Spiralis


Regionální a komunitní rozvoj Vzdělávání a výzkum

Už 20 let pomáháme z překážek tvořit příležitosti

Učíme lidi nejen jak odšpuntovat svůj potenciál, ale také jak konkrétně tuto jedinečnost využít pro společnost. Jsme průvodci jednotlivců i neziskových organizací na jejich cestě, a to od prvotní představy až po realizaci prospěšného projektu.

Chci pomáhat se Spiralis

Pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy
58 300 Kč

přispělo

58 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pro naše klientky a klienty jsme tady již 20 let. I díky Vaší podpoře můžeme naše bezplatné služby rozvíjet a pomoci se postavit na vlastní nohy dalším lidem.

Programy Překážka je příležitost a Řídím svůj projekt pořádané letech 2013 - 2015 pomohly celkem 200 ženám, často matkám samoživitelkám, najít své místo ve společnosti. Právě ony jsou nejvíce ohroženy chudobou, mnohdy se nemohou po rodičovské dovolené vrátit na svá původní místa a končí v lepším případě na nižších a hůře placených pozicích, v tom horším na úřadech práce. 
---
Podívejte se, jak náš vzdělávací program nastartoval byznys Alice Kavkové, autorky úspěšné knihy Retrohraní a spolumajitelky firmy 4KAVKY
 
Program  Pečovat a žít je vytvořený na míru ženám pečujícím o své blízké. Ačkoliv pečujících osob je v ČR více než 300 000, jsou často na okraji zájmu společnosti. Za vyčerpávající práci nedostávají plat, zato jim hrozí vyhoření a stravuje je strach, co bude s jejich dětmi, až oni nebudou. 
Díky účasti ve vzdělávací akademii jsem desítky rodičů propojily s neziskovými organizacemi, které jim nabídly práci na částečný úvazek nebo jiné společenské uplatnění. 
„V kurzu jsem pookřála a cítila se jak pokropená živou vodou. Zkušené lektorky, inspirativní účastnice, spousta užitečných informací, prostě úžasný půl rok, který mi změnil život.“
Denisa Vinařská, matka syna s kombinovaným postižením 
Leadership academy je vzdělávací koncept zaměřený především na ženy, které vedou organizace poskytující prospěšné služby veřejnosti - ředitelkám neziskových organizací. Podporujeme jejich snahy předáváním zkušeností s profesionálním řízením organizací a veřejným vystupováním. Naše absolventky dnes provozují úspěšné a uznávané neziskové organizace a sociální podniky. 
“Při vstupu do programu Spiralis jsem měla už 8 let zkušeností, ale jak přetavit dobrovolnickou činnost v profesionální jsem si neuměla ani představit.
Pak mi na kurzu řekli: "Mluv! Mluv o tom, co děláš. Když to nikdo neví, nemůže to ocenit a nemůžeš pomáhat dál". Tak jsem začala mluvit. A během 2 let se z mého "zájmového kroužku" stala moje plnohodnotná práce, za kterou jsem získala ocenění Laskavec Nadace Karla Janečka roku 2018, Srdcař a čerstvá držitelka Ženy roku v oblasti charita 2019."

Stanislava Bašatová
zakladatelka spolku Achilleus, první organizace v ČR podporující rodiny s dítětem s vrozenou vadou zvaná koňská noha

Neziskovým organizacím slouží také Platforma rozvoje NNO. Pomáháme jim zorientovat se v džungli zákonů a legislativních nařízení. Známe odpovědi na otázky: Musí místní Sbor dobrovolných hasičů pořádající zábavy zavádět EET? Jaké jsou zákonné povinnosti NNO? aj.

Fandí nám i muži:

EXPREMIÉR ČESKÉ VLÁDY STOJÍ NA NAŠÍ STRANĚ, ze vzkazu pro Spiralis z roku 2002:

Upřímně si vážím lidí, kteří v duchu starého českého „Ni zisk, ni slávu“ věnují v neziskovém prostředí naší společnosti své schopnosti, energii a čas práci pro druhé. Kultivace tohoto prostředí jako součásti občanské společnosti, si zaslouží naší trvalou pozornost a veřejné ocenění. Stojím na vaší straně. Děkuji vám, za vaší podporu dobré věci.“

Petr Pithart, bývalý předseda české vlády ČSFR, bývalý předseda Senátu Parlamentu ČR

„Pracuji s majiteli a řediteli firem na rozvoji jejich leadershipu. Považuji za velmi důležité, aby stejnou příležitost měli i lidé ve vedení neziskových organizací nebo komunit. Na Leadership Academy z dílny Spiralis se podílím od jejího prvního ročníku a mohu ji vřele doporučit.“

Libor Mertl, spoluzakladatel a člen správní rady společnosti ComAp, lektor Leadership Academy.

Děkujeme i za Vaši přízeň!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu