KasProCats - kastrační program, z.s.


Osvěta a poskytování informací Zvířata

Pomoc ztraceným případům

Čas od času se k nám dostanou kočky, jejichž osud je skutečně pohnutý. Často to jsou případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou osmnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat. https://www.darujme.cz/projekt/1204544

vybíráme od 4.4.2021
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomoc ztraceným případům

Když se nám na zahradu přitoulal zbídačený kocourek Tony, byli jsme přesvědčení, že si nás vybral, aby u nás mohl dožít. Od té doby nám zkřížilo cestu několik dalších případů, které byli více či méně podobně fatální, o kterých bych se dalo říci, že se k nám dostali cestou náhody či řízením osudu, a s velmi podobnou anamnézou: přežití nejisté. Možná to byly případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou patnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat. Pojďme si je představit a podívat se na jejich osudy či detaily financování péče o ně.Aktuální případy: Cácorka a kolonie (Popůvky, duben 2024)

Začalo to nalezeným koťátkem v krabici před místním úřadem a skončilo to 12ti hlavou kolonií nekastrovaných koček kolem domu ženy ve výkonu trestu. Celkem se jednalo o tři různé generace koček včetně dvou vrhů koťat. Akce zahrnovala odchyty, testy, kastrace, dokrmováni koťat a další související úkony.

Murinka (Praha 8 - Kobylisy, leden 2024)

Murinka je nalezená kočka s nádorem nad ocasem. Aktuálně čekáme na výsledky histoligie a vyšetření na klinice VetPark. Pochopitelně se pokusíme Murince dopřát náležitou péči a odpovídající servis.

Harry (Horní Počernice, prosinec 2023)

Harry je kocourek v kondici, ale s nádorem v uchu. Naštěstí se ukázalo, že je nádor dobře ohraničen a extrakce proběhla bez problémů. Harry rychle našel nový domov, kde si nárokuje misky starosusedlíků.

Miri (Brno, listopad 2023)

Miruška je dezolátní verze plemene mainská mývalí, která nám byla svěřena censtrálním útulkem Brno, kde jsi chtěli uspat. Miri prošla složitou operací čelisti a náročnou rekonvalecencí a dostala šanci na dožití v nové rodině, kde si dokonce začala hrát.

Sapík II. (Praha 4, červen 2023)

Sapík II. je druhý zdecimovaný kocour pohybující v okolí Sapa tržnice. Stejně jako první Sapík žil dlouhou dobu bez pomoci - plný parazitů, špinavý, zapající a se zdevastovanými zuby. Rovněž i on má poměrně velkou nedůvěru v lidi, ale dělá rychlejší pokroky, než první Sapík. Aktuálně je z nejhošího venku a pracujeme na jeho socializaci.


Sapík (Praha 4, duben 2023)

Sapík je vyčerpaný kocourek odchycek v pražské tržnici Sapa. Je totálně dehydrovaný a unavený, rozsáhlý svrab mu poškodil boltce uší a rozlézá se dále po těle. V tlamičce má zbytky ulámaných zubů, které je potřeba extrahovat. Po stabilizaci půjde na operaci zubů a kastraci. Aktuálně je hospitalizovaný na kapačkách.


Puma (jižní Morava, březen 2023)

Puma je domácí kočka s podceněnou a rozsáhlou gastroenteritidou. Puma prodělává terapii s kortikoidy a snahou o vykrmení na stabilní váhu. Pomale se zlepšuje, ale tyhle problémy se dostávají do normálu velmi pomalu, nicméně už je mimo ohrožení života.1. Tony Stark (Popůvky, květen 2019)

Tony se přitoulal přímo na naši zahradu, byl podvyživený a dehydratovaný. Byla mu diagnostikovano chronické selhání ledvin, zánět zubů, nasazeny kapačky a dieta. Ačkoli byl kocourek kontaktní a plný života, jeho stav se i navzdory špičkvé péči stále zhoršoval. Nakonec začal být apatický, přestal jíst a ošetřující veterinář doporučil uspání.
Diagnóza: chronické selhání ledvin
Financování: Na Tonyho léčbu se vybralo 12833Kč, náklady na léčbu byly 7390Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

2. Bruce Banner (Kuřim, červenec 2019)

Na začátku prázdnin 2019 nám lidé dovezli kocourka s rozsáhlým poraněním čumáčku, ze kterého se nakonec vyklubal zhoubný nádor (karcinom), jež zasahoval i čelist, což si vyžádalo extrakci několika zubů, aby nedošlo ještě k selhání ledvin. Ukázalo se, že Bruce má majitele a tak se vrátil ke své rodině.
Diagnóza: zhoubný nádor a zánět zubů
Financování: Na Brucovu léčbu se vybralo 17644Kč, náklady na léčbu byly 6860Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

3. Xena (Žebětín, září 2019)

Přátelé našli sraženou kočku, která měla přeženou čelist, pohnutou pánev a ještě ke všemu byla slepá. Byla provedena náročná operace s nejistým výsledkem, ale Xena projevila nebývalou chuť do života a rekonvalescence probíhala abnormálně dobře. Druhá očekáváná část operace  nemusela proběhnout. Xeny se nakonec ujala pamní Kubíčková z Žebětína a pomohla i s financováním operace.
Diagnóza: zlomená čelist, zlomená a posunutá pánev, slepota
Financování: Na Xeninu léčbu se vybralo 27899Kč, náklady na léčbu byly 15910Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

4. Alita (Brno, říjen 2019)

Alitu jsme vyfasovali v ordinaci MVDr. Hoška od lidí, kteří ji našli opuštěnou, ale neměli možnost se ji ujmout. O Alitu jsme se postarali a uhradili náklady na ošetření. Bohužel se ukázalo, že je zasažena plísní a během dlouhé léčby se u ní projevila FIPka, na kterou zemřela.
Diagnóza: plíseň, FIP
Financování: Na Alitinu léčbu se vybralo 0Kč, neboť její příběh nebyl nijak dojemný. Náklady na léčbu byly 5749Kč.

5. Nikita (Ostrovačice, listopad 2020)

Nikita se chytla do sklopce při odchytu koťat nalezených v lese u Polygonu. Nikdy jsme neviděli tak agresivní kočku, která skákala skoro 2 metry do vzduchu a pokoušela se nás zlikvidovat. Nikitě nic extra nebylo, udělala se kastrace, základní testy a začala socializace. Bohužel se Nikity všichni báli, takže nenašla novou rodinu a zůstala u nás. Dnes je to jedna z nejhodnějších a nevděčnějších koček u nás.
Diagnóza: agresivita, problematická socializace
Financování: Na Nikitu se vybralo 2000Kč, náklady na léčbu byly cca 2000Kč.

6. Tony Stark II. (Troubsko, duben 2021)

Byli jsme zavoláni ke kocourovi, který potřebuje pomoc v nedalekém Troubsku. Hned jsme vyjeli, ale když jsme přijeli na místo, tak jsme zůstali jako opaření, ta podoba s Tonym, který k nám přišel před lety dožít, byla šokující. Už podle příznaků se dalo usuzovat na selhání ledvin, údajně tam kocour takhle odevzdaně seděl dva dny. Dle našeho zběžného ohledání se dala konstatovat silná podvýživa, klíšťata, výtok z očí i nosu a silný zápach z tlamy vlivem ustupujících dásní a zánětu zubů. Okamžitě jsme kontatkovali naši spřízněnou doktorku Lačňákovou z Modřic, která nám vyhověla, i když měla ve sváteční dny návštěvu. V ordinaci byla odstraněna klíšťata, odebrána krev na rozbor a testy a nasezeny kapačky a antibiotika. Bohužel krevní rozbor opravdu ukázal na selhání ledvin, některé hodnoty byly neměřitelné, jiné naopak nadějné, takže boj nevzdáme a uvidíme, jestli infuze, zavodnění a renální dieta kocoura nastartují. Test na FeLV je naštěstí negativní. Kocourek je odevzdaný, ale vrní a mazlí se. Dáme tomu šanci. Z bohatých zkušeností víme, že ty šance nejsou příliš velké. Na druhou stranu neznáme anamnézu a věříme, že při troše dobré vůle to zvrátit můžeme. Pokud se stav v následujících dnech zlepší, zvážíme extrakci zubů, které mohou způsobovat onemocnění ledvin (už jsme se s tím nejednou setkali) a jejichž bolestivost zřejmě brání tomu, aby se kocour pořádně najedl (budeme ho krmit stříkačkou rozmixovanými kapsičkami). Kocourek je nyní v intenzivní domácí léčbě a dostal příznačné jméno Tony II. Pro velké bolesti byla udělaná extrakce zubů, ale kocourek to nezvládnul.
Diagnóza: selhání ledvin, dehydratace podvýživa
Financování: bude doplněno

7. Cern (Brno - Černovice, duben 2021)

Kocourek je docela zanedbaný a špinavý, a přestože mu lezou obratle, je docela statné konstituce a nijak extra pohublý. Pokud byl někde někým krmený, tak určitě nedostával komplexní péči, protože má zahnisané oko a dezolátní zuby (jeden špičák uražený, druhý skoro černý). Je nekastrovaný a v jednom uchu má svrab. Co je ale horší, tak že se snaží ulevovat zadním nohám - při prohmatání to vypadá na přetržený vaz nebo totální luxaci pately. K tomu klopí hlavu na stranu a chodí trochu nemotorně. Více ukáže vyšetření s rengeny, ale je docela možné, že v minulosti prodělal nějaký větší úraz (může to ale také být větší zánět nebo polyp v uchu). Zítra jsme objednaní na komplexní vyšetření a úřad městské části nám slíbil vyhlášení nálezu. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.
Diagnóza: svrab, dezolátní zuby, zahnisané oko a pravděpobný úraz hlavy a nohy
Financování: bude doplněno

8. Jednotlivé bezejmenné případy

V průběhu celého roku se setláváme s problematickými případy převážně od seniorských klientů, případně sociálně slabších či problémových spoluobča, které vyžadují finanční podporu nad rámec příspěvků na kastrace. Během kalendářního roku se jich najdou nižší desítky, jejichž náklady se pohybují mezi stokorunami až nižšími desítkami tisíc. Tyto náklady se snažíme umořovat z financí vybraných v rámci projektu Pomoc ztraceným případům, ale o nichž váš podrobněji neinformujeme ze specifických důvodů.


Podpora pomoci ztraceným případůmProjekt Pomoc ztraceným případům vzniknul za účelem snadnějšího financování ošetření a léčby případů, které jsou mimo hlavní zaměření našeho spolku. Tento projekt poběží dlouhodobě a bude průběžně doplňován. Nejvíce pomáhá dlouhodobá podpora v podobě opakované platby (i když sebemenší) nebo trvalého příkazu. Velmi nám také pomáhá sdílení této výzvy a našich aktivit všeobecně.
Proč podpořit právě nás? 


Vybíráme několik předností našich aktivit:

- jsme inovativní a pokrokoví
- snažíme se dělat věci jinak
- vytváříme nové strategie a hledáme řešení, jak je aplikovat
- vytváříme spolupráce, propojujeme lidi i spolky
- daří se nám to, o čem se donedávna říkalo, že je to nemožné
- vzděláváme společnost
- sháníme peníze na kastrace
- zastupujeme občany při jednánání s úřady
- jednáme s obcemi a vytváříme metodiku
- zajišťujeme a ověřujeme informace o kastracích v obcích
- zajišťujeme krmení pro depozita a útulky
- odpovídáme na dotazy lidí
- jsme vám k dispozici 7 dní v týdnu

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Moc děkuji zato, co pro kočičky děláte.
Sama jich mám doma víc než dost a vím jak moc to je nákladné ❤️
Ještě jednou moc děkuji za kočičky

Monika Nejedlá
100 Kč

Jste hodný, že se staralte

Jindřich Kovač
200 Kč

Cácorka a sourozenci 🥰

Jiřina Bratršovská Tůmová
500 Kč

Dekuji za vasi tezkou praci a lasku ke kocickam

Alexandra Moravcova

Prosím pomáhejte těm co to nedokážou sami ♥️

Renata Chmelova
200 Kč

Jen kapka, ale snad bude jednou v moři ostatních...

Marie Matoušková
100 Kč

Malý příspěvek pro Vaši velkou pomoc ❤️

Pavlína Šichová
100 Kč

Držte se

Dárce
1 000 Kč

Harymu k uzdravení...🐾

Jana Holanková
500 Kč

Miri

Lenka Čiháková
100 Kč