POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Magazín Paměti národa

V Magazínu Paměti národa najdete publicisticky zpracované příběhy pamětníků. Články se zakládají na vyprávění konkrétních lidí, kteří svěřili své vzpomínky sbírce Paměť národa. Věnujeme se také významným událostem naší i evropské historie, zabýváme se důležitými výročími, přinášíme aktuální speciály. Vytváříme vlastní podcast Paměti národa „Dobrovský & Šídlo“. Přinášíme informace o novinkách v Post Bellum. Naše články a podcasty nejsou zpoplatněné a vznikají především díky pravidelným měsíčním příspěvkům od našich čtenářů a posluchačů. Děkujeme za vaši podporu!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme rádi, že čtete naše články!

Připravuje je redakce Magazínu Paměti národa díky podpoře soukromých dárců. Budeme vděčni pokud nás svým příspěvkem podpoříte i vy, abychom mohli vyprávět co nejvíce příběhů z naší nedávné minulosti. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Velmi si vážím Vaší práce, která je nezastupitelná a nenahraditelná, mj. také proto, že s odchodem pamětníků se ztrácí i paměť, a pokud ji nikdo nezaznamená, upadne v zapomnění. A paměť národa je velmi důležitá, aby se, jak řekla dnes v rádiu jedna studentka UTB ve Zlíně, dějiny neopakovaly. Dnes možná více než v minulých letech vidíme, jak je nutné za svobodu a demokracii bojovat a klást oběti. Zachovejme si zdravou "paměť národa".
Děkuji.

Martin Janek
100 Kč

V období Putlera je důležité tyto příběhy vyprávět.Osobně jsem poznal některé příslušníky RAF
(J. Koukal, K.Šeda, F. Fajtl, F.Peřina, G.Desmond-
Mikulecký atd.), takže co největší publicita jejich životních příběhů snad aspoň o něco sníží řady českých putinovců!

Pavel Tomana
200 Kč

Děkuji vám za vaší práci a vytrvalost.

Věra Kadlecová

jen tak dál prosím

Daniel Dé

Jindra a Jan jsou jedničky 👏

Martina Ježková

Je mi ctí !

Helena Šlitrová

Prosim, nechci byt uveden na strance prispevatelu. Dekuji. F.Hornik

Frantisek Hornik

Velice mě dojal příspěvek o dětech, jaké hrůzy museli ve svém dětském věku zažít. Kéž by se již v budoucnu nic takového nedělo. Kunfrontová

Hana Kunfrontová
200 Kč

Děkuji za vaší práci.

Jindřich Polívka
200 Kč

Dobrý den. Tento projekt považujeme opravdu za smysluplný. Náš syn ho rád v sobotu poslouchá v rádiu s námi již od svých osmi let a má mnoho otázek, které se mu snažíme vysvětlit.

Lada Marková
200 Kč