CZ / EN

Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Děti, mládež, rodina

Sbarvouven.cz

Od vzniku poradny v roce 2015 jsme pomohli již více než 4 500 lidem, 30 z nich jsme dokonce zachránili život. To má smysl! Pojďte do toho s námi – společně dokážeme pomoci ještě víc.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming-out!


Každý týden nás osloví dvě desítky mladých lidí, kteří se nacházejí v těžké životní situaci. Ujasnění vlastní orientace či identity a veřejný coming-out jsou pro LGBT+ dospívající nejtěžšími životními kroky a odhodlat se k nim trvá často celé roky. V takové situaci hodně pomůže možnost se někomu svěřit. Někomu, kdo si to dovede představit, protože sám stejnou situaci už prožil. Někomu, u koho se není třeba bát reakce. A právě to je smyslem poradny Sbarvouven.cz.

Jak využijeme Váš dar?

  • 100 Kč měsíčně je náklad na jednoho klienta*ku poradny, díky pravidelné platbě v této výši může tedy jeden člověk využít její služby
  • 200 Kč měsíčně zajistí místo jednomu teenagerovi*erce v podpůrné terapeutické skupině
  • 450 Kč měsíčně, tedy 5 400 Kč ročně zajistí základní jednodenní školení pro všechny mentory*ky
  • 600 Kč měsíčně je náklad na jednoho mentora*ku poradny, který zahrnuje průběžná školení a dohled odborné*ho garanta*ky
  • 1000 Kč měsíčně je náklad na propagaci poradny, aby se o ni dozvěděli potenciální klienti*ky
Možná i pro Vás bylo těžké přijmout svou orientaci a/nebo identitu. Možná Vaši blízcí nevzali Váš coming-out zrovna nejlépe. Anebo jste měl*a štěstí a všechno bylo v pohodě, ale víte, že to zdaleka není samozřejmost. Ať už je vaše motivace jakákoliv, přidejte se k nám. Zaslání daru je tou nejjednodušší cestou, jak mladým gayům, lesbám, bi a trans lidem spolu s námi pomáhat.

Chceme být oporou co nejvíce lidem, proto naši činnost neustále rozvíjíme a rozšiřujeme. Kromě online poradny pořádáme podpůrné skupiny pro mladé procházející coming-outem ale i pro rodiče, kteří chtějí porozumět prožívání svých dětí. Letos bychom rádi tyto skupiny nabídly i mimo Prahu, v dalších českých městech. 

Víme, že pro queer dospívající je hodně důležité najít bezpečný prostor, kde mohou být opravdu sami sebou a kde se mohou setkat se stejně starými lidmi, kteří to mají podobně. Proto každoročně pořádáme v Praze a Brně akci FILIP20, setkání queer mladých od 13 do 21 let. 
 
Patronkou poradny je Ester Janečková a ve svém coming-outovém videu nás podpořil Kovy.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu?
Napište Sabině na sabina.sedlackova@praguepride.com


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Super!

Dan Klas
200 Kč

Je dobře ze tento web existuje

czhujer

Díky moc za vše, co děláte. Moc si vás vážím a držím palce.

Josef Datel
1 000 Kč

Díky za to, co děláte!

Dárce
100 Kč

Díky za to, co děláte. Kéž byste tu byli před 19 lety, když jsem sama procházela coming outem...:-)

Vendula Benešová, DiS.
500 Kč