Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Osvěta a poskytování informací

Sbarvouven.cz

Od vzniku poradny v roce 2015 se na ni obrátilo již více než 5 700 klientů*ek, se kterými si mentoři*rky vyměnili více než 71 tisíc zpráv. V osmi desítkách z těchto konverzací řešili klienti*ky opravdu závažné situace – útěk z domova, sebepoškozování, deprese. 36 z nich dokonce uvažovalo o sebevraždě. Tahle čísla jasně ukazují, že mladí LGBT+ lidé poradnu potřebují. Buďte jim společně s námi oporou a podpořte další fungování a rozvoj poradny Sbarvouven.cz.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming-out!Přijmout svoji orientaci či identitu nebývá jednoduché. K vnímání sebe sama přispívají navíc reakce okolí. Někdo nachází v rodině a přátelích potřebnou podporu. Ale jindy od nejbližších přichází nepochopení a odmítání. Na sociálních sítích a ve veřejném prostoru jsme navíc stále svědky*němi nenávistných projevů vůči LGBT+ lidem. Taková atmosféra může snadno podkopat sebevědomí a duševní pohodu mladých queer lidí. A právě proto je tu online poradna Sbarvouven.cz.

Online poradna nabízí bezpečný prostor, kde si mohou klienti*ky popovídat s někým, kdo má s coming outem a sebepřijetím vlastní zkušenost. Mentoři a mentorky pomáhají najít odvahu v těžkém životním období a nabízí podporu mladým lidem i jejich blízkým. Přejeme si, aby nikdo nemusel žít v napětí, lhát a skrývat, kým opravdu je. Naopak společně nacházíme ztracené sebevědomí a životní jistotu. Buďte u toho s námi! 

Jak využijeme Váš dar? 

  • 150 Kč měsíčně je náklad na jednoho klienta*ku poradny, díky pravidelné platbě v této výši může tedy jeden člověk využít její služby,
  • 300 Kč měsíčně zajistí místo jednomu teenagerovi*erce v podpůrné terapeutické skupině,
  • 450 Kč měsíčně, tedy 5 400 Kč ročně zajistí základní jednodenní školení pro všechny mentory*ky,
  • 600 Kč měsíčně je náklad na jednoho mentora*ku poradny, který zahrnuje průběžná školení a dohled odborné*ho garanta*ky,
  • 1000 Kč měsíčně je náklad na propagaci poradny, aby se o ni dozvěděli potenciální klienti*ky
I díky Vaší podpoře se může projekt Sbarvouven.cz dál rozrůstat. Kromě online poradny pořádáme podpůrné a svépomocné skupiny věnované coming outu a také podpůrnou skupinu pro rodiče LGBT+ dětí. 

Víme, že pro queer dospívající je hodně důležité najít bezpečný prostor, kde mohou být opravdu sami sebou a kde se mohou setkat se stejně starými lidmi, kteří to mají podobně. Proto každoročně pořádáme v Praze a Brně akci FILIP20, setkání queer mladých od 13 do 21 let.


Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište prosím Lucii na lucie.zelena@praguepride.com.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Za Matúše a Juraje

Dárce
1 000 Kč

Díky za vaši práci.

Petr Š.
1 000 Kč

V reakci na nevhodné a urážlivé výroky Miloše Zemana na adresu LBGT posílám částku 5 000 Kč jako doklad toho, že i lidé z "majority" o věci sexuálních menšin smýšlí jinak než on.

Jiří Spáčil
5 000 Kč

Ať mír dál zůstává s naší krajinou.

Miluše Šubrtová
500 Kč

Nechť si prezident říká co chce

Dárce
100 Kč

Moc držím palce!

Dárce

Posílám v reakci na Zemanovi jedy. Pokračujte ve skvělé práci.

David Odvarka
1 000 Kč

🌈

Karolina Kocincova

I am very happy to be able to support such wonderful organization!!!

Bernardo Ferrara Barbosa Aparecido

Rád podpořím projekt, který má smysl a dává tak naději lidem se změnou orientace.

Jiří Valeš
500 Kč