Agáta Hrdličková: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte ŽIVOT 90

Alegorický vůz na průvod Prigue Pride

vybíráme od 26.7.2019
15 000 Kč
vybráno 100 % z 15 000 Kč

přispělo

28 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Letošní Prague Pride se nese v duchu propojování generací. ŽIVOT 90 je partnerem už potřetí, ale právě letos je toto partnerství zásadní. LGBT+ senioři jsou tabuizovanou skupinou hned dvakrát. Naše společnost totiž neumí mluvit ani o sexualitě seniorů, natož pak o jejich sexuálních preferencích či genderové identitě. ŽIVOT 90 se to snaží změnit.
ŽIVOT 90 je programovým partnerem festivalu Prigue Pride. Přímo v budově ŽIVOTa 90 se odehraje řada festivalových vzdělávacích akcí, které vyvrcholí stejně jako celý festival sobotním průvodem. Letos by se mohl zúčastnit i náš mikrobus. Pomůžete nasbírat dostatek prostředků na jeho zapůjčení a výzdobu? 
ŽIVOT 90, z.ú.
Podporujeme seniorky a seniorky v nezávislém životě, samostatném rozhodování a účasti na společenském životě. Víme, jak starším lidem pomáhat, ale neobejdeme se bez Vaší podpory!
For the English version, press "EN" at the top right of the page.

ŽIVOT 90 jsme založili v roce 1990 s posláním poskytovat služby seniorům, seniorkám i jejich blízkým, aby si každý člověk mohl užívat své stáří a žít pokud možno důstojně v prostředí svého domova.  Vycházíme z přesvědčení, že stáří není stigma. Lze ho prožít aktivně, zdravě a především důstojně. Za 30 let naší existence jsme mnohokrát dokázali, že seniorům a seniorkám umíme pomoci. To by ale nebylo možné bez pomoci od našich darujících.

Jak pomáháme?

Jedinečná šíře našich služeb a podpůrných aktivit nám umožňuje věnovat se seniorkám a seniorům komplexně a řešit všechny jejich potřeby - od krizové intervence, doprovázení při nejrůznějších příležitostech, přes každodenní péči a rehabilitaci až po aktivizaci, socializaci a vzdělávání. Poskytujeme celkem 6 sociálních služeb a v centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro starší lidi a jejich blízké.

💚 Vzdělávací a další programy pro aktivní seniory

Akcí a kurzů našeho Centra aktivního stáří pravidelně využívá více než 500 seniorů a seniorek, kterým pomáháme udržet si radost ze života. Vytváříme jim prostor pro setkávání a vedeme řadu jazykových, pohybových nebo kreativních kurzů.

💚 Tísňová péče NADOSAH
Služba NADOSAH chrání životy a zdraví starších lidí, kteří chtejí i ve stáří žít v prostředí vlastního domova. Naši klienti nosí náramek s tísňovým tlačítkem, které stisknou v případě úrazu nebo zhoršení zdravotního stavu. Jsme s nimi nepřetržitě v kontaktu a v případě krizové situace vyšleme pomoc. ŽIVOT 90 je zakladatelem tohoto druhu služby v České republice. Naše tísňová péče byla v nezávislém průzkumu vyhodnocena jako nejlepší služba tohoto druhu u nás. 

💚 Linka důvěry Senior telefon

Senior telefon je v České republice jedinou bezplatnou linkou důvěry pro seniory, seniorky a pečující osoby s nepřetržitým provozem 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

💚 Pečovatelská služba a Odlehčovací centrum

Naše pečovatelky a pečovatelé dochází do domácností seniorů a seniorek a pomáhají jim s jednotlivými úkony, které již sami nezvládají. Nabízíme také doprovod k lékaři, na procházky či na úřady.
V našem Odlehčovacím centru nabízíme starším lidem přechodnou pobytovou nebo ambulantní péči, včetně například fyzioterapie a rehabilitací. Pečujícím osobám tak poskytujeme čas na načerpání sil nebo vyřízení si potřebných záležitostí.

💚 Bezplatné poradenství
Poskytujeme bezplatné poradenství pro seniory, seniorky a pečující osoby v oblasti sociálně-právní, psychologické či mezigenerační.

💚 Dobrovolnictví
Do našich dobrovolnických programů se zapojuje více než 150 dobrovolníků, čímž se řadíme mezi největší dobrovolnická centra pro seniory v České republice. 

💚 Divadlo
Divadlo U Valšů je profesionální divadelní scénou ŽIVOTa 90. Kromě divadelních představení uvádíme i další kulturní programy a besedy, ve kterých vytváříme prostor pro setkávání umělců s diváky všech generací.

Podpořte ŽIVOT 90 pravidelným nebo jednorázovým příspěvkem a pomáhejte starším lidem spolu s námi! Děkujeme Vám!

A je to! <3

Roman Heincl
1 600 Kč

<3

Adam Podhola

S úctou

Pavel Houštěk
500 Kč

<3

Roman Heincl
500 Kč

Happy Pride

Jirrif
1 000 Kč

Nejlepsi sbirka ever

Vopice

Dancing people are never wrong!!!! Ať se LGBT seniorům v průvodu líbí! <3

Hugo Rosak

Uzijte si pruvod! Radujte se s nami ❤

Dárce
1 000 Kč

Zdar a sílu!

Petr Kilian

Všichni si zasloužime byt milováni :)

Iva Hadravová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ŽIVOT 90, z.ú., projekt: Podpořte ŽIVOT 90