Agáta Hrdličková: Dárcovská výzva pro projekt Na celkový provoz organizace ŽIVOT 90

Alegorický vůz na průvod Prigue Pride

vybíráme od 26.7.2019
15 000 Kč
vybráno 100 % z 15 000 Kč

přispělo

28 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Letošní Prague Pride se nese v duchu propojování generací. ŽIVOT 90 je partnerem už potřetí, ale právě letos je toto partnerství zásadní. LGBT+ senioři jsou tabuizovanou skupinou hned dvakrát. Naše společnost totiž neumí mluvit ani o sexualitě seniorů, natož pak o jejich sexuálních preferencích či genderové identitě. ŽIVOT 90 se to snaží změnit.
ŽIVOT 90 je programovým partnerem festivalu Prigue Pride. Přímo v budově ŽIVOTa 90 se odehraje řada festivalových vzdělávacích akcí, které vyvrcholí stejně jako celý festival sobotním průvodem. Letos by se mohl zúčastnit i náš mikrobus. Pomůžete nasbírat dostatek prostředků na jeho zapůjčení a výzdobu? 
Život 90, z.ú.
Počet seniorů v České republice se blíží hranici 2 milionů. Dle demografických křivek se dá předpokládat další nárůst, naše populace stárne. Život 90 za 26 let své existence mnohokrát dokázal, že seniorům umí pomoci. Ví, jak na to, ale potřebuje k tomu i Vaši podporu. Děkujeme!
Život 90 již 28. rokem pomáhá seniorům žít co nejdéle plnohodnotný život v prostředí domova. 
 
V centru Prahy provozuje komunitní centrum pro seniory a jejich blízké, své služby poskytuje 24 hodin denně, 365 dní v roce. Senioři navštěvují bezplatné poradny, cvičí, učí se jazyky nebo práci s počítačem. ŽIVOT 90 provozuje linku důvěry Senior telefon, jedinou nonstop bezplatnou linku pro seniory v Česku. Pobytové centrum funguje v ŽIVOTě 90 ve formátu rodinného pracoviště s devíti lůžky a je určeno seniorům, o které se stará rodina. Tuto povinnost za ně dočasně až na tři měsíce přebírá a umožňuje členům rodiny absolvovat například dovolenou či vlastní léčení v nemocnici.  Víc než dvacet let instaluje systém tísňového tlačítka, pomocí kterého chrání životy tisíců starých lidí v celé České republice. Tísňová péče ŽIVOTa 90 byla odbornou studií v roce 2017 vyhodnocena jako ta nejlepší v ČR. 
A je to! <3
Roman Heincl
1 600 Kč
<3
Adam Podhola
S úctou
Pavel Houštěk
500 Kč
<3
500 Kč
Happy Pride
Jirrif
1 000 Kč
Nejlepsi sbirka ever
Vopice
Dancing people are never wrong!!!! Ať se LGBT seniorům v průvodu líbí! <3
Hugo Rosak
Uzijte si pruvod! Radujte se s nami ❤
Dárce
1 000 Kč
Zdar a sílu!
Petr Kilian
Všichni si zasloužime byt milováni :)
Iva Hadravová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Život 90, z.ú., projekt: Na celkový provoz organizace ŽIVOT 90