POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Veselé Vánoce.

Markéta
200 Kč

Děkuji za vaší práci.

Marek Fencl
2 000 Kč

Veselé Vánoce.

Vladan + Blanka
200 Kč

Děláte skvělou práci! Děkuji vám!

Květa Cempírková

Nechť vaše práce slouží zejména mladé generaci, neboť historii je třeba znát - pak je možné se z ní také učit.

Karel Plánička
1 000 Kč

... díky, že Vás máme a díky za Vaši smysluplnou činnost ...

Richard Havel
1 000 Kč

Moc Vám děkuji za Vaši důležitou práci a za zajímavé pořady o úžasných lidech.
Ať sa Vám daří dobře i v novém roce.

Magda Konecna

Ve světě Trollů nabývá vaše činnost na ještě větším významu!

Petr Telčer
1 000 Kč

Jako kluk jsem čekal v padesátých letech, až se tatínek vrátí z "basy" ...

Jiří Tošner
1 000 Kč

Jedinou správnou cestou, která vede k nalezení vlastní identity národa a k prosperitě budoucích generací je navázat na historii a umění ji přijmout a poučit se z ní, nikoliv ji ignorovat. Je to základ, ze kterého vzejde národ tolerantní, hrdý a kulturní, vědomý si své hodnoty i síly.
HODNÉ ŠTĚSTÍ VÁM i NÁM VŠEM v N.ROCE 2018, DĚKUJEME!

Isabela Wallo