CZ / EN

Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Velký dík celému teamu za vaši úžasnou práci.

Lucie Diblikova
100 Kč

Držíme vám palce! 🐢

Valerie Fehnlová
50 Kč

Snad se podaří něco změnit!

Marcela Uhlíková
60 Kč

Držím palce!

Oldřich Hrádek
500 Kč

Mila Hanka, velmi si Vas vazim za to, co robite. Drzim palce a prajem Vam vsetko dobre.

Petra Vareckova

Naší kolegyni Jitce Vokurkové, ochránkyni přírody. Zoo Olomouc

Ing. Jitka Vokurková
500 Kč

Naší kolegyni Jitce Vokurkové, ochránkyni přírody. Zoo Olomouc

Ing. Jitka Vokurková
150 Kč

Přeji želvičkám hodně štěstí do jejich nelehkého života.

Lenka Kolářová

Dobrý den, chtěl jsem jenom napsat, že posláním daru na mořské želvy mě inspiroval APM Sport, kde jsem si kupoval nějaké sportovní oblečení. Velice dobrý nápad a aktivita. A jsem moc rád, že jsem mohl zachránit 1200 ks vajec.

Děkuji
S pozdravem
Lukáš

Lukáš Pavlík
1 500 Kč

Ať se želvám daří :-)

Michal Komárek