Petra Nelešovská: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc ztraceným případům

Pomoc Růžence z kolonády ♥

vybíráme od 4.1.2022
22 000 Kč
vybráno 147 % z 15 000 Kč

zbývá

45 dní

přispělo

42 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Ahoj všichni..
Jmenuji se Růženka. Tak mě pojmenovali hodní lidé, kteří mi nosili kapsičky na kolonádu, ať nemám prázdné bříško. Někdo mě tam totiž před devíti lety nechal. Asi jsem mu nebyla dost dobrá a tak mě vyhodil jako nějakou věc. Nedávno si mě všimli dva lidé, co šli okolo. Byla jsem v hrozivém stavu, šílený průjem, ale byla jsem vděčná za každé pohlazení. A tak začal kolotoč. Hned se o mě zajímali a slíbili, že už nebudu muset prosit o jídlo a zařídí, abych už měla vždy teplé bříško i kožíšek.. A tak jak slíbili, tak pro mě jednou přijeli. Vzali mě do velké věci a odvezli. Hned jsme jeli prý na veterinu.. Pořád mě uklidňoval ten hlas, že už to bude dobrý a tak jsem věřila. Bohužel pan doktor odhalil co nikdo nechtěl slyšet. Je mi prý 13 let a kromě průjmu mám zánět střev, vlivem zničené imunity ani jeden zub, kýlu na třísle a nádor mléčné žlázy velikosti ořechu. Vše se musí vyřešit, ale bude to náročná a dlouhá léčba, gastro dieta, testy, léčba zánětu, testy felv a fiv, vyšetření krve,operace kýly a nádoru, revize zubů a to nevíme co se ještě objeví. A já vás tímto prosím o pomoc s náklady na vše, co mě ještě čeká, abych už netrpěla, jak tomu dlouhý čas bylo a i já zažila spokojené kočičí roky, které před sebou ještě mám. Za to vám slibuju, že budu bojovat jako lvice a že to nevzdám. Moc všem děkuju..VŠE CO SE VYBERE NAD ČÁSTKU DANOU ,BUDE POUŽITO NA RŮŽENČINO KRMENÍ A PŘÍPADNÉ KRMENÍ A POMOC DALŠÍM POTŘEBNÝM, KAM JEZDÍME DÁVAT JÍDLO
Tady už v teple 

Zdravím Vás všechny nejhodnější lidičky, kteří jste mi dali šanci na lepší život a pomáháte tetě, aby moje léčba byla z čeho hradit.. ♥V úterý jsem byla zase u toho pána v bílém plášti. No nic moc vám povím, ale říkal, že mi chce pomoc, tak jsem mu vyšla vstříc. Bral mi různé vzorky, ani raději nebudu říkat co všechno(to dáma prý nedělá🙈) a dělal nějaké vyšetření. Teta tam trnula hrůzou, že jí i židli museli podat (ale to prý i z toho jak vůbec nespala a měla o mě strach).. A světe div se... Felv, Fiv, Panleukopénie i cukr mám úplně v pořádku a NEGATIVNÍ..💪 Teta brečela, ale říkala, že radostí, tak asi dobrý.. 😊Já na ni za to hezky vrněla. Krev odeslali na rozbor a čekáme na výsledky ledvin a jater a ještě mnoho další, ale to jsem si nestihla zapamatovat. Když to bude dobré, tak prý bych šla na operaci, kde mi vezmou tu obrovskou kýlu, nádor a vykastrují mě. Pan doktor mě pochválil, dal mi speciální granule kvůli mým střevním problémům a jeli jsme domů.. Slyšíte to??? DOMŮ.. ♥♥🤗Nikdy jsem netušila, co to slovo znamená, ale je úžasné. Je tam teplo, sucho, jídlo, pelíšky a furt mě někdo mazlí.  Včera při mazlení teta vyjekla větu... ŽŮŽA (tak mi říkají, protože jsem prý žůžová) MÁ BLECHY.. 😳No jejda, jedna blecha sem, jedna tam.. Nadělají citlivky.. 🙈😁A dneska pelášila pro nějakou pipetu a šampon a prý se budu koupat.. Cha to jsem zvědavá, kdo mě donutí. 💪Jestli zvládnou pět koček a dva pejsky, zvládnou i těch pár blech. No ne? 😝😁
Stačí, že mi pořád utírají zadek jak malému dečku.. JAK NEDŮSTOJNÉ.  😵😵
Takže závěrem Vám všem ještě jednou moc děkuju a když jde sbírka tak krásně, poradili jsme se doma, že co zbyde, tak pomůžeme venkovním kočičkám s kastrací, aby takových jako jsem já nemuselo trpět víc. ♥
Tak se mějte moc krásně a já se zase ozvu ♥♥
Vaše Růženka

Založení výzvy

KasProCats - kastrační program, z.s.
Čas od času se k nám dostanou kočky, jejichž osud je skutečně pohnutý. Často to jsou případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou patnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat.

Pomoc ztraceným případům

Když se nám na zahradu přitoulal zbídačený kocourek Tony, byli jsme přesvědčení, že si nás vybral, aby u nás mohl dožít. Od té doby nám zkřížilo cestu několik dalších případů, které byli více či méně podobně fatální, o kterých bych se dalo říci, že se k nám dostali cestou náhody či řízením osudu, a s velmi podobnou anamnézou: přežití nejisté. Možná to byly případy, které by ostatní vzdali nebo upřednostnili pomoc více nadějným pacientům, ale vzhledem k tomu, že nejsme útulek a tak máme větší prostor pro individuální péči podpořenou patnáctiletou zkušeností, rozhodli jsme se s těmito "beznadějnými" případy pracovat. Pojďme si je představit a podívat se na jejich osudy či detaily financování péče o ně.1. Tony Stark (Popůvky, květen 2019)

Tony se přitoulal přímo na naši zahradu, byl podvyživený a dehydratovaný. Byla mu diagnostikovano chronické selhání ledvin, zánět zubů, nasazeny kapačky a dieta. Ačkoli byl kocourek kontaktní a plný života, jeho stav se i navzdory špičkvé péči stále zhoršoval. Nakonec začal být apatický, přestal jíst a ošetřující veterinář doporučil uspání.
Diagnóza: chronické selhání ledvin
Financování: Na Tonyho léčbu se vybralo 12833Kč, náklady na léčbu byly 7390Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

2. Bruce Banner (Kuřim, červenec 2019)

Na začátku prázdnin 2019 nám lidé dovezli kocourka s rozsáhlým poraněním čumáčku, ze kterého se nakonec vyklubal zhoubný nádor (karcinom), jež zasahoval i čelist, což si vyžádalo extrakci několika zubů, aby nedošlo ještě k selhání ledvin. Ukázalo se, že Bruce má majitele a tak se vrátil ke své rodině.
Diagnóza: zhoubný nádor a zánět zubů
Financování: Na Brucovu léčbu se vybralo 17644Kč, náklady na léčbu byly 6860Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

3. Xena (Žebětín, září 2019)

Přátelé našli sraženou kočku, která měla přeženou čelist, pohnutou pánev a ještě ke všemu byla slepá. Byla provedena náročná operace s nejistým výsledkem, ale Xena projevila nebývalou chuť do života a rekonvalescence probíhala abnormálně dobře. Druhá očekáváná část operace  nemusela proběhnout. Xeny se nakonec ujala pamní Kubíčková z Žebětína a pomohla i s financováním operace.
Diagnóza: zlomená čelist, zlomená a posunutá pánev, slepota
Financování: Na Xeninu léčbu se vybralo 27899Kč, náklady na léčbu byly 15910Kč, zbylá částka byla využita na kastrace toulavých koček.

4. Alita (Brno, říjen 2019)

Alitu jsme vyfasovali v ordinaci MVDr. Hoška od lidí, kteří ji našli opuštěnou, ale neměli možnost se ji ujmout. O Alitu jsme se postarali a uhradili náklady na ošetření. Bohužel se ukázalo, že je zasažena plísní a během dlouhé léčby se u ní projevila FIPka, na kterou zemřela.
Diagnóza: plíseň, FIP
Financování: Na Alitinu léčbu se vybralo 0Kč, neboť její příběh nebyl nijak dojemný. Náklady na léčbu byly 5749Kč.

5. Nikita (Ostrovačice, listopad 2020)

Nikita se chytla do sklopce při odchytu koťat nalezených v lese u Polygonu. Nikdy jsme neviděli tak agresivní kočku, která skákala skoro 2 metry do vzduchu a pokoušela se nás zlikvidovat. Nikitě nic extra nebylo, udělala se kastrace, základní testy a začala socializace. Bohužel se Nikity všichni báli, takže nenašla novou rodinu a zůstala u nás. Dnes je to jedna z nejhodnějších a nevděčnějších koček u nás.
Diagnóza: agresivita, problematická socializace
Financování: Na Nikitu se vybralo 2000Kč, náklady na léčbu byly cca 2000Kč.

6. Tony Stark II. (Troubsko, duben 2021)

Byli jsme zavoláni ke kocourovi, který potřebuje pomoc v nedalekém Troubsku. Hned jsme vyjeli, ale když jsme přijeli na místo, tak jsme zůstali jako opaření, ta podoba s Tonym, který k nám přišel před lety dožít, byla šokující. Už podle příznaků se dalo usuzovat na selhání ledvin, údajně tam kocour takhle odevzdaně seděl dva dny. Dle našeho zběžného ohledání se dala konstatovat silná podvýživa, klíšťata, výtok z očí i nosu a silný zápach z tlamy vlivem ustupujících dásní a zánětu zubů. Okamžitě jsme kontatkovali naši spřízněnou doktorku Lačňákovou z Modřic, která nám vyhověla, i když měla ve sváteční dny návštěvu. V ordinaci byla odstraněna klíšťata, odebrána krev na rozbor a testy a nasezeny kapačky a antibiotika. Bohužel krevní rozbor opravdu ukázal na selhání ledvin, některé hodnoty byly neměřitelné, jiné naopak nadějné, takže boj nevzdáme a uvidíme, jestli infuze, zavodnění a renální dieta kocoura nastartují. Test na FeLV je naštěstí negativní. Kocourek je odevzdaný, ale vrní a mazlí se. Dáme tomu šanci. Z bohatých zkušeností víme, že ty šance nejsou příliš velké. Na druhou stranu neznáme anamnézu a věříme, že při troše dobré vůle to zvrátit můžeme. Pokud se stav v následujících dnech zlepší, zvážíme extrakci zubů, které mohou způsobovat onemocnění ledvin (už jsme se s tím nejednou setkali) a jejichž bolestivost zřejmě brání tomu, aby se kocour pořádně najedl (budeme ho krmit stříkačkou rozmixovanými kapsičkami). Kocourek je nyní v intenzivní domácí léčbě a dostal příznačné jméno Tony II. Pro velké bolesti byla udělaná extrakce zubů, ale kocourek to nezvládnul.
Diagnóza: selhání ledvin, dehydratace podvýživa
Financování: bude doplněno

7. Cern (Brno - Černovice, duben 2021)

Kocourek je docela zanedbaný a špinavý, a přestože mu lezou obratle, je docela statné konstituce a nijak extra pohublý. Pokud byl někde někým krmený, tak určitě nedostával komplexní péči, protože má zahnisané oko a dezolátní zuby (jeden špičák uražený, druhý skoro černý). Je nekastrovaný a v jednom uchu má svrab. Co je ale horší, tak že se snaží ulevovat zadním nohám - při prohmatání to vypadá na přetržený vaz nebo totální luxaci pately. K tomu klopí hlavu na stranu a chodí trochu nemotorně. Více ukáže vyšetření s rengeny, ale je docela možné, že v minulosti prodělal nějaký větší úraz (může to ale také být větší zánět nebo polyp v uchu). Zítra jsme objednaní na komplexní vyšetření a úřad městské části nám slíbil vyhlášení nálezu. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.
Diagnóza: svrab, dezolátní zuby, zahnisané oko a pravděpobný úraz hlavy a nohy
Financování: bude doplněno


Podpora pomoci ztraceným případůmProjekt Pomoc ztraceným případům vzniknul za účelem snadnějšího financování ošetření a léčby případů, které jsou mimo hlavní zaměření našeho spolku. Tento projekt poběží dlouhodobě a bude průběžně doplňován. Nejvíce pomáhá dlouhodobá podpora v podobě opakované platby (i když sebemenší) nebo trvalého příkazu. Velmi nám také pomáhá sdílení této výzvy a našich aktivit všeobecně.

Transparentní účet: 6969697777/2010, vs: 220421, poznámka Cern


Proč podpořit právě nás? 


Vybíráme několik předností našich aktivit:

- jsme inovativní a pokrokoví
- snažíme se dělat věci jinak
- vytváříme nové strategie a hledáme řešení, jak je aplikovat
- vytváříme spolupráce, propojujeme lidi i spolky
- daří se nám to, o čem se donedávna říkalo, že je to nemožné
- vzděláváme společnost
- sháníme peníze na kastrace
- zastupujeme občany při jednánání s úřady
- jednáme s obcemi a vytváříme metodiku
- zajišťujeme a ověřujeme informace o kastracích v obcích
- zajišťujeme krmení pro depozita a útulky
- odpovídáme na dotazy lidí
- jsme vám k dispozici 7 dní v týdnu

Pro Růženku na kapsičky RC gastrointestinal.

Renata Kňákalová
400 Kč

Děkujeme♥

Petra Nelešovská

Drž se frajerko Růženko z Teplic <3
Tvůj lidský fanoušek Radim

Radim Švábek
300 Kč

Moc děkujeme.. Budeme dělat co můžeme ♥ a Růženka slibuje, že to zvládne😍

Petra Nelešovská

Držíme ti s Micinkou palce Růženko ať to dobře dopadne a jsi v pořádku😽

Eva Nováková
200 Kč

Moc děkujeme ♥

Petra Nelešovská

Ta šance na klidnej život je k nezaplacení, Petro. Tohle jsou jenom prachy. :)

Zuzana Moravcová
2 000 Kč

Moc děkujeme za dar ♥
Neskutečně si toho vážíme♥🙏
Jenom ale udělají moc 🙏

Petra Nelešovská

Hodně štěstí, držím palce, aťo to dobře dopadne.

Dana Trčková
2 000 Kč

Moc děkujeme ♥♥ jste zlatá ♥

Petra Nelešovská

Mourinko brzo se uzdrav! ♥️

Markéta Mandlíková
500 Kč

Moc děkujeme za dar ♥
Neskutečně si toho vážíme♥🙏

Petra Nelešovská

Pro Růženku od Mikeše a Micinky

Marcela Prokopová
600 Kč

Moc děkujeme za dar ♥
Neskutečně si toho vážíme♥🙏

Petra Nelešovská
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
KasProCats - kastrační program, z.s., projekt: Pomoc ztraceným případům