RATOLEST BRNO, z.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Ratolest Brno

Ratolest Brno je nezisková organizace, které posláním je pomáhat ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám řešit jejich nepříznivou situaci anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ratolest Brno, z.s. je nestátní nezisková organizace založená v roce 1995. Již 25 let fungujeme v Brně a jeho nejbližším okolí a poskytujeme sociální a preventivní služby dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci.

Pomáháme tam, kde je potřeba, doprovázíme klienty v těžkých životních situacích, jsme rádci i opora, dětem a mladým lidem nabízíme smysluplné trávení volného času. Umíme řešit problémy i jim předcházet. Jedním ze základů naší práce je prevence. 

Jsme přesvědčeni o tom, že problémy mívají řešení. Jen je někdy třeba mít nablízku někoho, kdo umí pomoci, poradit a kdo nabízí oporu tam, kde už na to člověk sám nestačí.

Naše organizace byla založena v roce 1995 a za celou dobu svého fungování získala mnoho ocenění, která dokládají profesionální úroveň našich služeb a pracovníků. Širokou škálu našich služeb ročně využije víc než pět stovek klientů z Brna a blízkého okolí.

Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá. Děkujeme!

• • •
Co za peníze od dárců dokážeme zabezpečit?
150 Kč dokáže zabezpečit hodinu doučování pro jedno dítě ze sociálně vyloučené lokality.
250 Kč dokáže zabezpečit hodinu poradenské práce s rodinou v tíživé životní situaci.
500 Kč dokáže zabezpečit jednu seberozvojovou skupinu pro děti a mládež, kteří se ocitli na šikmé ploše.
1 500 Kč dokáže zabezpečit jeden den terénní sociální práce v ulicích Brna, na školách i ubytovnách.

• • •
Proč podpořit Ratolest Brno?

Už od roku 1995 pomáháme ohroženým dětem a mládeži v Brně.
Naše práce má výsledky. Stojí za nimi příběhy stovek dětí, mladých lidí a rodin, kterým jsme pomohli v jejich těžké životní situaci.

Jsme tým odborníků a máme dlouholeté zkušenosti.
Spolupracujeme s ministerstvy, Jihomoravským krajem, městem Brnem i jednotlivými městskými částmi, policií i soudci, školami i místními organizacemi. Pomáháme tam, kde veřejné síly nestačí.

Poskytujeme kvalitní služby.
Patříme mezi nejlepší poskytovatele nízkoprahových služeb v ČR, pravidelně absolvujeme kontroly kvality s vynikajícími výsledky. Jsme držiteli celkem čtyř výročních ocenění České asociace streetwork za rok 2003, 2009, 2010 a 2015. Získali jsme Cenu kvality v sociální péči za rok 2009, program Změnit směr patří mezi 5 nejlepších neziskových projektů roku 2012, naše sociální pracovnice Mgr. Zuzana Šťastná obdržela ocenění „Osobnost roku 2017“ v anketě České asociace streetwork. Preventivní a resocializační program Z kruhu ven získal ocenění „2. nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni“ pro rok 2018 a preventivní program Aristoteles vyhrál ocenění „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni“ pro rok 2019.

Potřebujeme pravidelnou podporu.
Abychom mohli dlouhodobě udržet kvalitu našich služeb a pomáhat stovkám ohrožených dětí, mladých lidí a jejich rodin, potřebujeme pravidelnou podporu našich partnerů a dárců. Vaše pomoc je pro nás důležitá.

Neřešíme jen problémy, ale hledáme konkrétní příčiny. Díky včasné a efektivní pomoci šetříme veřejné prostředky.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hezke narozeniny A.K.

Ondřej Ficek
1 500 Kč

Milá RATOLEST,
darovali sme Vám časť peňazí, ktoré sme od Brno-střed získali za vypracovaný projekt v spolupráci práve s Vašou neziskovou organizáciou. Ďakujeme za milú komunikáciu a veríme, že aj vďaka nášmu príspevku sa Vám bude ľahšie pomáhať v tejto neľahkej dobe.
S pozdravom,
Tereza, Isabela, Klára, Nora a Martin.

Tereza Tisová
3 000 Kč

Jestli muzu ovlivni na co se tento a muj dnesni minuly prispevek (5000 CZK) pouzije, tak bych to chtel smerovat na sluzby pro seniory

Tomas Karasek
100 Kč

Jestli je mozne nekam prispevek smerovat, tak bych preferoval kdyby se pouzil na sluzby pro seniory.

Tomas Karasek
5 000 Kč

Vřelé srdce, pevnou pěst,
nabízí Ti Ratolest!

Václav Holaň
1 200 Kč

Za kolektiv zaměstanců FNZ Brno.

Dominika Borková

Střídavá péče

Střídavá péče
860 Kč

Hezký Den dětí! Ať se daří

Zdenek

K zítřejšímu dni dětí jsme se za skautský oddíl PaV rozhodli darovat zbylé peníze z letošních akcí tomuto projektu. Vidíme v něm smysl, i v našem oddíle máme děti vypořádávající se s podobnými problémy a chceme pomáhat, když můžeme.

skautský oddíl Paráda a Vlčáci
500 Kč