ŽIVOT 90, z.ú.


Senioři

Podpořte ŽIVOT 90

Podporujeme starší a staré lidi v nezávislém životě, samostatném rozhodování a účasti na společenském životě. Víme, jak starším lidem pomáhat, ale neobejdeme se bez Vaší podpory!

vybíráme od 19.12.2011

Děkujeme, že pomáháte spolu s námi

Pokud můžete, staňte se naším pravidelným dárcem. Pravidelné dary pro nás znamenají nejen podporu, ale i jistotu.
1 341 154 Kč

přispělo

404 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
For the English version, press "EN" at the top right of the page.

ŽIVOT 90 založili v roce 1990 Blanka a Jan Lormanovi s posláním poskytovat služby seniorům, seniorkám i jejich blízkým, aby si každý člověk mohl užívat své stáří a žít pokud možno důstojně v prostředí svého domova. Vycházíme z přesvědčení, že stáří není stigma. Lze ho prožít aktivně, zdravě a především důstojně. Za 33 let naší existence jsme mnohokrát dokázali, že starším a starým umíme pomoci. To by ale nebylo možné bez pomoci od našich darujících.

Jak pomáháme?

Jedinečná šíře našich služeb a podpůrných aktivit nám umožňuje věnovat se seniorkám a seniorům komplexně a řešit všechny jejich potřeby - od krizové intervence, doprovázení při nejrůznějších příležitostech, přes každodenní péči a rehabilitaci až po aktivizaci, socializaci a vzdělávání. Poskytujeme celkem 6 sociálních služeb a v centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro starší lidi a jejich blízké.

💚 Vzdělávací a další programy pro aktivní seniory

Akcí a kurzů našeho komunitního centra pravidelně využívá více než 500 starších lidí, kterým pomáháme udržet si radost ze života. Vytváříme jim prostor pro setkávání a vedeme řadu jazykových, pohybových nebo kreativních kurzů.

💚 Tísňová péče NADOSAH
Služba NADOSAH chrání životy a zdraví starších lidí, kteří chtejí i ve stáří žít v prostředí vlastního domova. Naši klienti nosí náramek s tísňovým tlačítkem, které stisknou v případě úrazu nebo zhoršení zdravotního stavu. Jsme s nimi nepřetržitě v kontaktu a v případě krizové situace vyšleme pomoc. ŽIVOT 90 je zakladatelem tohoto druhu služby v České republice. Naše tísňová péče byla v nezávislém průzkumu vyhodnocena jako nejlepší služba tohoto druhu u nás. 

💚 Linka důvěry Senior telefon

Senior telefon je v České republice jedinou bezplatnou linkou důvěry pro seniory, seniorky a pečující osoby s nepřetržitým provozem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

💚 Pečovatelská služba a Odlehčovací centrum

Naše pečovatelky a pečovatelé dochází do domácností seniorů a seniorek a pomáhají jim s jednotlivými úkony, které již sami nezvládají. Nabízíme také doprovod k lékaři, na procházky či na úřady.
V našem Odlehčovacím centru nabízíme starším lidem přechodnou pobytovou nebo ambulantní péči, včetně například fyzioterapie a rehabilitací. Pečujícím osobám tak poskytujeme čas na načerpání sil nebo vyřízení si potřebných záležitostí.

💚 Bezplatné poradenství
Poskytujeme bezplatné poradenství pro seniory, seniorky a pečující osoby v oblasti sociálně-právní, psychologické či mezigenerační.

💚 Dobrovolnictví
Do našich dobrovolnických programů se zapojuje více než 160 dobrovolníků, čímž se řadíme mezi největší dobrovolnická centra pro seniory v České republice. 

💚 Divadlo
Divadlo U Valšů je profesionální divadelní scénou ŽIVOTa 90. Kromě divadelních představení uvádíme i další kulturní programy a besedy, ve kterých vytváříme prostor pro setkávání umělců s diváky všech generací.

Podpořte ŽIVOT 90 pravidelným nebo jednorázovým příspěvkem a pomáhejte starším lidem spolu s námi! Děkujeme Vám!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

„ Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ —Jan Werich

Koleta Hofman
100 Kč

Díky za Vaši práci!

Josef Šourek
500 Kč

Kupte si něco hezkého

Marie Anna Klinkovska
1 Kč

Za vaši dobrou práci,která pomohla i mé rodině. JK

Dárce

Dobrý den,
Vaše cvičení proti bolestem mi už mnohokrát pomohlo. Zatím vše jsem rozhýbala, zbavila se bolesti a vyhnula se nutnosti lékařského zákroku. Vaší práce si velmi vážím. Všude Vás doporučuji. Moc děkuji.
Alena Jarešová

Alena Jarešová
10 000 Kč

Take senior

Gjan
300 Kč

Velmi rád přispívám na užitečnou činnost organizace Život 90.

Zdeněk Klečka
1 000 Kč

Všem ze Života 90 (organizátorům i klientům) přeji radostné Vánoce a pohodový nový rok 2022.

Ivana Mutová
500 Kč

Dobrý nový rok🌲🍀🌻

Miloslava Hedbávná
100 Kč

Cením si vaší pomoci osamělým lidem v jejich problémech spojených se stářím. A děkuji za takovou pomoc mé sestřenici Dagmar Horáčkové.

Eva Rubešová
5 000 Kč