POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Poděkování

Petr Podzemný
1 000 Kč

…. alespoň malý příspěvek

Viktor Siegel

Zasílám příspěvky od návštěvníků našeho muzea. Děkuji Vám za vaši záslužnou práci!

Muzeum genpor. Františka Peřiny Morkůvky
2 000 Kč

Vaše práce dává smysl. Děkuji

Jiri Just
200 Kč

Dobrý den, jmenuji se Vítězslav Blažek, je mi 39 let. Velmi si vážím a oceňuji vaši práci. Poslouchám vaše relace pravidelně na stanici ČR+. V dnešní době relativizace fakt je vaše práce velmi důležitá. Děkuji.

Vítězslav Blažek
10 000 Kč

Dobrý den, místo 90kč měsíčně přes sms jsem vam poslala jednorázový dar. Ať se vám daří, pracujete na správné věci.

Magda H.
2 000 Kč

Je skvělé, že takto mapujete naši historii. Děkuji.

Tomáš Pilát
250 Kč

Díky za tu spoustu skvělý práce při mapování zla, aby to nebylo zapomenuto. Bylo to potřeba vždycky. Akorátže teď je to zase potřeba nějak ještě víc. Tak ať se daří...

Tomáš Kostkan

Se zajmem posloucham Vas porad na Radiozurnalu a moc drzim palce v dalsi cinnosti!
Sasha Jevsejenko, za tym Kapusticky ucastnici se sifrovaci hry Sendvic 2018.

Alexandr Jevsejenko
1 500 Kč

Děkuji za vynikající projekt.

Jindřich Nevařil
1 000 Kč