Ondřej Prokop: Dárcovská výzva pro projekt Na celkový provoz organizace ŽIVOT 90

Dárek k mým narozeninám: pomozte seniorům prožít důstojné stáří!

vybíráme od 7.1.2021
60 605 Kč
vybráno 61 % z 100 000 Kč

zbývá

8 dní

přispělo

23 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
8. ledna mám narozeniny, letos už 35. A tentokrát jsme se je se ženou rozhodli oslavit trochu "jinak". Každý rok od vás, mé rodiny, přátel, obchodních partnerů a známých dostávám skvělé láhve s alkoholem, sladkosti a další věci, z kterých mám radost. Vždycky si pak říkám, jaké mám štěstí - jenže každý takové štěstí nemá. Proto bych letos tenhle přebytek rád vyměnil za dobrý skutek a poprosil i vás, abyste mi s ním pomohli. Věnujme místo oslavy a dárků peníze na dobrou věc!

Pokud se já nebo mí vrstevníci dostaneme ve stáří do finanční nouze, budeme si za to moci z velké části sami. Pravděpodobně to bude tím, že jsme dost nespořili, neinvestovali a vydělané peníze prohýřili. Dnešní senioři, kteří celý svůj produktivní věk prožili v minulém režimu, však možnost zajistit se finančně na penzi neměli. Stát není schopný dopřát jim důstojné stáří a pokud nemají rodinu, která by se o ně postarala, dostávají se často do těžkých životních situací. Jde o jednu z největších nespravedlností porevoluční éry, kterou zvlášť silně vnímám při návratu ze zahraničních cest. Zatímco jinde si senioři penzi užívají plnými doušky, u nás šetří každou korunu, aby měli vůbec kde bydlet a co jíst. Na koníčky, které milovali celý život, nebo setkání s přáteli už jim zpravidla nezbývá.

Rozhodl jsem se proto prostřednictvím narozeninové sbírky podpořit neziskovou organizaci ŽIVOT 90, se kterou máme dlouholeté skvělé zkušenosti já i moje žena. Bližší informace o organizaci ŽIVOT 90 a jejích aktivitách najdete na webu www.zivot90.cz.

Děkuji za každý příspěvek, jsem vám skutečně z celého srdce vděčný! 
"Zestárnout je krásné, ale také velmi těžké, pokud na to člověk zůstane sám."
Stanislav, 88 let

Obejměte ty, které můžete. U těch ostatních to za vás udělá ŽIVOT 90. Podpořte ŽIVOT 90 a pošlete virtuální objetí.

Více informací o nadaci, kterou mým darem podpoříte najdete zde: https://www.zivot90.cz/cs
ŽIVOT 90, z.ú.
V ŽIVOTě 90 jsme za 30 let naší existence mnohokrát dokázali, že seniorům a seniorkám umíme pomoci. Víme, jak na to, ale potřebujeme k tomu vaši podporu. Děkujeme!
V ŽIVOTě 90 již 30 let pomáháme seniorům a seniorkám žít co nejdéle plnohodnotně v prostředí domova, tam kde to mají nejraději.

Jak pomůžete?

22 000 Kč - jeden den provozu Linky důvěry Senior telefon 

640 Kč - jeden krizový výjezd Tísňové péče, někdy i záchrana života

250 Kč - jedna hodina jazykového kurzu pro seniorku či seniora

Děkujeme, že chcete pomáhat s námi

Jak pomáháme my?

V centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro seniory, seniorky a jejich blízké. Provozujeme celkem 6 sociálních služeb.

Díky tísňovému tlačítku chráníme napřetržitě životy tisíců starých lidí v celé České republice, kteří nyní zůstávají ze strachu z nákazy doma. Tísňová péče ŽIVOTa 90 byla odbornou studií v roce 2017 vyhodnocena jako ta nejlepší v ČR.

Díky Lince důvěry Senior telefon pomáháme seniorům překonávat pocity smutku, úzkosti a osamělosti. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a bezplatně.

V našich poradnách pomáháme seniorům, kteří potřebují pomoci s řešením naléhavé nebo dlouhodobě nepříznivé sociální situace.

Pobytové centrum funguje v ŽIVOTě 90 ve formátu rodinného pracoviště s devíti lůžky a je určeno seniorům, o které se stará rodina. Tuto povinnost za ně dočasně až na tři měsíce přebíráme a umožňujeme členům rodiny absolvovat například dovolenou, vlastní léčení v nemocnici případně karanténu. 

V Centru aktivního stáří a v rámci Akademie seniorů se senioři učí jazyky, cvičí a vzdělávají se v tom, co je baví. V současné době nabízíme i online kurzy.Vše nejlepší - hlavně hodně zdraví!

Radomír Nepil
2 000 Kč

Vše nejlepší k narozeninám přeje Václav a Václav!

Václav a Václav
2 000 Kč

Stáří v pohodě a v klidu tam, kde to máte rádi.

Tomáš Bříza
1 300 Kč

Skvělý napad
TF

Tomas Fetters
2 000 Kč

Gratuluji

Tomáš Adamják
500 Kč

Pro začátek, abyste se nestyděli se přidat :-)

Ondřej Prokop
1 300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ŽIVOT 90, z.ú., projekt: Na celkový provoz organizace ŽIVOT 90