Petra Nelešovská: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc ztraceným případům

Pomoc Růžence z kolonády ♥

vybíráme od 2.6.2022
32 158 Kč
vybráno 129 % z 25 000 Kč

zbývá

8 dní

přispělo

60 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
epmd  pmd
Ahoj.. Jmenuji se Růženka (pro ty, kteří mě neznají 😊). Jinak už hodně lidí můj příběh zná a sleduje. Jsem kočička, kterou někdo před asi 12ti lety jako malinkou nechal v Teplicích u Hranic na kolonádě. A tam jsem také do 4.1.2022 žila.. Sama a venku..😥 Naštěstí se našlo pár hodných lidí, kteří mě chodili krmit❤️ Bohužel jsem po těch letech venku  byla moc nemocná..a potřebovala jsem teplo, domov a hlavně doktora. Tehdá tama procházeli dva cizí lidé z výletu na svařák a já věděla, že se musím ukázat a říct, že chci jít někam ,, DOMŮ,,😞 A taky jsme to udělala.. Hned se ke mě měli a hladili, potkali tam lidi, co mě krmili, ti jim řekli můj příběh, ale oni odešli ☹️ Trvalo den a byli zpátky..♥ Donesli mi jídlo a potajmu mi ta paní slíbila, že mě v tomhle nenechá a najde mi rodinu.. 🥰Jak já se těšila☺️ Ale najděte domov někomu nemocnému s těžkým průjmem, který mi kapal od zadku😞Bohužel se to stalo nereálné, ani pod slibem zaplacení výdajů za léčbu 😞 Za tři dny bylo moc škaredě. Pršelo a hrozná zima.. A já v tom dešti čekala u prázdné misky😢 Jenže v takovém počasí nikdo ven nechodí 😞 Až se objevila ta paní... 😳🙏celá se klepala mokrá zimou a hlavně tím, že nevěděla, do čeho jde.. Přiběhla jsem k ní a ona mi dala misku s jídlem do  nějaké plastové krabice. No hned jse si tam zalezla a ona se mnou pelášila na nějakou veterinu, či co🧐 Tam mi zjistili bohužel nádor, tři kýly, to že nemám ani jeden zub, jsem podvyživená a mám hrozný průjem, který mi z kožíšku museli oholit😒 A tady můj příběh začal 🥰 Vzali si mě aspoň dočasně domů (ano dočasně 😊) protože už čtyři takové nalezence měli doma a pět už by bylo v 2+1 moc. Teď pěkně lžu..🙈 vydrželo jim to asi dva dny, než řekli, že se nemusím bát a DOMA už mám a zůstanu s nima 🥰 Já se vám do mamky totiž zamilovala a ona do mě ❤️Podstoupila jsem operaci a léčbu... Na kterou se mi moc hodní lidé složili ..❣️ jsem Kočička, která bojuje a chce žít ♥ Bohužel, i po pěti měsících můj problém s průjmem nikdo nevyřešil 😞 Teď byla poslední šance testů, které se poslaly do Německa, ale jen tohle se vyšplhalo na skoro 10.000 korun 😞 To nepočítám, že můj jídelní lístek obsahuje jen dietní granule(ty mi fakt nejedou) a hovězí maso..To samozejmě hradí naši.. Jenže netuším, kam až se dostane moje další léčba .. A Bohužel se mi objevila nějaká další bulka na břiše... Není jisté co to je, ale je možné, že bude nutná další operace 😞 Každopádně já ani mamka to nevzdáme ☹️ Nevíme a nedokážeme teď říct, jak vysoká částka na moji další léčbu bude, ale bohužel potřebujeme hradit léčbu hned😞 můžeme jen slíbit, že cokoliv by zbylo, tak budeme pomáhat tam, kde je zase třeba♥♥ kdo bude chtít, najde mě na fb Kočky s příběhem ♥

Jak už většina ví, tak sbírka je sice vytvořená na pomoc Růžence, ale stala se věc nemilá a to ta, že někdo vyhodil u cesty mezi poli malé asi tří týdení koťátko 😢 Když mě našli, měla jsem 300gramů, zánět očička, podvýživu, byla jsem dehydratovana a měla hrozně ulepený kožíšek a průjem 😢
Takže doktoři a veterina..bohužel se mi v neděli přitížilo natolik, že se mnou teta letěla na pohotovost😢 dostala jsem antibiotika a naštěstí mohla domů.. Kdo by mi chtěl pomoc stejně jako Růžence (která v léčbě pokračuje 🙏 teď se prý čeká na výsledky testů, které vyšly na 9500 korun 😢 ), tak budu moc moc vděčná ♥♥
Do zprávy napište Amálka, ať vím, že je to pro mě 🙏♥
A já vám na Kočky s příběhem ♥zase něco mňouknu♥


Založení výzvy

KasProCats - kastrační program, z.s.
Čas od času se k nám dostanou kočky, jejichž osud je skutečně pohnutý. Často to jsou případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou patnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat.

Pomoc ztraceným případům

Když se nám na zahradu přitoulal zbídačený kocourek Tony, byli jsme přesvědčení, že si nás vybral, aby u nás mohl dožít. Od té doby nám zkřížilo cestu několik dalších případů, které byli více či méně podobně fatální, o kterých bych se dalo říci, že se k nám dostali cestou náhody či řízením osudu, a s velmi podobnou anamnézou: přežití nejisté. Možná to byly případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou patnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat. Pojďme si je představit a podívat se na jejich osudy či detaily financování péče o ně.1. Tony Stark (Popůvky, květen 2019)

Tony se přitoulal přímo na naši zahradu, byl podvyživený a dehydratovaný. Byla mu diagnostikovano chronické selhání ledvin, zánět zubů, nasazeny kapačky a dieta. Ačkoli byl kocourek kontaktní a plný života, jeho stav se i navzdory špičkvé péči stále zhoršoval. Nakonec začal být apatický, přestal jíst a ošetřující veterinář doporučil uspání.
Diagnóza: chronické selhání ledvin
Financování: Na Tonyho léčbu se vybralo 12833Kč, náklady na léčbu byly 7390Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

2. Bruce Banner (Kuřim, červenec 2019)

Na začátku prázdnin 2019 nám lidé dovezli kocourka s rozsáhlým poraněním čumáčku, ze kterého se nakonec vyklubal zhoubný nádor (karcinom), jež zasahoval i čelist, což si vyžádalo extrakci několika zubů, aby nedošlo ještě k selhání ledvin. Ukázalo se, že Bruce má majitele a tak se vrátil ke své rodině.
Diagnóza: zhoubný nádor a zánět zubů
Financování: Na Brucovu léčbu se vybralo 17644Kč, náklady na léčbu byly 6860Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

3. Xena (Žebětín, září 2019)

Přátelé našli sraženou kočku, která měla přeženou čelist, pohnutou pánev a ještě ke všemu byla slepá. Byla provedena náročná operace s nejistým výsledkem, ale Xena projevila nebývalou chuť do života a rekonvalescence probíhala abnormálně dobře. Druhá očekáváná část operace  nemusela proběhnout. Xeny se nakonec ujala pamní Kubíčková z Žebětína a pomohla i s financováním operace.
Diagnóza: zlomená čelist, zlomená a posunutá pánev, slepota
Financování: Na Xeninu léčbu se vybralo 27899Kč, náklady na léčbu byly 15910Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

4. Alita (Brno, říjen 2019)

Alitu jsme vyfasovali v ordinaci MVDr. Hoška od lidí, kteří ji našli opuštěnou, ale neměli možnost se ji ujmout. O Alitu jsme se postarali a uhradili náklady na ošetření. Bohužel se ukázalo, že je zasažena plísní a během dlouhé léčby se u ní projevila FIPka, na kterou zemřela.
Diagnóza: plíseň, FIP
Financování: Na Alitinu léčbu se vybralo 0Kč, neboť její příběh nebyl nijak dojemný. Náklady na léčbu byly 5749Kč.

5. Nikita (Ostrovačice, listopad 2020)

Nikita se chytla do sklopce při odchytu koťat nalezených v lese u Polygonu. Nikdy jsme neviděli tak agresivní kočku, která skákala skoro 2 metry do vzduchu a pokoušela se nás zlikvidovat. Nikitě nic extra nebylo, udělala se kastrace, základní testy a začala socializace. Bohužel se Nikity všichni báli, takže nenašla novou rodinu a zůstala u nás. Dnes je to jedna z nejhodnějších a nevděčnějších koček u nás.
Diagnóza: agresivita, problematická socializace
Financování: Na Nikitu se vybralo 2000Kč, náklady na léčbu byly cca 2000Kč.

6. Tony Stark II. (Troubsko, duben 2021)

Byli jsme zavoláni ke kocourovi, který potřebuje pomoc v nedalekém Troubsku. Hned jsme vyjeli, ale když jsme přijeli na místo, tak jsme zůstali jako opaření, ta podoba s Tonym, který k nám přišel před lety dožít, byla šokující. Už podle příznaků se dalo usuzovat na selhání ledvin, údajně tam kocour takhle odevzdaně seděl dva dny. Dle našeho zběžného ohledání se dala konstatovat silná podvýživa, klíšťata, výtok z očí i nosu a silný zápach z tlamy vlivem ustupujících dásní a zánětu zubů. Okamžitě jsme kontatkovali naši spřízněnou doktorku Lačňákovou z Modřic, která nám vyhověla, i když měla ve sváteční dny návštěvu. V ordinaci byla odstraněna klíšťata, odebrána krev na rozbor a testy a nasezeny kapačky a antibiotika. Bohužel krevní rozbor opravdu ukázal na selhání ledvin, některé hodnoty byly neměřitelné, jiné naopak nadějné, takže boj nevzdáme a uvidíme, jestli infuze, zavodnění a renální dieta kocoura nastartují. Test na FeLV je naštěstí negativní. Kocourek je odevzdaný, ale vrní a mazlí se. Dáme tomu šanci. Z bohatých zkušeností víme, že ty šance nejsou příliš velké. Na druhou stranu neznáme anamnézu a věříme, že při troše dobré vůle to zvrátit můžeme. Pokud se stav v následujících dnech zlepší, zvážíme extrakci zubů, které mohou způsobovat onemocnění ledvin (už jsme se s tím nejednou setkali) a jejichž bolestivost zřejmě brání tomu, aby se kocour pořádně najedl (budeme ho krmit stříkačkou rozmixovanými kapsičkami). Kocourek je nyní v intenzivní domácí léčbě a dostal příznačné jméno Tony II. Pro velké bolesti byla udělaná extrakce zubů, ale kocourek to nezvládnul.
Diagnóza: selhání ledvin, dehydratace podvýživa
Financování: bude doplněno

7. Cern (Brno - Černovice, duben 2021)

Kocourek je docela zanedbaný a špinavý, a přestože mu lezou obratle, je docela statné konstituce a nijak extra pohublý. Pokud byl někde někým krmený, tak určitě nedostával komplexní péči, protože má zahnisané oko a dezolátní zuby (jeden špičák uražený, druhý skoro černý). Je nekastrovaný a v jednom uchu má svrab. Co je ale horší, tak že se snaží ulevovat zadním nohám - při prohmatání to vypadá na přetržený vaz nebo totální luxaci pately. K tomu klopí hlavu na stranu a chodí trochu nemotorně. Více ukáže vyšetření s rengeny, ale je docela možné, že v minulosti prodělal nějaký větší úraz (může to ale také být větší zánět nebo polyp v uchu). Zítra jsme objednaní na komplexní vyšetření a úřad městské části nám slíbil vyhlášení nálezu. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.
Diagnóza: svrab, dezolátní zuby, zahnisané oko a pravděpobný úraz hlavy a nohy
Financování: bude doplněno


Podpora pomoci ztraceným případůmProjekt Pomoc ztraceným případům vzniknul za účelem snadnějšího financování ošetření a léčby případů, které jsou mimo hlavní zaměření našeho spolku. Tento projekt poběží dlouhodobě a bude průběžně doplňován. Nejvíce pomáhá dlouhodobá podpora v podobě opakované platby (i když sebemenší) nebo trvalého příkazu. Velmi nám také pomáhá sdílení této výzvy a našich aktivit všeobecně.

Transparentní účet: 6969697777/2010, vs: 220421, poznámka Cern


Proč podpořit právě nás? 


Vybíráme několik předností našich aktivit:

- jsme inovativní a pokrokoví
- snažíme se dělat věci jinak
- vytváříme nové strategie a hledáme řešení, jak je aplikovat
- vytváříme spolupráce, propojujeme lidi i spolky
- daří se nám to, o čem se donedávna říkalo, že je to nemožné
- vzděláváme společnost
- sháníme peníze na kastrace
- zastupujeme občany při jednánání s úřady
- jednáme s obcemi a vytváříme metodiku
- zajišťujeme a ověřujeme informace o kastracích v obcích
- zajišťujeme krmení pro depozita a útulky
- odpovídáme na dotazy lidí
- jsme vám k dispozici 7 dní v týdnu

Amálko, ty to zvládneš 🤍

Anna Kostilniková
150 Kč

Amálce

Marcela Vlašínová
500 Kč

Držíme palce

Olga Hejlová
300 Kč

Amálka.

Lenka Koňařová
100 Kč

Mockrát děkujeme za pomoc a příspěvek ♥♥ vážíme si toho♥

Petra Nelešovská

Amálka

Pavla Petřinová
300 Kč

Mockrát děkujeme za pomoc a příspěvek ♥♥ vážíme si toho♥

Petra Nelešovská

Pro Amálku…ať se ti daří!

Dárce

Amálko, brzy se uzdrav.

Ullrichová Ilona
100 Kč

Pro tu malou prďolínku Amálku,ať už má to její maličký tělíčko uzdravené.Posílala jsem z přítelova konta-je i moje

Kamila Šimková
300 Kč

Pro želvu Amálku, přeju at se brzy uzdraví

Olga Hejlová
300 Kč

Amálka

Pavel Scholz
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
KasProCats - kastrační program, z.s., projekt: Pomoc ztraceným případům