Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

STAVÍME STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY

Stacionář Vlaštovka provozujeme v Hodoníně pro těžce handicapované klienty už od roku 2006. 17 klientů u nás ve všední dny rehabilituje, plní si školní docházku a navazuje sociální kontakty. Stávající budova stacionáře je však v katastrofálním, nerekonstruovatelném stavu a navíc už nevyhovuje ani kapacitně. Budujeme nový stacionář, který dostojí požadavkům na péči o handicapované klienty ve 21. století. Děkujeme, že nám v tom pomáháte! Projekt za více než 83 000 000 Kč přinese rozšíření okamžité kapacity na 30 klientů ve věku od narození do 35 let a také komunitní zahradu. Budeme tak moci ještě intenzivněji pomáhat rodinám, které se rozhodly jen tak nevzdat. Stavíme pro naše hrdiny!

Podpořte přesun Stacionáře Vlaštovka do nových, moderních a důstojnějších prostor, které přinese rekonstrukce zakoupené vily na Brněnské ulici v Hodoníně. Předem děkujeme za každý dar, který nás posune k vytouženému cíli a my budeme moci i díky vám v roce 2024 zahájit provoz v nových prostorách.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Stacionář Vlaštovka navštěvují děti a mladí dospělí ve věku od narození do 26 let s těžkým kombinovaným (mentálním a fyzickým) postižením a autismem. Okamžitá kapacita stacionáře je 13 klientů.

Stacionář jsme převzali od města, které jej od 90. let provozovalo v budově původně patřící elektrárně. Stacionář se nachází v průmyslové lokalitě, ale nevyhovuje především svým nerekonstruovatelným stavem, ve kterém nelze kvalitně naplňovat potřeby našich klientů.Prostory jsou malé, nelze klienty dostatečně oddělit, a tak v jedné místnosti často probíhají dva programy souběžně, přestože by klienti na každý potřebovali svůj klid.

V katastrofálním stavu jsou rozvody - pokud jede pračka, nelze už napouštět vanu pro terapeutickou koupel. Tu navíc nemohou využívat větší klienti, protože strop neumožňuje montáž závěsného zařízení, bez kterého naši pracovníci nedokáží tyto klienty do vany přesunout.

Pro klienty jsou v budově jen dva záchody, které nelze vyčlenit pro každé pohlaví zvlášť.V jaké fázi je celý projekt nyní?
V roce 2020 jsme získali dotaci od Evropské unie ve výši 57 000 000 Kč, která pokryje větší část nákladů, a tak jsme zakoupili vilu na Brněnské ulici v Hodoníně, která bude na nový stacionář přebudována.

10. června 2022 převzala stavební společnost tento objekt a na realizaci má přesně 18 měsíců - hotovo bude 27. 12. 2023. Na stavbě pokračuje vše podle plánu, zatímco ten finanční nám ještě stále dělá starosti. Na poslední chvíli se musely udělat práce, se kterými se nepočítalo a další věci se pro změnu prodražily – naše spoluúčast se v tuto chvíli vyšplhala na 26 624 000 Kč, což je o 5 milionů korun více než s čím jsme počítali ještě na začátku roku 2023.Stacionář Vlaštovka provozuje Centrum pro rodinu a sociální služby Hodonín, které se za dvacet let existence proměnilo z mateřského centra dvou maminek - zakladatelek ve fungující neziskovou organizaci poskytující rozsáhlé spektrum služeb od odborných služeb pro rodiny až po sociální služby handicapovaným. Doplňujeme tak nabídku státních zařízení, která je sama o sobě často velmi nedostačující.

Bez vaší pomoci celý projekt dotáhnout do konce nedokážeme. Proto vás prosíme o příspěvek v jakékoliv výši, který nám pomůže přesunout stacionář do nových a důstojných prostor.


Děkujeme vám za podporu Stacionáře Vlaštovka. I díky vašem příspěvku budeme blíž k cíli, kterým je otevření nového provozu v roce 2024.

Více informací naleznete na www.stacionarvlastovka.cz nebo se obraťte na vedoucí sociálních služeb Lenku Tlachovou (tlachova@cprhodonin.cz).

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať Vlaštovka letí a štěbetá!

Petr Ptáčník
4 000 Kč

Pro stacionář Vlaštovka Hodonín

Jarmila Měchurová
500 Kč

Od účastníků novoročního běhu Neumannova 50/100 pro Vlaštovku.

Martin Neumann
2 300 Kč

Držím palce! Ať Vlaštovka slouží.

Petr Ptáčník
4 000 Kč

Díky za povzbuzení a dar, musíme to dotáhnout...

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Prodejem lučního kvítí a květinových workshopů se nám podařilo přispět částkou 5550kč

Zlatuše Kolinková
5 550 Kč

Přeji úspěšné dokončení projektu!

Kateřina Orlová
30 000 Kč

Úžasná podpora, děkujeme mockrát!

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Dar od ultramaratonců z akce Sklépek se Spartathlonci v Mutěnicích. Moc vám fandíme!

Spartathlonci
4 700 Kč

To jsou příjemná překvapení... Jste skvělí, díky moc!
Zdravím, Lucie Ambrozková

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Příspěvek od Karpatských nadějí z akce Neumannova 50/100. Ať je stacik brzy hotový.

Karpatské naděje
3 520 Kč

Úžasné, děkujeme!
Lucie Ambrozková

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Děkujeme ............

Martina Výmolová
20 000 Kč

Děkujeme za podporu.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Ať se vám daří. Jen tak dál. Zárubovi z Vrbice

Jakub Záruba
300 Kč

Děkujeme za vaši podporu, moc si jí vážíme...
Lucie Ambrozková

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.