POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji za vynikající projekt.

Jindřich Nevařil
1 000 Kč

Tak ať to k něčemu je!

Jan Homolka
500 Kč

Držím palce.

Libor Chocholatý
250 Kč

"Je více pravdy v lidech, nežli ve slovech, mám více smyslu pro lidi, nežli pro jejich pravdy."
Karel Čapek

Anna Gutová

Potvrzení na firmu:
AdiPRINT, s.r.o.
Rostislavova 688
683 23 Ivanovice na Hané
IČO. 42660025
DIČ: CZ42660025

Adolf Šrotíř
5 000 Kč

Díky za Vaši práci!

Linda Kallistová

Sendvič (www.hrasendvic.cz)

jz
400 Kč

Rád přispívám na tento projekt. Přeji vám mnoho sil ve vašem úsilí o uchování co nejvíce z minulosti pro další generace.

Jiří Šimek

Je mi ctí přispět na takovýto projekt.

Petr Cuhra

Jsem hrdý, že mohu pomáhat tak skvělému projektu!

Jaromír Beránek
1 500 Kč