinek a nabrání sil do další péče je přenechat na chvíli péči někomu jinému. Ale komu?

Dům pro Julii spouští první z nabídky služeb pro rodiny s nevyléčitelně nemocnými dětmi a mladistvými - terénní odlehčovací službu. Vybrané finanční prostředky budou použity na úhradu odměn pro pečující sociální pracovníky a zdravotní sestry tak, aby mohla být tato služba poskytována rodinám bezplatně či s minimální finanční účastí. Každých 200 Kč znamená darování až dvou hodin pro odpočinek, zařízení nezbytných záležitostí, dvou hodin jen pro sebe sama, pro rozvíjení partnerského života, dvě hodiny strávené s dalším dítkem. Pro mnohé samozřejmost, pro některé nedosažitelný "luxus". Děkujeme za podporu a umožnění pečujícím být "Na chvíli jen rodičem". 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Přeji všem hodně sil ! Máte můj velký obdiv.

Alena Kaderková
1 000 Kč

Všichni, jež se starají o své nemocné děti, mají můj obdiv a velkou podporu!❤️👍 sama jsem byla pečujíci osobou nemocnému tatínkovi a vím, jak moc je to náročné.

Klára Žabenská
400 Kč