POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Instituty Paměti národa

Chceme vám nabídnout návštěvu místa, kde se setkáte s vlastní minulostí. Místa, kam můžete přijít každý den – se školou, s rodinou či sami. Najdete tu interaktivní expozici, audiovizuální drama, videomapping, artefakty, knihovnu, vzdělávací programy a zážitkové workshopy, ve kterých poznáte historii na vlastní kůži. Navíc doprovodný program, besedy s pamětníky a historiky, filmová a divadelní představení... ale hlavně příběhy konkrétních lidí, které od roku 2001 dokumentujeme v projektu Paměť národa. Připravujeme: Praha, Brno, Olomouc, Pardubice, Zlín

vybíráme od 23.10.2017
1 058 729 Kč

přispělo

971 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomozte nám vyprávět příběh Paměti národa


V Institutech Paměti národa ukážeme mladým lidem, domácím i zahraničním návštěvníkům dramatické okamžiky z doby  existence naší země. Interaktivní projekce, audiovizuální drama, videomapping, artefakty, doprovodný program a hlavně příběhy konkrétních lidí, které jsme zaznamenali pro Paměť národa.

Současnost je spoluvytvářena minulostí a zkušenost předchozích generací nám může pomoct k tomu, abychom lépe a účinněji chránili naši dnešní svobodu a demokracii.

  • Přiblížíme strhujícím způsobem příběh tohoto národa od vzniku republiky po současnost,
  • budeme vyprávět naše dějiny způsobem dosud nevídaným – emocionálně silným, výstižným a srozumitelným,
  • zpřístupníme a také zachráníme pro budoucí generace unikátní sbírku příběhů našich rodičů a prarodičů, 
  • nabídneme návštěvníkům v příbězích 20. století inspiraci pro vlastní život,
  • seznámení se s minulostí tohoto národa otvírá prostor pro pochopení přítomnosti a podporuje schopnost předvídat a připravovat se na budoucnost, vážit si a chránit principy demokracie a svobody
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Národ, který zapomněl svoji minulost, je odsouzen ji prožívat znovu!

Jose Jouda
1 500 Kč

Díky za to, co pro nás a pro naše budoucí generace děláte !
Ukazovat dětem a mladým lidem naší minulost považuji za velmi důležité, protože je opravdu potřeba, aby lidé dokázali rozeznat zlo a nedělali stejné chyby. Snad před tím nebudou lidé zavírat oči a budete mít hodně návštěvníků.

Petra Rybářová
1 000 Kč

Díky za to, co děláte!

Michaela Martínková
500 Kč

Držím palce!

Šárka Syslová
1 000 Kč

moc bych si přál, aby Post Bellum vybralo peníze na onu velkolepou výstavu Na Stalina. Je to - myslím - jedinečný příspěvek k občanskému vzdělávání, které nám tady hodně chybí. Držím palce!

Mikuláš Kroupa
1 000 Kč