CZ / EN

Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Oblast Berau na severovýchodním Borneu je 8. největším líhništěm karet obrovských na světě. Jejich populace tu ale za posledních 70 let klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. Úzce spolupracujeme s místní organizací Konservasi Biota Laut Berau, jejíž činnost vedeme a financujeme. Hlídáme pláže na 3 ostrovech před pytláky, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme v mnoha oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. Tvoříme příručku o tom, jak chránit želvy efektivně. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Chráníme mořské želvy společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 3 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu. Od října 2017 projekt nemá stálého dlouhodobého partnera a je závislý na darech jednotlivců a firem. Děkujeme moc za podporu. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (13)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pro želvičky. Ať se vám daří.

Miloslava Novotná
500 Kč

Držíme palce!

Andrea Olejníková
500 Kč

Ať se Vám daří! A.

Andrea Olejníková
500 Kč

milujeme želvy a podpora tohoto projektu je strašně důležitá. Představa, že by mořské želvy, které tu byly zároveň s dinosaury, měly být lidskou rukou vyhubeny, je naprosto strašilvá

Jiří Überall
1 500 Kč

Alespoň malinká částka v tomto čase

www.prvnipomocpsa.cz Katka Šponarová
50 Kč

Myslím, že toto je nejužitečnější způsob, kam vložit peníze :-).
Lenka

Lenka Macháčková
15 000 Kč

Děkuji za Vaši práci a přeji hodně sil! <3

Gabriela Kubíková
500 Kč

Byla jsem na Vaší přednášce a váš projekt mě velice zaujal. Ať se vám daří chránit želvy i nadále!

Dárce

Držím palce želvičkám

Marie Jandlová
150 Kč

Přeji, ať se želvičkám daří.

Ondřej Bílek