POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Na Stalina 2018

Děkujeme, že jste podpořili vznik netradiční výstavy Paměti národa. Díky vašim příspěvkům jsme mohli otevřít unikátní expozici od 1. října 2018 a ponechat jí pod bývalým pomníkem diktátora Stalina na Letné až do 9. prosince.

vybíráme od 23.10.2017
1 085 929 Kč

přispělo

971 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V říjnu 2018 se ke stému výročí republiky na několik měsíců na Letné otevřela výstava Paměť národa. Byla to unikátní expozice, umístěná až do 9. prosince v podzemí pod tzv. Stalinem. V rozsáhlé sloupové síni pod bývalým pomníkem autoři vytvořili instalaci s využitím světelných a zvukových efektů – videomappingu, která přiblížila dramatické okamžiky 20. století.

Tvůrci prostřednictvím nových technologií vyvolali působivé iluze – například dojem, že sedíte v kokpitu Spitfiru přímo v Bitvě o Británii jako příslušník čs. stíhací perutě RAF nebo že stojíte v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v červnu 1942. V přeneseném slova smyslu se návštěvník ocitl v dobytčím vagonu v transportu do koncentračního tábora, či výslechové místnosti Státní bezpečnosti. V další části  výstava představila příběhy ze sbírky Paměť národa, které posluchači rozhlasu či diváci televize znají z cyklu Příběhy 20. století. V rámci třetí části výstavy na letenském horizontu vyrostl monument připomínající Berlínskou zeď.

Pokud vás tato výstava zaujala, prosím přidejte se k nám a pomozte nám vybudovat stálé expozice a komunitní centra v rámci projektu Instituty Paměti národa. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Národ, který zapomněl svoji minulost, je odsouzen ji prožívat znovu!

Jose Jouda
1 500 Kč

Díky za to, co pro nás a pro naše budoucí generace děláte !
Ukazovat dětem a mladým lidem naší minulost považuji za velmi důležité, protože je opravdu potřeba, aby lidé dokázali rozeznat zlo a nedělali stejné chyby. Snad před tím nebudou lidé zavírat oči a budete mít hodně návštěvníků.

Petra Rybářová
1 000 Kč

Díky za to, co děláte!

Michaela Martínková
500 Kč

Držím palce!

Šárka Syslová
1 000 Kč

moc bych si přál, aby Post Bellum vybralo peníze na onu velkolepou výstavu Na Stalina. Je to - myslím - jedinečný příspěvek k občanskému vzdělávání, které nám tady hodně chybí. Držím palce!

Mikuláš Kroupa
1 000 Kč