POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Paměť národa

Zapomínat je snadné. Proto natáčíme a vyprávíme svědectví, která nesmějí zmizet. Vyzpovídali jsme už tisíce pamětníků. Jsme přesvědčeni, že zkušenost našich rodičů a prarodičů s totalitními režimy 20. století nám může pomoci k tomu, abychom lépe chránili svobodu a demokracii v současnosti. Dokumentujeme, vyprávíme, vzděláváme a pomáháme. Bez vás bychom nic z toho nedokázali. Děkujeme za vaši podporu!

vybíráme od 1.7.2014
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve filmových studiích i u pamětníků doma, natáčíme vzpomínky na klíčové okamžiky  naší nedávné minulosti. Založili jsme a spravujeme největší sbírku pamětí v Evropě, která je veřejně přístupná on-line. Pracují s ní nejen badatelé, ale i novináři, filmaři, učitelé, žáci a vy můžete také. Najdete v ní tisíce příběhů pamětníků. Chceme, aby se na jejich životní příběhy nezapomnělo, a proto se je snažíme poutavě vyprávět dál - v rozhlasových i televizních pořadech, filmech, knihách, komiksech, na výstavách, internetu i v mobilních aplikacích. Vzděláváme žáky a studenty základních, středních i vysokých škol a pomáháme jejich učitelům. Vždy 17. listopadu udílíme Ceny Paměti národa v Národním divadle. Pro veřejnost otevíráme v krajských městech Instituty Paměti národa, kde je možné se moderním způsobem potkats naší minulostí. Stále hledáme nové cesty, jak vzpomínky pamětníků šířit dál. 

Věříme, že vyprávěním příběhů se předávají i hodnoty, a proto jsme odhodláni připomínat zkušenost s totalitními režimy 20. i 21. století. Budeme vděčni, když u toho budete s námi. Staňte se dárcem a pomozte nám pečovat o Paměť národa. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji za Vaši práci - Holečková

Hana Holečková
1 000 Kč

Moc si vážíme toho, co děláte pro budoucnost naší země!

Kamil Jeřábek

Děkuji Post Bellum za jejich skvělou a důležitou práci.

Karel Řehka

Děkuji za Vaši práci

Daniel Kříž
1 000 Kč

Děláte mimořádnou práci, nesmírně Vás potřebujeme!

Libor Grubhoffer
2 000 Kč

Velice si vážím všeho, co děláte. Přeji Vám hodně sil do další práce a vše nejlepší do nového roku 2024

Alexandra Staňková
30 000 Kč

Zdravím Post Bellum a přeji všechno nejlepší, ať se vám daří.
Albert

Albert Antonín Černý
500 Kč

Oskar Georg Siebert, Regensburg; za záznam na stránkach Post Bellum, Pamet národa "NEZADOUCI" (JEDNORAZOVÝ DAR)

Oskar Georg Siebert
500 Kč

Výše mého příspěvku je dána tím, že jsem důchodce. JM

Jiří Motyčka
500 Kč

Jsem uchvácen počinem a velkorysostí vlády ČR, premiéra Fialy a ministra Jurečky! Něco ohromného a nevídaného - na ubohý protest neprůbojného člověka, který ale má pravdu, zareagoval ministr, premiér a nakonec celá vláda a sklonili se před pravdou. Olé

Bohuslav Pokorný
500 Kč