Prague Pride z.s.


Osvěta a poskytování informací Děti, mládež, rodina

Sbarvouven.cz

Od vzniku poradny v roce 2015 se na ni obrátilo již více než 5 700 klientů*ek, se kterými si mentoři*rky vyměnili více než 71 tisíc zpráv. V osmi desítkách z těchto konverzací řešili klienti*ky opravdu závažné situace – útěk z domova, sebepoškozování, deprese. 36 z nich dokonce uvažovalo o sebevraždě. Tahle čísla jasně ukazují, že mladí LGBT+ lidé poradnu potřebují. Buďte jim společně s námi oporou a podpořte další fungování a rozvoj poradny Sbarvouven.cz.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming-out!Přijmout svoji orientaci či identitu nebývá jednoduché. K vnímání sebe sama přispívají navíc reakce okolí. Někdo nachází v rodině a přátelích potřebnou podporu. Ale jindy od nejbližších přichází nepochopení a odmítání. Na sociálních sítích a ve veřejném prostoru jsme navíc stále svědky*němi nenávistných projevů vůči LGBT+ lidem. Taková atmosféra může snadno podkopat sebevědomí a duševní pohodu mladých queer lidí. A právě proto je tu online poradna Sbarvouven.cz.

Online poradna nabízí bezpečný prostor, kde si mohou klienti*ky popovídat s někým, kdo má s coming outem a sebepřijetím vlastní zkušenost. Mentoři a mentorky pomáhají najít odvahu v těžkém životním období a nabízí podporu mladým lidem i jejich blízkým. Přejeme si, aby nikdo nemusel žít v napětí, lhát a skrývat, kým opravdu je. Naopak společně nacházíme ztracené sebevědomí a životní jistotu. Buďte u toho s námi! 

Jak využijeme Váš dar? 

  • 150 Kč měsíčně je náklad na jednoho klienta*ku poradny, díky pravidelné platbě v této výši může tedy jeden člověk využít její služby,
  • 300 Kč měsíčně zajistí místo jednomu teenagerovi*erce v podpůrné terapeutické skupině,
  • 450 Kč měsíčně, tedy 5 400 Kč ročně zajistí základní jednodenní školení pro všechny mentory*ky,
  • 600 Kč měsíčně je náklad na jednoho mentora*ku poradny, který zahrnuje průběžná školení a dohled odborné*ho garanta*ky,
  • 1000 Kč měsíčně je náklad na propagaci poradny, aby se o ni dozvěděli potenciální klienti*ky
I díky Vaší podpoře se může projekt Sbarvouven.cz dál rozrůstat. Kromě online poradny pořádáme podpůrné a svépomocné skupiny věnované coming outu a také podpůrnou skupinu pro rodiče LGBT+ dětí. 

Víme, že pro queer dospívající je hodně důležité najít bezpečný prostor, kde mohou být opravdu sami sebou a kde se mohou setkat se stejně starými lidmi, kteří to mají podobně. Proto každoročně pořádáme v Praze a Brně akci FILIP20, setkání queer mladých od 13 do 21 let.


Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište prosím Lucii na lucie.zelena@praguepride.com.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Tohle je velmi důležitý projekt, díky za něj.

Petr Š.
2 500 Kč

Ďakujem za to, čo robíte!

Josef Rabara
4 400 Kč

Dar pro dobrou věc.

Ivan Polak

❤️🌈

Veronika Kulhánková
500 Kč

Vážím si Vaší práce! Děkuji že pomáháte těm kteří to potřebují!

Barbara Váňová
1 000 Kč

Skvělý projekt, držím palce :-)

Ladislav Balogh
1 000 Kč

S Troušku do Mlýna? Ano! Ne? Je fajn, že dnes je něco takového. Když si vzpomenu na své mládí, tak to bylo daleko horší.

bearcubcz
250 Kč

Pro cistou radost ze zivota:)

Dárce

Ať se Vám i Vašim klientům daří!

Michal

Děkuji za to, co děláte!

Julie Procházková
300 Kč