CZ / EN

Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Osvěta a poskytování informací

Sbarvouven.cz

online poradna pro LGBT+ dospívající v krizi

Sbarvouven.cz

online poradna pro LGBT+ dospívající v krizi
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming-out!

Každý týden nás osloví dvě desítky mladých lidí, kteří se díky své odlišnosti nacházejí v těžké životní situaci. Ujasnění vlastní orientace či identity a veřejný coming-out jsou pro LGBT+ dospívající nejtěžšími životními kroky a odhodlat se k nim trvá často celé roky. V takové situaci hodně pomůže možnost se někomu svěřit. Někomu, kdo si to dovede představit, protože sám stejnou situaci už prožil. Někomu, u koho se není třeba bát reakce. A právě to je smyslem poradny Sbarvouven.cz.

Od vzniku poradny v roce 2015 jsme pomohli téměř 4 000 lidem, 30 z nich jsme dokonce zachránili život. To má smysl! Pojďte do toho s námi – společně dokážeme pomoci ještě víc.

  • 100 Kč měsíčně je náklad na jednoho klienta*ku poradny, díky pravidelné platbě v této výši může tedy jeden člověk využít její služby
  • 200 Kč měsíčně zajistí místo jednomu teenagerovi*erce v podpůrné terapeutické skupině
  • 450 Kč měsíčně, tedy 5 400 Kč ročně zajistí základní jednodenní školení pro všechny mentory*ky
  • 600 Kč měsíčně je náklad na jednoho mentora*ku poradny, který zahrnuje průběžná školení a dohled odborné*ho garanta*ky
Možná i pro Vás bylo těžké přijmout svou odlišnost. Možná Vaši blízcí nevzali Váš coming-out zrovna nejlépe. Anebo jste měl*a štěstí a všechno bylo v pohodě, ale víte, že to zdaleka není samozřejmost. Ať už je vaše motivace jakákoliv, přidejte se k nám. Zaslání daru je tou nejjednodušší cestou, jak mladým gayům, lesbám, bi a trans lidem spolu s námi pomáhat.

Výši Vašeho příspěvku si určujete sami a kdykoliv můžete podporu ukončit. My Vás budeme informovat o tom, jak vaše dary pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců*kyň a budeme Vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride.

DĚKUJEME! 

Proč je poradna důležitá?
Představa, že o jeho odlišné sexuální orientaci ví rodina, kamarádi nebo okolí, byla pro Dominika na střední naprosto nereálná. „Ani nevím, proč jsem v sobě měl takový blok. Mám kolem sebe velmi tolerantní lidi – jak v rodině, tak mezi přáteli,“ hodnotí zpětně.
 
Každý den ho trápily negativní myšlenky, rozhodl se tedy vyhledat pomoc. Při brouzdání na internetu narazil na poradnu Sbarvouven.cz. Začal si psát s mentorkou Katkou a jeho psychický stav se postupně zlepšil. Pak se ale odmlčel.
 
Po čase se Katce ozval znovu. „Někdy před dvěma lety, když byla moje situace opravdu zoufalá, jsem se na Tebe obrátil. Musím říct, že mi to docela pomohlo. Proto jsem se rozhodl, že se Ti ozvu – abys věděla, jak to se mnou dopadlo, a taky abych Ti poslal jedno velké díky, které Ti dlužím.“ 

„Měl jsem tehdy takový strach, že jsem se bál napsat své pravé jméno,“ stálo dále v děkovném dopise, který byl plný dobrých zpráv. Dominik se za uplynulé dva roky vyoutoval rodině a přátelům a spokojeně žije v Praze ve společném bytě s přítelem Kubou – představa, která by byla pro sedmnáctiletého Dominika jen těžko uvěřitelná.

Celý příběh si přečtěte na webu poradny. 

Patronkou poradny je Ester Janečková a ve svém comingoutovém videu nás podpořil Kovy.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem*kou kampaně nebo nám s šířením poradny pomoct jinak? Napište Tereze (tereza@praguepride.com


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

V reakci na nevhodné a urážlivé výroky Miloše Zemana na adresu LBGT posílám částku 5 000 Kč jako doklad toho, že i lidé z "majority" o věci sexuálních menšin smýšlí jinak než on.

Jiří Spáčil
5 000 Kč

Ať mír dál zůstává s naší krajinou.

Miluše Šubrtová
500 Kč

Nechť si prezident říká co chce

Dárce
100 Kč

Moc držím palce!

Dárce

Posílám v reakci na Zemanovi jedy. Pokračujte ve skvělé práci.

David Odvarka
1 000 Kč

🌈

Karolína Kocincová

I am very happy to be able to support such wonderful organization!!!

Bernardo Ferrara Barbosa Aparecido

Rád podpořím projekt, který má smysl a dává tak naději lidem se změnou orientace.

Jiří Valeš
500 Kč

Děláte velice záslužnou věc. Děkuji Vám.

Veronika Kazimourová
2 000 Kč

Dekuji moc mentorkam Eve a Kvete za cenne rady, ktere mi poskytly. Jsem rada, ze jsem vas projekt online pomoci objevila :)

Jana Cervena
1 000 Kč