Mezinárodní vězeňské společenství


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Andělský strom 2021

Zapojte se do vánočního přívalu dobra a radosti v rodinách, které to nejvíc potřebují.

vybíráme od 11.10.2021

Zapojte se do vánočního přívalu dobra a radosti v rodinách, které to nejvíc potřebují.

403 776 Kč
vybráno 101 % z 400 000 Kč

přispělo

295 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Začali jsme si s rodinou pravidelně telefonovat a ty menší děti mi poprvé řekly mami. (odsouzená maminka)

Víte, že v Česku je každoročně odhadem 40 tisíc dětí, které nesou těžký trest za chyby svých rodičů? Tím trestem je vzájemné odloučení kvůli pobytu rodiče ve vězení.
Věříme, že každé dítě si zaslouží prožít radostné Vánoce, a proto organizujeme projekt Andělský strom, který pomáhá v rodinách, kde je máma nebo táta za mřížemi. Tento projekt se zrodil v roce 1981 ve Spojených státech a rozšířil se do více než 70 zemí světa. 

Desítky dobrovolníků po celém Česku již 11. rokem spojí síly k logisticky dosti pestrému a náročnému projektu, na jehož konci více než 1000 dětí dostane vánoční dárek podle svého přání spolu s dopisem od mámy nebo táty, kteří tráví Vánoce ve vězení a navíc nemají prostředky k tomu, aby takový dárek mohli koupit.  

Zapojte se do tohoto vánočního přívalu dobra a radosti v rodinách, které to nejvíc potřebují.
Pomozte nám vybrat dostatek financí alespoň na 800 dárků. 
Dárky posíláme vždy nové, v průměrné hodnotě 500Kč.
V roce 2020 jsme jich poslali 1 355! 

Sám bych takový dárek mé dceři odtud nemohl dát a ona z toho měla tak moc velikou radost, že se prý k němu furt tulila, teď s tím Krtečkem - plyšákem spí a říká mu, že spinká s tátou. (odsouzený tatínek)

Především díky Vám jsem našla odvahu rodinu po několika letech kontaktovat a již brzy za mnou přijedou na návštěvu. (odsouzená maminka)

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den,
paní učitelky z naší školky se vzdaly svých vánočních dárků ve prospěch námi zvolené dobročinné organizace ❤️🎄

Petra Jelínková
500 Kč

Děkujeme ! Velmi si Vašeho daru vážíme, vzdát se svého dárku a podarovat dítě vězněného rodiče, které by možná ani žádný dárek nedostalo. O to více si ceníme Vaší lidské účasti na smutné a materiálně těžké situaci těchto dětí, kterou se snažíme co nejvíce zlepšit. Přejeme vám všem ve vaší školce tolik dobra, kolik rozdáváte vy svými dary. Krásné prožití vánoční doby a hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce vám přejí všichni z MVS, z.s.

Mezinárodní vězeňské společenství

Díky za to, co děláte.

Veronika Vlasáková

Děkujeme Vám za Vaši podporu a důvěru v to, co děláme a o co se snažíme. Děkujeme za to, že dítěti vězněných rodičů poskytnete možná jediný dárek, jaký na Vánoce dostane a vědomí, že máma nebo táta na něj myslí. Děkujeme!

Mezinárodní vězeňské společenství

Přeji všem dětem, aby mohli žít v láskyplném prostředí se svými rodiči a mohli prožívat společnou radost celý rok.

Marta Kupková
2 500 Kč

Děkujeme. I my si upřímně přejeme totéž, i když v rodinách odsouzených rodičů to není možné, proto je tu tento projekt, aby jejich děti věděly, že máma nebo táta nejsou fyzicky s nimi, ale že na ně myslí a že až se vrátí, budou zase spolu.

Mezinárodní vězeňské společenství

Nechť i malé dary pomohou vytvářet velké činy a radost

David Manych
1 111 Kč

Děkujeme za Váš dar, který přinese jeden velký, a to pocit dítěte, že je milováno, že na něj táta nebo máma myslí a že na něj nezapomínají dobří lidé jako Vy.

Mezinárodní vězeňské společenství

Pokračujte.

Michal Bolek
1 000 Kč

Děkujeme. Budeme pokračovat ze všech sil, hlavně díky vám, dárcům, kteří na nás myslíte a podporujete nás i děti vězněných rodičů, kteří jinak mnoho podpory nemají.

Mezinárodní vězeňské společenství

Požehnané Vánoce a naději přeji všem.

Šárka Malíková
1 000 Kč

Děkujeme ! Díky Vám budou mít i děti vězněných rodičů Požehnané a láskyplné Vánoce, dáváte jim naději, že po návratu z vězení nebudou máma nebo táta cizí lidé, ale budou mít blízký vztah a budou si ho potom moci znovu budovat.

Mezinárodní vězeňské společenství

Bohudíky za tuto iniciativu! Mám radost, že se mohu účastnit.

Martin Zapletal
500 Kč

Děkujeme ! A my máme radost, že jsou lidé jako Vy, kteří se účastní tohoto projektu a podporují nás ve snaze děti vězněných rodič nejen materiálně obdarovat , ale darovat jim i vědomí, že na ně máma i táta myslí, že na ně myslí laskaví a dobří lidé jako Vy a že nejsou zapomenuté.

Mezinárodní vězeňské společenství

Krásná práce! Držím palce všem maminkám a tatínkům, ať se jim i přes výkon trestu podaří vazby s dětmi udržet.

Dárce
1 000 Kč

Děkujeme ! Za nás, že chápete naši práci, naši snahu nejen děti materiálně obdarovat. Za děti, které nyní ví, že nejsou samy, zapomenuty, ale je tu máma nebo táta kteří je mají rádi a jsou tu dobří lidé jako Vy, kteří na ně také myslí a podporují je. Za rodiče, kteří udělali chybu, ale nemůžou za mřížemi udělat nic pro své děti. Že tu jste i pro ně a že jim pomáháte svým darem vazby s dětmi, jak píšete, udržet. Palec nahoru pro Vás.

Mezinárodní vězeňské společenství

Veselé Vánoce

Michaela Hyťhová
1 000 Kč

Děkujeme. I Vám přejeme prožití krásných svátků a děkujeme za podporu malých zranitelných členů naší společnosti, kteří jsou často zapomenuti a kteří žijí v materiální i psychické bídě. Díky Vám ví, že se na ně myslí a že mají mámu a tátu, kteří jsou ve vězení, ale kteří je mají rádi. A to, že mají jejich lásku a Vaši pozornost jim dodává sílu se vyrovnávat se zlou životní situací ve které se nachází mnohem lépe.

Mezinárodní vězeňské společenství

Děkuji za tuto možnost a přeji Vám všem krásné vánoční svátky a štěstí v životě.

Valentin Hurtuk
1 500 Kč

My Vám velmi děkujeme za možnost podarovat děti uvězněných rodič a dát jim také pocit, že nejsou zapomenuté a že na ně táta nebo máma myslí. Díky !

Mezinárodní vězeňské společenství