RATOLEST BRNO, z.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Ratolest Brno

Ratolest Brno je nezisková organizace, které posláním je pomáhat ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám řešit jejich nepříznivou situaci anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ratolest Brno, z.s. je nestátní nezisková organizace založená v roce 1995. Již téměř 25 let fungujeme v Brně a jeho nejbližším okolí a poskytujeme sociální a preventivní služby dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci.

Pomáháme tam, kde je potřeba, doprovázíme klienty v těžkých životních situacích, jsme rádci i opora, dětem a mladým lidem nabízíme smysluplné trávení volného času. Umíme řešit problémy i jim předcházet. Jedním ze základů naší práce je prevence. 

Jsme přesvědčeni o tom, že problémy mívají řešení. Jen je někdy třeba mít nablízku někoho, kdo umí pomoci, poradit a kdo nabízí oporu tam, kde už na to člověk sám nestačí.

Naše organizace byla založena v roce 1995 a za celou dobu svého fungování získala mnoho ocenění, která dokládají profesionální úroveň našich služeb a pracovníků. Širokou škálu našich služeb ročně využije víc než pět stovek klientů z Brna a blízkého okolí.

Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá. Děkujeme!

• • •
Proč podpořit Ratolest Brno?

Už od roku 1995 pomáháme ohroženým dětem a mládeži v Brně.
Naše práce má výsledky. Stojí za nimi příběhy stovek dětí, mladých lidí a rodin, kterým jsme pomohli v jejich těžké životní situaci.

Jsme tým odborníků a máme dlouholeté zkušenosti.
Spolupracujeme s ministerstvy, Jihomoravským krajem, městem Brnem i jednotlivými městskými částmi, policií i soudci, školami i místními organizacemi. Pomáháme tam, kde veřejné síly nestačí.

Poskytujeme kvalitní služby.
Patříme mezi nejlepší poskytovatele nízkoprahových služeb v ČR, pravidelně absolvujeme kontroly kvality s vynikajícími výsledky. Jsme držiteli celkem čtyř výročních ocenění České asociace streetwork za rok 2003, 2009, 2010 a 2015. Získali jsme Cenu kvality v sociální péči za rok 2009, program Změnit směr patří mezi 5 nejlepších neziskových projektů roku 2012, naše sociální pracovnice Mgr. Zuzana Šťastná obdržela ocenění „Osobnost roku 2017“ v anketě České asociace streetwork. Preventivní a resocializační program Z kruhu ven získal ocenění „2. nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni“ pro rok 2018 a preventivní program Aristoteles vyhrál ocenění „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni“ pro rok 2019.

Potřebujeme pravidelnou podporu.
Abychom mohli dlouhodobě udržet kvalitu našich služeb a pomáhat stovkám ohrožených dětí, mladých lidí a jejich rodin, potřebujeme pravidelnou podporu našich partnerů a dárců. Vaše pomoc je pro nás důležitá.

Neřešíme jen problémy, ale hledáme konkrétní příčiny. Díky včasné a efektivní pomoci šetříme veřejné prostředky.

• • •
Co za peníze od dárců dokážeme zabezpečit?
150 Kč dokáže zabezpečit hodinu doučování pro jedno dítě ze sociálně vyloučené lokality.
250 Kč dokáže zabezpečit hodinu poradenské práce s rodinou v tíživé životní situaci.
500 Kč dokáže zabezpečit jednu seberozvojovou skupinu pro děti a mládež, kteří se ocitli na šikmé ploše.
1 500 Kč dokáže zabezpečit jeden den terénní sociální práce v ulicích Brna, na školách i ubytovnách
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Střídavá péče

Střídavá péče
860 Kč

Hezký Den dětí! Ať se daří

Zdenek

K zítřejšímu dni dětí jsme se za skautský oddíl PaV rozhodli darovat zbylé peníze z letošních akcí tomuto projektu. Vidíme v něm smysl, i v našem oddíle máme děti vypořádávající se s podobnými problémy a chceme pomáhat, když můžeme.

skautský oddíl Paráda a Vlčáci
500 Kč