Iva Petříčková: Dárcovská výzva pro projekt Andělský strom 2021

Dárek pro druhé

vybíráme od 27.11.2021
1 500 Kč
vybráno 3 % z 50 000 Kč

přispěli

3 lidé
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Často dáváme dárek pro dárek. Prosím, nedělejme to. Jeden polibek, pohlazení, podržení za ruku v těžké chvíli je více, než hmotný dar. A tak prosím, jestli chcete něco darovat svému okolí, vyberte si nehmotný dar, nic nekupujte a za ušetřené penízky dejte dárek někomu, kdo ho fakt potřebuje. Dejte dar společně. Je tu spousta dětí, co má rodiče ve vězení a my se snažíme vybrat peníze pro ně, na dárky pro ně. Můžete prosím něco přispět? Stačí i malý obnos, ve výběru je spousta hezkých drobných věcí, které stojí pár set a dětem vězňů udělají ohromnou radost. 
Mezinárodní vězeňské společenství je maximálně kredibilní neziskovka, která takto shání peníze na dárky již roky. Líbí se mi jejich přístup, že dárek koupí až po tom, co pečující osoba s jeho darováním souhlasí. A tak se neobchází názor druhého rodiče, pečovatele. A zároveň tatínek či maminka ve vězení mají pro své děti dárek na Vánoce a nevítají je s prázdnýma rukama, když přijdou na svátky na návštěvu. Celý složitý proces administrují stovky dobrovolníků, kteří komunikují, balí, rozváží. Je to velká operace, něco jako Vánoční výsadek, znáte ten film? :-) Opravdu klobouk dolu!
Mezinárodní vězeňské společenství
Zapojte se do vánočního přívalu dobra a radosti v rodinách, které to nejvíc potřebují.
Začali jsme si s rodinou pravidelně telefonovat a ty menší děti mi poprvé řekly mami. (odsouzená maminka)

Víte, že v Česku je každoročně odhadem 40 tisíc dětí, které nesou těžký trest za chyby svých rodičů? Tím trestem je vzájemné odloučení kvůli pobytu rodiče ve vězení.
Věříme, že každé dítě si zaslouží prožít radostné Vánoce, a proto organizujeme projekt Andělský strom, který pomáhá v rodinách, kde je máma nebo táta za mřížemi. Tento projekt se zrodil v roce 1981 ve Spojených státech a rozšířil se do více než 70 zemí světa. 

Desítky dobrovolníků po celém Česku již 11. rokem spojí síly k logisticky dosti pestrému a náročnému projektu, na jehož konci více než 1000 dětí dostane vánoční dárek podle svého přání spolu s dopisem od mámy nebo táty, kteří tráví Vánoce ve vězení a navíc nemají prostředky k tomu, aby takový dárek mohli koupit.  

Zapojte se do tohoto vánočního přívalu dobra a radosti v rodinách, které to nejvíc potřebují.
Pomozte nám vybrat dostatek financí alespoň na 800 dárků. 
Dárky posíláme vždy nové, v průměrné hodnotě 500Kč.
V roce 2020 jsme jich poslali 1 355! 

Sám bych takový dárek mé dceři odtud nemohl dát a ona z toho měla tak moc velikou radost, že se prý k němu furt tulila, teď s tím Krtečkem - plyšákem spí a říká mu, že spinká s tátou. (odsouzený tatínek)

Především díky Vám jsem našla odvahu rodinu po několika letech kontaktovat a již brzy za mnou přijedou na návštěvu. (odsouzená maminka)

Pokoj lidem dobré vůle!

Jan Nevyhoštěný
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mezinárodní vězeňské společenství, projekt: Andělský strom 2021