POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Krásné Vánoce !!

Kateřina Urbancová
1 000 Kč

Udržujte, prosím, tuto Paměť národa pro budoucí generace.

Vlastimil Kučera, Mgr.
100 Kč

Vážený pane Kroupa
Zasílám Vám 200 Kč, víc nemohu.
Zdraví Michal Krátký

Michal Krátký
200 Kč

Váše činnost je velmi záslužná a mne osobně moc baví. Jen tak dál.

Richard Sivak
2 000 Kč

Líbí se mi vaše práce, kdy zaznamenáváte příběhy pamětníků 20. století. Díky tomu se s nimi mohu seznámit a ocenit tak život a odvahu druhých lidí. Toto je důležité znát i v době, kdy se nám daří dobře. Díky těmto příběhům si člověk uvědomí, že tomu tak nemusí být vždy.

Eliška Klementová
500 Kč

Žasnu! Obdivuji! Smekám! Soucítím! Pláču! Děkuji! S rodinou nikdy nezapomenu!

Antonín Pokorný

Určitě to smysl má, zvlášť pokud by platil bonmot, že národ který zapomněl svou historii je odsouzen ji prožít znovu ...

Vladimír Drnek
500 Kč

Skláním se hluboce před statečností lidí, jejichž příběhy postupně zaznamenáváte. Je škoda, že tito "obyčejní" hrdinové odchází a nevím, jestli je zrovna my nebo naše děti dokážeme napodobit...
Jejich příběhy jsou inspirující a přes všechno prožité utrpení i plné naděje - v tom je jejich síla. Myslím, že takový projekt určitě stojí za podporu.

Jana Ludvíková

Dobrý den,
ráda přispěji na takovýto užitečný projekt.
Srdečně zdravím a přeji užitek a uspokojení s vaší práce.
Kroupová

Edith Kroupová
500 Kč

Unikátní projekt ukazující skutečnou tvář XX. století.

Dárce