POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Na Stalina 2018

Děkujeme, že jste podpořili vznik netradiční výstavy Paměti národa. Díky vašim příspěvkům jsme mohli otevřít unikátní expozici od 1. října 2018 a ponechat jí pod bývalým pomníkem diktátora Stalina na Letné až do 9. prosince.

vybíráme od 23.10.2017
1 085 929 Kč

přispělo

971 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V říjnu 2018 se ke stému výročí republiky na několik měsíců na Letné otevřela výstava Paměť národa. Byla to unikátní expozice, umístěná až do 9. prosince v podzemí pod tzv. Stalinem. V rozsáhlé sloupové síni pod bývalým pomníkem autoři vytvořili instalaci s využitím světelných a zvukových efektů – videomappingu, která přiblížila dramatické okamžiky 20. století.

Tvůrci prostřednictvím nových technologií vyvolali působivé iluze – například dojem, že sedíte v kokpitu Spitfiru přímo v Bitvě o Británii jako příslušník čs. stíhací perutě RAF nebo že stojíte v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v červnu 1942. V přeneseném slova smyslu se návštěvník ocitl v dobytčím vagonu v transportu do koncentračního tábora, či výslechové místnosti Státní bezpečnosti. V další části  výstava představila příběhy ze sbírky Paměť národa, které posluchači rozhlasu či diváci televize znají z cyklu Příběhy 20. století. V rámci třetí části výstavy na letenském horizontu vyrostl monument připomínající Berlínskou zeď.

Pokud vás tato výstava zaujala, prosím přidejte se k nám a pomozte nám vybudovat stálé expozice a komunitní centra v rámci projektu Instituty Paměti národa. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme!

Martin Strouhal
2 000 Kč

Za dědu.

Lucie Němcová

Díky za skvělou práci.

David Lopaur
100 Kč

valice si vážím vaší nesmírně záslužné a potřebné práce. děkuji i za moje děti!

patrik hudeček
200 Kč

Iva Koutná a Jan Koutný, Praha 10

Jan Koutný
2 000 Kč

V dnešní době je příběh Paměti národa velkým imperativem. Držím palce ať se výstava
uskuteční !! Vezměte tam svoje děti a vnoučata a informujte je o našich dějinách a nedpopusťme návrat toalitního režimu.

Jarmila Úlehlova
500 Kč

Děkuji, že nenecháte minulost zaniknout!

Eva Šatníková

Vynikající projekt !

Jiří Austerlitz
1 000 Kč

Nebát se a nekrást.

Tomáš Laurinec
500 Kč

...

Lukáš Němeček
2 000 Kč