POST BELLUM


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Magazín Paměti národa

V Magazínu Paměti národa najdete publicisticky zpracované příběhy pamětníků. Články se zakládají na vyprávění konkrétních lidí, kteří svěřili své vzpomínky sbírce Paměť národa. Věnujeme se také významným událostem naší i evropské historie, zabýváme se důležitými výročími, přinášíme aktuální speciály. Vytváříme vlastní podcast Paměti národa „Dobrovský & Šídlo“. Přinášíme informace o novinkách v Post Bellum. Naše články a podcasty nejsou zpoplatněné a vznikají především díky pravidelným měsíčním příspěvkům od našich čtenářů a posluchačů. Děkujeme za vaši podporu!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme rádi, že čtete naše články!

Připravuje je redakce Magazínu Paměti národa díky podpoře soukromých dárců. Budeme vděčni pokud nás svým příspěvkem podpoříte i vy, abychom mohli vyprávět co nejvíce příběhů z naší nedávné minulosti. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

vynikající čtení, šíleně příběhy.. je nezbytné připomínat, co dokážou špíny bolševické a pokud možno, hnát je do bažin a plamenů...
ať se daří a Odin vás chrání

wendol
300 Kč

Děkuji za vaši práci...

Petr Filipek
200 Kč

Je potřeba z vlastních peněz stále financovat ony svíčky, kterými Paměť národa osvětluje zločiny z doby minulé i nedávné.

Bohuslav Dvořák

Děkuji, vážím si důležité a tak smysluplné práce, kterou děláte😊! Doplňovat mezery v paměti národa je úžasné a tolik potřebné pro generace, kterým doba znemožnila spolehnout se na paměť vlastní. Ještě jednou veliké díky😊!

Radmila Hladíková
100 Kč

Jen tak dál. Je třeba stále připomínat minulost a vysvětlovat. Vážím si vaší práce a děkuji.

Dagmar Turikova
200 Kč

Děkuji

Štěpán Picka

Velmi si vážím Vaší práce, která je nezastupitelná a nenahraditelná, mj. také proto, že s odchodem pamětníků se ztrácí i paměť, a pokud ji nikdo nezaznamená, upadne v zapomnění. A paměť národa je velmi důležitá, aby se, jak řekla dnes v rádiu jedna studentka UTB ve Zlíně, dějiny neopakovaly. Dnes možná více než v minulých letech vidíme, jak je nutné za svobodu a demokracii bojovat a klást oběti. Zachovejme si zdravou "paměť národa".
Děkuji.

Martin Janek
100 Kč

V období Putlera je důležité tyto příběhy vyprávět.Osobně jsem poznal některé příslušníky RAF
(J. Koukal, K.Šeda, F. Fajtl, F.Peřina, G.Desmond-
Mikulecký atd.), takže co největší publicita jejich životních příběhů snad aspoň o něco sníží řady českých putinovců!

Pavel Tomana
200 Kč

Děkuji vám za vaší práci a vytrvalost.

Věra Kadlecová

jen tak dál prosím

Daniel Dé