Jolana Turnerová: Dárcovská výzva pro projekt Už 20 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

Už 20 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

vybíráme od 8.11.2019
82 500 Kč
vybráno 165 % z 50 000 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
V Česku ženy s malými dětmi, nemocnými rodiči nebo partnery zažívají místo respektu spíše vyloučení. Obětují se péči o blízké a často zároveň podporují další lidi v tíživé situaci. Stávají se z nich HYBATELKY, které zakládají neziskové organizace.

Pomáhat je pro ně přirozené, ale kdo pomůže jim, když hledají cesty zpátky do společnosti a k soběstačnosti?
My ve Spiralis jsme tu pro ně už 20 let.

Díky našim podporovatelům mohl vzniknout jedinečný vzdělávací koncept, kterým POSILUJEME jejich sebevědomí, ZDOKONALUJEME jejich technické dovednosti umožňující práci na dálku a ZÍSKÁVÁME pro ně podpůrnou síť lektorů a mentorů z nejlepších českých firem a organizací.

Staňte se jedním z našich podporovatelů i Vy.
Právě díky naším dárcům jsme za 20 let mohli provést rozvojovými vzdělávacími programy 13 000 lidí, většinou žen z celého Česka, které mění svět.

CO SE DÍKY VAŠEMU PŘÍSPĚVKU ZMĚNÍ? 

Podívejte se na příběhy našich úspěšných absolventek. Našimi programy prošla Žena roku za charitu za rok 2019, Stáňa Bašatová, úspěšná zakladatelka rodinného podniku Alice Kavková, Architektka roku 2016, zakladatelka vzdělávacího spolku KRUH Marcela Steinbachová a mnoho dalších.

Zaujaly vás jejich úspěchy? Dává Vám naše práce smysl?
Chcete, aby více žen mohlo získat v pravý čas bezplatnou podporu a postupně ji vracet zpátky do společnosti? Chcete, aby existovaly organizace, které pomohou lidem v životní nouzi? 
ZAPOJTE SE DO NAŠÍ NAROZENINOVÉ VÝZVY. 

Pomůžete nejen těmto ženám postavit se na vlastní nohy.

Žádná částka není malá, ani velká. Přispět můžete jednorázově, nebo přispívat nižší částkou pravidelně, což nám umožní naše dobroaktivity lépe plánovat.
Děkujeme za Vaši přízeň, díky které můžeme pomoci postavit se na vlastní nohy dalším lidem!

Několikrát jsem měla možnost být přítomna té úžasné proměny. Na začátku vidím skvělé ženy, které si ale netroufají. A po půlroce vyzařují jistotu, sebevědomí a odhodlanost měnit svět. Jsem vděčná, že toho můžu být jako mentorka součástí.“

Dagmar Císařovská, Communications Manager, ExxonMobil, mentorka

Spiralis
Učíme lidi nejen jak odšpuntovat svůj potenciál, ale také jak konkrétně tuto jedinečnost využít pro společnost. Jsme průvodci jednotlivců i neziskových organizací na jejich cestě, a to od prvotní představy až po realizaci prospěšného projektu.
Pro naše klientky a klienty jsme tady již 20 let. I díky Vaší podpoře můžeme naše bezplatné služby rozvíjet a pomoci se postavit na vlastní nohy dalším lidem.

Programy Překážka je příležitost a Řídím svůj projekt pořádané letech 2013 - 2015 pomohly celkem 200 ženám, často matkám samoživitelkám, najít své místo ve společnosti. Právě ony jsou nejvíce ohroženy chudobou, mnohdy se nemohou po rodičovské dovolené vrátit na svá původní místa a končí v lepším případě na nižších a hůře placených pozicích, v tom horším na úřadech práce. 
---
Podívejte se, jak náš vzdělávací program nastartoval byznys Alice Kavkové, autorky úspěšné knihy Retrohraní a spolumajitelky firmy 4KAVKY
 
Program  Pečovat a žít je vytvořený na míru ženám pečujícím o své blízké. Ačkoliv pečujících osob je v ČR více než 300 000, jsou často na okraji zájmu společnosti. Za vyčerpávající práci nedostávají plat, zato jim hrozí vyhoření a stravuje je strach, co bude s jejich dětmi, až oni nebudou. 
Díky účasti ve vzdělávací akademii jsem desítky rodičů propojily s neziskovými organizacemi, které jim nabídly práci na částečný úvazek nebo jiné společenské uplatnění. 
„V kurzu jsem pookřála a cítila se jak pokropená živou vodou. Zkušené lektorky, inspirativní účastnice, spousta užitečných informací, prostě úžasný půl rok, který mi změnil život.“
Denisa Vinařská, matka syna s kombinovaným postižením 
Leadership academy je vzdělávací koncept zaměřený především na ženy, které vedou organizace poskytující prospěšné služby veřejnosti - ředitelkám neziskových organizací. Podporujeme jejich snahy předáváním zkušeností s profesionálním řízením organizací a veřejným vystupováním. Naše absolventky dnes provozují úspěšné a uznávané neziskové organizace a sociální podniky. 
“Při vstupu do programu Spiralis jsem měla už 8 let zkušeností, ale jak přetavit dobrovolnickou činnost v profesionální jsem si neuměla ani představit.
Pak mi na kurzu řekli: "Mluv! Mluv o tom, co děláš. Když to nikdo neví, nemůže to ocenit a nemůžeš pomáhat dál". Tak jsem začala mluvit. A během 2 let se z mého "zájmového kroužku" stala moje plnohodnotná práce, za kterou jsem získala ocenění Laskavec Nadace Karla Janečka roku 2018, Srdcař a čerstvá držitelka Ženy roku v oblasti charita 2019."

Stanislava Bašatová
zakladatelka spolku Achilleus, první organizace v ČR podporující rodiny s dítětem s vrozenou vadou zvaná koňská noha

Neziskovým organizacím slouží také Platforma rozvoje NNO. Pomáháme jim zorientovat se v džungli zákonů a legislativních nařízení. Známe odpovědi na otázky: Musí místní Sbor dobrovolných hasičů pořádající zábavy zavádět EET? Jaké jsou zákonné povinnosti NNO? aj.

Fandí nám i muži:

EXPREMIÉR ČESKÉ VLÁDY STOJÍ NA NAŠÍ STRANĚ, ze vzkazu pro Spiralis z roku 2002:

Upřímně si vážím lidí, kteří v duchu starého českého „Ni zisk, ni slávu“ věnují v neziskovém prostředí naší společnosti své schopnosti, energii a čas práci pro druhé. Kultivace tohoto prostředí jako součásti občanské společnosti, si zaslouží naší trvalou pozornost a veřejné ocenění. Stojím na vaší straně. Děkuji vám, za vaší podporu dobré věci.“

Petr Pithart, bývalý předseda české vlády ČSFR, bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR

„Pracuji s majiteli a řediteli firem na rozvoji jejich leadershipu. Považuji za velmi důležité, aby stejnou příležitost měli i lidé ve vedení neziskových organizací nebo komunit. Na Leadership Academy z dílny Spiralis se podílím od jejího prvního ročníku a mohu ji vřele doporučit.“

Libor Mertl, spoluzakladatel a člen správní rady společnosti ComAp, lektor Leadership Academy.

Děkujeme i za Vaši přízeň!

Díky za to, co děláte. Jsem ráda, že jsem vás potkala. Spiralis je moje srdeční záležitost.

Lucie Voláková
500 Kč

Krásný projekt, užitečný a potřebný. Díky. Ať se daří.

pavel sevcik
1 000 Kč

Děkuji Spiralis za skvělou podporu v leadrovství. Přeji hodně budoucích úspěchů!

Klára Tidrichová
1 000 Kč

Držíme Spirális palce a díky, že pomáháte! Jste skvělí !!!

Pavel Melek
5 000 Kč

Za každý rok 100 Kč. Děkujeme

Ivana Šeráková
2 000 Kč

Jen tak dál ... Přejeme vám všem hodně sil, energie a radosti do dalších let vaší skvělé práce.

Krteček
500 Kč

Dar posílám ještě dnes;).

Ať se Vám daří! Lucie

Lucie Mervardová
1 000 Kč

Díky, že jste a ať máte stále tolik energie a inspirativních programů nejen pro ženy.

Veronika Jiravová
500 Kč

Vzhůru na nohy. :-)

Mirek Saska
300 Kč

Děkuji, vydržte dalších dvacet let!

Milena Vicenová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Spiralis, projekt: Už 20 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti