Chráníme mořské želvy z.s.


Životní prostředí Zvířata

Chráníme mořské želvy

Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. Jejich populace za posledních 70 let na některých místech klesla o více než 90%. Místní lidé kradou z pláží želví vejce a prodávají je do restaurací pro turisty, zaživa jim strhávají krunýře, aby z nich udělali suvenýry. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených karet pravých, ale také karet zelenavých a karet obrovských. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, například z kokosu. Učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. Vzdělávací materiály, které jsme vytvořili, se používají celosvětově. Jako konzultanti pomáháme i jinde ve světě. V ČR se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti o situaci mořských želv, o příčinách ohrožení těchto vzácných plazů a o možnostech, jak jim můžeme pomoci.

Chráníme mořské želvy

Pomozte nám chránit želvy i Vy. Děkujeme. www.morskezelvy.cz
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Chráníme mořské želvy, nádherné tvory, žijící na Zemi více než 110 miliónů let. Dnes jim hrozí vyhynutí. S místní organizací Sehabat penyu Loang chráníme několik pláží na ostrově Lembata v Indonésii. Tyto pláže jsou důležitějším líhništěm kriticky ohrožených druhů karet. V roce 2022 začal projekt na zkvalitnění ochrany mořských želv i na Srí Lance. Činnost ochranářů vedeme a financujeme. Hlídáme pláže před pytláky, přenášíme vejce do chráněné části pláže, hned po vylíhnutí želvy vypouštíme do moře, učíme místní dělat suvenýry z alternativních materiálů, učíme děti o želvách, o přírodě a také angličtinu. 


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (18)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Mám radost z tohoto projektu a ze záchrany další želvičky! 🫶🏼🐢

Tereza Butulová
50 Kč

Túto 'znášku vajec' sme podporili v rámci projektu, ktorý dcéra robí na ZŠ Kubranská v Trenčíne. Vybrala si tému morské korytnačky a na konci mesiaca bude mať prezentáciu. Ďakujeme, že sa snažíte o záchranu korytnačiek a prajeme veľa úspechov! Mirka

Alicka Žáčiková
500 Kč

Dala jsem želvičce jméno Eli a přejeme jí plno síly na její cestě.

Elenka Fantová
50 Kč

pro želvičky :)

Karla Němcová
1 500 Kč

Ať se želvičkám hezky plave ♥

Pavla Fritzenová
500 Kč

Až se dcera dozví, že jsem pro ní pomohl zachránit 100 želv, bude mít radost. Díky, že pomáháte. Jsem na vás hrdý.

Jiří Sehnal

Ahoj Hanko,
zdravíme a přejeme moc úspěchů v ochranářských projektech i v dalším roce.
Ondra a Kristýna Sedláčkovi

Ondřej Sedláček
1 500 Kč

Děkujeme za vaší úžasnou práci a přejeme krásné vánoce a vše dobré. Vébrovi

Libuše Vébrová
1 500 Kč

Děkuji 🐢

Stanislav Laboutka
500 Kč

Jste úžasní lidé, držím palce a víru v co děláte. Na světě je tolik zla a lidí, kteří si přestávají vážit přírody, zvířat, stromů atd. Jsem rád že můžu malinko přispět na podporu.

Petr

Petr Čech
500 Kč