Petr Tlach: Dárcovská výzva pro projekt STAVÍME STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY

1 000 MIL PRO STACIONÁŘ VLAŠTOVKA

vybíráme od 29.6.2022
110 663 Kč
vybráno 111 % z 100 000 Kč

přispělo

90 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
V neděli 3. 7. 2022 vyrazím z východního koutu Slovenska - Nové Sedlice do západního koutu Česka - Třebeně. Čeká mě 1 000 mil (1 632 km) extrémního závodu, který se pokusím zdolat na horském kole. Ze 162 lidí na startu dokončilo závod v roce 2020 pouhých 46. Věřím, že mezi letošními finishery budu i já a chci, aby splnění jednoho z mých snů prospělo i někomu dalšímu než jen mně.
Podpořte stavbu nového Stacionáře Vlaštovka - životní výzvu mojí ženy Lenky.
Se startovním číslem 39 pojedu severní trasu závodu, která vede slovenským vnitrozemím a podél severní hranice Česka a která se pyšní převýšením 40 000 m. Cílem je západočeská Třebeň, do které se pokusím dostat na horském kole. Musí to vydržet kolo, tělo a asi hlavně hlava. V průběhu cesty budu pravidelně podávat hlášení rodině a také PíáRistce Centra pro rodinu a sociální služby Hodonín, která vám bude veškeré zprávy zprostředkovávat. Veškeré dění můžete sledovat na mém Facebooku.


Abych měl motivaci dojet co nejdál a aby splnění jednoho z mých snů prospělo i někomu jinému než mně, rozhodl jsem se touto cestou podpořit nový Stacionář Vlaštovka v Hodoníně. Proč právě tento stacionář? Moje žena Lenka a také Lucie Ambrozková stály u jeho zrodu a Lenka jej budovala také pro naši dceru Káťu, která do něj kdysi opravdu docházela.


Tato služba pro nás byla velkou pomocí a pro ni velkým přínosem v jejím krátkém životě. Náš život s ní byl krásný a občas i velmi náročný, a tak přeji těm, kteří se starají o postižené dítě, aby měli i nadále na dosah takovou službu. 

Dnešní prostory Stacionáře Vlaštovka jsou opravdu v hrozném stavu a všichni ti, co tam chodí i všichni budoucí klienti si zaslouží nové důstojné prostředí.
 
Káťa by 5. 7. měla 22. narozeniny a já budu na ni a samozřejmě na celou svou rodinu v průběhu cesty často myslet. Těším se, jakou vybranou částku uvidím po svém návratu a už teď děkuji vám všem, kteří podpoříte stavbu nového Stacionáře Vlaštovka.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.
Stacionář Vlaštovka provozujeme v Hodoníně pro těžce handicapované klienty už od roku 2006. 17 klientů u nás ve všední dny rehabilituje, plní si školní docházku a navazuje sociální kontakty. Stávající budova stacionáře je však v katastrofálním, nerekonstruovatelném stavu a navíc už nevyhovuje ani kapacitně. Rozhodli jsme se tedy vybudovat nový stacionář, který dostojí požadavkům na péči o handicapované klienty ve 21. století. Projekt za 77 500 000 Kč přinese rozšíření okamžité kapacity na 30 klientů ve věku od narození do 35 let a také komunitní zahradu. Budeme tak moci ještě intenzivněji pomáhat rodinám, které se rozhodly jen tak nevzdat. Stavíme pro naše hrdiny!
Stacionář Vlaštovka navštěvují děti a mladí dospělí ve věku od narození do 26 let s těžkým kombinovaným (mentálním a fyzickým) postižením a autismem. Okamžitá kapacita stacionáře je 13 klientů.

Stacionář jsme převzali od města, které jej od 90. let provozovalo v budově původně patřící elektrárně. Stacionář se nachází v průmyslové lokalitě, společnost handicapovaným dětem v tuto chvíli dělají garáže a komíny.
Stávající budova už naprosto nevyhovuje potřebám současných klientů - mladých dospělých, z nichž většina je u nás od dětských let. Namátkou můžeme zmínit např. tyto  problémy:

Prostory jsou malé, nelze klienty dostatečně oddělit, a tak v jedné místnosti často probíhají dva programy souběžně, přestože by klienti na každý potřebovali svůj klid.

V katastrofálním stavu jsou rozvody - pokud jede pračka, nelze už napouštět vanu pro terapeutickou koupel. Tu navíc nemohou využívat větší klienti, protože strop neumožňuje montáž závěsného zařízení, bez kterého naši pracovníci nedokáží tyto klienty do vany přesunout.

Pro klienty jsou v budově jen dva záchody, které nelze vyčlenit pro každé pohlaví zvlášť.


V jaké fázi je celý projekt nyní?
V roce 2020 jsme získali dotaci od Evropské unie ve výši 57 000 000 Kč, která pokryje větší část nákladů, a tak jsme zakoupili vilu na Brněnské ulici v Hodoníně, která bude na nový stacionář přebudována.

10. června 2022 převzala stavební společnost tento objekt a na realizaci má přesně 18 měsíců - hotovo tedy bude v prosinci roku 2023. 

Stacionář Vlaštovka provozuje Centrum pro rodinu a sociální služby Hodonín, které se za dvacet let existence proměnilo z mateřského centra dvou maminek - zakladatelek ve fungující neziskovou organizaci poskytující rozsáhlé spektrum služeb od odborných služeb pro rodiny až po sociální služby handicapovaným. Doplňujeme tak nabídku státních zařízení, která je sama o sobě často velmi nedostačující.

Bez vaší pomoci celý projekt dotáhnout do konce nedokážeme. Proto vás prosíme o příspěvek v jakékoliv výši, který nám pomůže přesunout stacionář do nových a důstojných prostor.
Děkujeme vám za podporu Stacionáře Vlaštovka. I díky vašem příspěvku budeme blíž k cíli, kterým je otevření nového provozu v roce 2024.

Více informací naleznete na www.cprhodonin.cz nebo se obraťte na vedoucí sociálních služeb Lenku Tlachovou (tlachova@cprhodonin.cz).

Rád pomohu dobré věci a myslím si, že můj příspěvek je zanedbatelný oproti lidem co na danou věc obětují velkoučást svého volného času.

Jiří Rumler
4 000 Kč

Fandím Vám.

václav sulek
1 000 Kč

Ty jo 40km prevýšení…

Dárce
2 000 Kč

1km dřiny = 1kč :-)

Petr Tlach
1 632 Kč

Pěkný výkon!

Štěpánka
1 630 Kč

Za každou míli jedna koruna. No tak jsi to nakonec dal. Petře máš můj obdiv.
Luboš

Lubomír Hromek
1 609 Kč

Jak jsem slíbil 1km = 1kč, seš borec Petře! Velký respekt!
Tomáš 1000miles

Tomáš Loup
1 630 Kč

Peťo jeď to dáš. Držíme palce 96.

Lenka Dvořáková
300 Kč

Ať slouží k dobrým účelům

Bibiana Stavkova
1 000 Kč

Přeji úspěšné dokončení cesty i celého projektu! stacionáře!

Zuzana Schwarzová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s., projekt: STAVÍME STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY