POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Na Stalina 2018

Děkujeme, že jste podpořili vznik netradiční výstavy Paměti národa. Díky vašim příspěvkům jsme mohli otevřít unikátní expozici od 1. října 2018 a ponechat jí pod bývalým pomníkem diktátora Stalina na Letné až do 9. prosince.

vybíráme od 23.10.2017
1 085 929 Kč

přispělo

971 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V říjnu 2018 se ke stému výročí republiky na několik měsíců na Letné otevřela výstava Paměť národa. Byla to unikátní expozice, umístěná až do 9. prosince v podzemí pod tzv. Stalinem. V rozsáhlé sloupové síni pod bývalým pomníkem autoři vytvořili instalaci s využitím světelných a zvukových efektů – videomappingu, která přiblížila dramatické okamžiky 20. století.

Tvůrci prostřednictvím nových technologií vyvolali působivé iluze – například dojem, že sedíte v kokpitu Spitfiru přímo v Bitvě o Británii jako příslušník čs. stíhací perutě RAF nebo že stojíte v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v červnu 1942. V přeneseném slova smyslu se návštěvník ocitl v dobytčím vagonu v transportu do koncentračního tábora, či výslechové místnosti Státní bezpečnosti. V další části  výstava představila příběhy ze sbírky Paměť národa, které posluchači rozhlasu či diváci televize znají z cyklu Příběhy 20. století. V rámci třetí části výstavy na letenském horizontu vyrostl monument připomínající Berlínskou zeď.

Pokud vás tato výstava zaujala, prosím přidejte se k nám a pomozte nám vybudovat stálé expozice a komunitní centra v rámci projektu Instituty Paměti národa. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za vaši práci!

Marek Skala
500 Kč

Děkuji

Veronika Šílová

Strašně důležité, díky všem, kdo se na instalaci podíleli. Taky za moji maminku a tátu.

Kateřina Šilhánová
1 000 Kč

Je to důležité.

Vojtěch Veškrna

Přeji hodně štěstí ke získání celkové částky!

Petra Hochová

Děkuji organizátorům.

Miroslav Lörincz

Jen mu dejte...

Tomáš Krejčí

Děkuji za vše, co děláte pro to, aby Češi nezapomněli!

Jindřich Novák
500 Kč

Dobrý den, pokud to jde, v sobotu od 21 hod Vás poslouchám! (Jsem zvukař a nebývám vždy doma. Hned po revoluci jsem zvučil se svou aparaturou pod Stalinem kapely pro radio Stalin!...to byly bouřlivé a ještě nadějné časy!) Už se těším na výstavu, držím (všechny) palce, vydržte! Jste světlo na konci tunelu! Zdraví Josef Novotný P.S. A jelikož každý dobrý skutek musí být po zásluze "potrestán", tak Vás sdílím na Facebooku!

Josef Novotný
1 000 Kč

Po zvážení jsem poslal další příspěvek na dobrou věc. Díky za vaší práci!

Lenka Minaříková
1 000 Kč