CZ / EN

Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Fandím vám už několik let a teď konečně mám možnost přispět. Přeju hodně štěstí a odhodlání do dalších let. Díky za všechno, co děláte ❤🐢❤

Juli F.
2 000 Kč

Děkuji za Vaši starost a snahu chránit přirozené obyvatele moří a oceánů.

Sandra Vohrnová

Pro lepší budoucnost 🐢

Monika Kalvodová
50 Kč

děkuji za Vaši práci, jste úžasní :)

Jarka
500 Kč

Super práce!

Zdeněk Sojma
1 500 Kč

Milujeme želvičky a pomáháme rádi už 5. rokem. :) #life4turtle #koralkyspribehem

Gabriela Szabó
500 Kč

Díky za vaši pomoc želvičkám! Sama mám doma už 18 let suchozemskou želvičku Žofinku :) A třeba vám jednou se záchranou mořských želv pomůžu přímo na místě.

Magdaléna Hrabětová
2 000 Kč

Dobry den, miluju želvy včera mi zemřela želvička . Bylo jí 20 let tak jsem se rozhodl na její čest vás dlouhodobě sponzorovat.

Josef Matějka
100 Kč

2. příspěvěk na želvičky :)

Michal Komárek
500 Kč

Každá koruna se počítá, snad ta stovka aspoň trošku pomůže. Všechen obdiv vaší úžasné práci a držím palce, abyste všichni vytrvali! <3

Miroslava Strašilová
100 Kč