CZ / EN
Michal Dobíšek: Dárcovská výzva pro projekt Nové prostory Stacionáře Vlaštovka

Svatojakubská cesta pro Vlaštovku

vybíráme od 1.9.2021
55 996 Kč
vybráno 75 % z 75 000 Kč

zbývá

38 dní

přispělo

26 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Naskytla se mi možnost 3měsíčního pracovního volna. Řekl jsem si, že takovou dlouhou dovolenou by bylo dobré využít k něčemu, co v běžném provozu udělat nejde.
Potřebuju si srovnat v hlavě myšlenky, rád bych si zkusil nějakou dlouhou trasu na kole a taky mě už dlouho zajímá Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela. Logickým spojením těchto tří zájmů je cyklopouť z Prahy do Santiaga (cca 3 000 km).
Abych dal celému podniku smysl nejen vnitřní, ale i nějaký vnější přesah, rozhodl jsem se svoji cestu využít k podpoře projektu rozšíření stacionáře Vlaštovka.


Vlaštovka nyní
V roce 1997 se v Hodoníně dvě maminky na mateřské rozhodly založit klub pro maminky. Dnes je z klubu rozsáhlé Centrum pro rodinu a sociální služby Hodonín, které pokrývá svým záběrem všechno možné od dětí po seniory. Jedním z aktivit je stacionář Vlaštovka: Pečovat o dítě s postižením nemusí znamenat izolaci a osamělost pro postižené dítě ani pro jeho rodinu . Jako vlaštovka se vrací do svého hnízda, tak i  dítě se každý den vrací domů po aktivně stráveném dnu mezi kamarády. Nabízíme pomyslnou prodlouženou ruku rodiny, která  pomůže při péči o postižené dítě.

Každý, kdo při lockdownu zkusil vynucenou práci a školu z domova si jistě dovede představit, jak důležitá je možnost někam přes den chodit. Aktuálně má stacionář kapacitu 13 míst a nabízí služby pro klienty do 26 let. Cílem projektu, který podporuju, je přesun stacionáře do nových prostor, což by umožnilo rozšíření kapacity na 30 klientů, a to až do 35 let věku. Na projekt má Centrum dotaci z EU i státního rozpočtu, které pokrývají 85 % plánovaných výdajů. Zbývajících 15 % musí pokrýt z dalších zdrojů. Vzhledem k současnému nárůstu cen stavebních materiálů a prací je už teď jisté, že to bude víc. Cílová částka 8 000⁠⁠ 000 Kč zhruba odpovídá tomu, kolik peněz aktuálně schází.

Můj plán putovat do 3000 km vzdáleného Santiaga je svým způsobem šílený a vymyká se z ,,bežného” každodenního života. Lidé kolem CPR Hodonín se do stejně šílených plánů (jako postavit nový stacionář za desítky milionů) pouští v rámci každodenní práce, prostě z potřeby učinit svět lepší. To obdivuju. Reálně neočekávám, že bych svým malým výletem dokázal vybrat 8 milionů. Ale chci mít to číslo na očích, protože to je cíl, se kterým pracují ti praví hrdinové. Změna: cílovou částku jsem změnil na 75000 Kč (~3000 €, tj asi 1 € na 1 km), aby bylo vidět, že každý příspěvek má smysl. 

Na cestu vyrazím 2. září až začne dětem škola, čas mám do 11. října, kdy jdu zase do práce. Za tu dobu potřebuju dojet do Santiaga a dostat se zpět. 

Aktuální informace z cesty budu dávat na FB https://www.facebook.com/michal.dobisek/ a budu opravdu rád, když mou cestu podpoříte tím, že přispějete na realizaci projektu CPR Hodonín.

Vizualizace projektu

Překonal jsem hranici 2000 ujetých kilometrů a zítra plánuju dorazit do Saint Jean-Pied de-Port, které je tradičním výchozím městem Francouzské cesty (a taky posledním městem před vstupem do Španělska). 

Zjistil jsem, že byla chyba nastavit původně nerealistickou cílovou částku: je to demotivující a není vidět žádný progres. Proto jsem částku změnil na 75000 Kč (~3000 €), tak aby to zhruba odpovídalo těm avizovaným 3000 kilometrům. Takže mi můžete přispět třeba 10, 20 km nebo třeba 100 (to je asi můj denní průměr km). 

Denní updaty včetně fotek posílám na FB ve veřejných příspěvcích, tak tady jen krátce. 
Projel jsem Česko, Německo, Švýcarsko a teď jsem ve Francii směr Vázelay. Mám za sebou zhruba prvních 1000km. 

Založení výzvy

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.
Chceme vybudovat novou budovu stacionáře, ve kterém budeme pomáhat rodinám, které pečují o dítě se zdravotním handicapem. Budeme moci ještě intenzivněji pomáhat lidem, kteří se rozhodli se jen tak nevzdat. Podpoříme tak přirozený způsob života i rozvoj ve všech oblastech, které dělají život celé rodiny kvalitnější a naplněnější. Pomozte nám koupit budovu na Brněnské pro splnění tohoto velkého snu.
Stacionář Vlaštovka navštěvují děti a mladí dospělí od jednoho roku do 26 let s kombinovaným postižením a autismem. Stacionář jim pomáhá už 13 let, ale nyní potřebuje pomoc od vás, aby se podařil 1. krok k novým prostorám.  Děkujeme, že s námi táhnete za jeden provaz a přispějete nám!!!


Chceme pro děti se středně těžkým až těžkým kombinovaným postižením a s autismem zajistit nové prostory, které odpovídají potřebám klientů. Budeme moci přijmout klienty nové a poskytovat jim službu až do 35 let. 
Služba je také odlehčením pro pečující rodinu. Snažíme se rodinu podporovat, aby měla dostatek síly o své děti pečovat a ony tak mohly zůstávat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí. Tomu odpovídá i název Vlaštovka – která se vždy vrací do svého hnízda, tak i tyto děti po každodenní aktivizaci, rehabilitaci, vzdělávání a péči ve stacionáři se vrací do své rodiny.


Více informací naleznete na www.cprhodonin.cz nebo se obraťte na Lenku tlachova@cprhodonin.cz

Děkujeme.

Best of luck, Michal.

Noel MCNULTY
30 €

Thanks, Noel :)

Michal Dobíšek

Good luck with the rest of your trip!

Donal Magennis
30 €

Thanks, Donal.

Michal Dobíšek

Have a safe ride!

Douglas Robinson

Thanks, Doug.

Michal Dobíšek

Ať Michal dojede a Vlaštovka doletí :-)

Petr Ptáčník
4 000 Kč

Díky, Petře, za štědrý příspěvek Vlaštovce. 👍

Michal Dobíšek

Držím palce a šťastnou cestu.

Miriam Pokorná Alexyová

Enjoy the ride, Michal. Safe journey!

Rob Budas
20 €

The best of luck on your journey, Michal.

Mark Lucas
30 €

Držím palce Michalovi i stacionáři!!!

Renata Rollerová
50 €

Dobrej nápad, ať se daří. Roman

Dárce

Good luck! Don't forget the saddle cream ;-)

Mark Mc Keown
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s., projekt: Nové prostory Stacionáře Vlaštovka