POST BELLUM


Kultura, umění a historie Vzdělávání a výzkum

Magazín Paměti národa

V Magazínu Paměti národa najdete publicisticky zpracované příběhy pamětníků a významné události z naší historie. Články se zakládají na vyprávění konkrétních lidi, kteří svěřili své vzpomínky pro sbírku Paměť národa. Publikujeme denně články, videa i infografiky vytvořené pro vás zkušenými novináři. Navíc aktuální výročí, rozhovory, příběhy míst i speciály. Články v Magazínu Paměti národa nejsou zpoplatněné, aby si je mohlo přečíst co nejvíc lidí. Vznikají především díky pravidelné měsíční podpoře od čtenářů, lidí jako jste vy. Budeme velmi vděčni, pokud nás budete podporovat. Jen tak se můžeme naplno věnovat tomu, abychom vyprávěli příběhy naší nedávné minulosti.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme rádi, že čtete naše články!

Připravuje je redakce Magazínu Paměti národa díky podpoře soukromých dárců. Budeme vděčni pokud nám darujete drobnou částku i vy, abychom mohli vyprávět co nejvíce příběhů z naší nedávné minulosti. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dotaz: Posilate potvrzeni i e mailem? Je možno v angličtině? P.S děkuji za záslužnou práci pro národ

Jiří Šmejkal
200 Kč

Tady historie ožívá! Děláte to skvěle a je třeba to šířit dál.

Patrik Soukup

Čím dál víc jsem přesvědčená, že je nezbytné uchovávat vzpomínky pro současnou i budoucí generaci. Ještě bych se přimlouvala, aby učitelé nezapomínali, že tenhle projekt existuje a připomínali jej svým žákům a nejenom v hodinách dějepisu. Kdyby byly vešly tyto vzpomínky do obecného povědomí, snad bychom si nemohli zvolit některé představitele. Věřím, že naše děti a vnuci už na tom budou líp.

Vlasta Dischingerová

Mám stejný původ jako paní Siegelová, nepoznala jsem nikoho z prarodičů, rodiče si zachránili život díky tomu, že utekli a nakonec bojovali ve Velké Británii, kde se poznali a jako vojáci čsl.armády se v Anglii vzali. Bohužel větší část rodiny, nejen prarodiče zahynuli v koncetračních táborech. Můj strýc,tatínkův bratr, prošel tábory v Mauthausenu a Dachau a přežil díky tomu, že jako lékař léčil i německé oficíry v táborech. Bohužel přišel o jediného, tehdy 3letého syna. I když jsem se narodila po válce, trauma našeho národa si nesu po celý svúj dosavadní život. Přeji si pro své syny a vnoučata,aby tyto hrúzy nikdy nepoznaly.

Dárce

Velmi ráda čtu vaše zajímavé články a proto ráda přispěji aspoň drobnou částkou.S pozdravem Šťastná

Markéta Šťastná
100 Kč

Paměť národa je skvělý projekt! Ráda čtu zveřejněné příběhy a chci, aby pokračoval!

Jaromíra Rusiniková
200 Kč

Děkuju za Vaši práci, vážím si jí. TV

Tomáš Vylita
200 Kč

Vaše příběhy jsou součástí mého života.

Regina Vrubelová
100 Kč

Děkuji za inspiraci a naději.

Mariana Tóthová
1 000 Kč

Velice si vážím Vaší práce. A vidím, jak velice je důležité mapovat osudy lidí a událostí na základě osobních svědectví. Zvláště nyní, kdyby si mnozí přáli přepsat dějiny. Za vše děkuji.
Kateřina Vašinová

Kateřina Vašinová
100 Kč