CZ / EN

Nadace Partnerství


Životní prostředí Osvěta a poskytování informací

Sázíme budoucnost

Naším úkolem je připravit Českou republiku na změny klimatu. Strom je snad nejúčinnější nástroj, jaký máme. Chceme jich během pěti let do polí, zahrad a měst dostat 10 milionů. Buďte při tom a společně vrátíme do naší krajiny život. Sázíme hlavou, srdcem, rukama!

Není dar jako dar

Díky tomu vašemu vyroste jeden strom. Strom, který pomůže zchladit přehřátá česká města a zadržet vodu v krajině. A vracet do nich život! Pro naše i budoucí generace, pro domov, který máme rádi. Děkujeme!
900 227 Kč

přispělo

466 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Sázíme budoucnost - hlavou, srdcem, rukama!

Budoucnost našich dětí, vnuků, rodných obcí, krajiny a domova máme ve svých rukou. Dobré místo pro život ale potřebuje péči a ochranu. Stromy jsou pro to jedny z nejpřirozenějších pomocníků. S vaší podporou jich chceme v naší zemi vysázet deset milionů během pěti let. A pečovat o ně tak, abychom nepřišli o jediný z nich. 

Pomozte svým příspěvkem v jakékoliv výši výsadbě stromů. Pro odolná města a zdravou krajinu.

Darujte:

  • 1 000 Kč na ovocný strom   
Plodící stromy jsou nedílnou součástí naší krajiny a historie. Dělají radost lidem i včelám. Díky vašemu daru 1 000 korun podpoříme například výsadbu jedné kvalitní hrušky, třešně nebo trnky. Odrůdy vybíráme maximálně původní a tak, aby nejlíp pasovaly k místu výsadby.

  • 3 000 Kč na listnatý strom 
Listnáče potřebuje naše vyprahlá krajina i přehřátá města. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk nebo poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 3 000 korun podpoříme například výsadbu jedné lípy, javoru nebo dubu. Stromy posíláme do míst, kde nejvíc chybí: do ulic, velkých polí, podél cest nebo do školních a komunitních zahrad.

  • částku dle vlastního uvážení
Anebo si pořiďte jeden z našich dárkových Certifikátů pro stromy. Originální design, naprosto ekologické, v několika verzích pro dospělé a jako omalovánka pro děti.

Vaše dary jsou investicí do budoucnosti.

Kam vaše pomoc směřuje? 

Strom, to nejsou jen náklady na sazenici. Vždy víte, na co vaše dary putují. Garantuje to Nadace Partnerství, koordinátor iniciativy. Již 29 let pomáháme lidem a přírodě. Pomáhejte s námi.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Letos jsme se při tvorbě certifikátů nechali inspirovat Hrušní hniličkou, vítězkou ankety Strom roku 2022. Tento nádherný solitér roste jen 25 metrů od uranové šachty. Koncem 50. let 20. století byl poblíž hrušně otevřen důl na uran a vytěžená radioaktivní hlušina se vyvážela na haldu nedaleko stromu. Je neskutečné, že v těžkých podmínkách během těžby v uranových dolech hrušeň přežila. Pro místní je symbolem nejen vytrvalosti a odolnosti, ale i lásky. Do ankety ji přihlásili manželé Kopáčkovi v období, kdy oslavili 30 let společného manželství. Věříme hrušeň přinese štěstí Vám i Vašim blízkým, že si vychutnáte bochánky dle receptu od paní Kopáčkové a užijete si výlety v okolí Příbramska.

Koupí certifikátu přispějete na výsadby stromů v krajině, které v příštím roce vysadí dobrovolníci z řad neziskových organizací, obcí a spolků.

Díky, že nám pomáháte sázet budoucnost!

I letos jsme pro vás připravili 3 zcela nové dárkové certifikáty - Lipové toulky, Lipové potěšení a omalovánku pro děti Zpívající lípa. Inspirací nám byla Zpívající lípa v Telecí, Strom roku 2021.

Nákupem kteréhokoliv certifikátu pomůžete výsadbě dalších stromů. Kdo ví, třeba vašim přispěním vyroste jednou nový Strom roku. A i kdyby ne, každý strom pro zdravou krajinu a odolná města se počítá.

Děkujeme, že nám pomáháte!Děkujeme všem, kdo zakoupili svým blízkým náš dárkový certifikát, anebo přispěli libovolnou částkou. Díky Vám jsme letos získali krásných 153 tis. Kč na další výsadby stromů v České republice. 
 
Nejvíce Vám chutnalo Sladké překvapení podle originálního receptu od Lidmanů. Oblibě se těšil i tradiční certifikát Ovocnáč a Listnáč.  
 
Ještě jednou děkujeme, že pomáháte společně s námi!

Letos jsme vaše oblíbené certifikáty převlékli do nového kabátu a připravili jsme 3 zcela nové - zážitkový Voňavý výlet, recept na Sladké překvapení a omalovánku pro děti Kouzelná jabloň.

Nákupem každého z nich pomůžete výsadbě dalších stromů. Kdo ví, třeba vašim přispěním vyroste jednou nový Strom roku. A i kdyby ne, každý strom pro zdravou krajinu a odolná města se počítá.

Děkujeme, že nám pomáháte!

Děkujeme všem dárcům a dárkyním, kteří zakoupili svým blízkým dárkový certifikát Stromek pod stromeček! Díky této podpoře jsme na iniciativu Sázíme budoucnost získali bez mála 80 tis Kč!!! Největší oblibě se těšil Ovocnáč - darovali jste ho dvacet jednakrát, následoval ho Listnáč a Výchovný řez - v obou případech byl zakoupen osm krát. Pět krát byl zakoupen rýč a dvakrát zavlažovací vak. Jedenáckrát jste využili možnost volby jiné částky, z níž děkujeme zejména panu Aleši Hamplovi, který se rozhodl darovat částku 10 tis Kč své manželce, a to na výsadbu listnáčů do krajiny i města. Upřímné díky všem!!!

Založení projektu

dekujeme, ze davate nasim detem budoucnost :)

marie Chaloupkova
3 000 Kč

A my děkujeme, že nás v tom pravidelně podporujete! :)

Nadace Partnerství

Děkuji za Vaší práci!

Veronika Stráníková
2 564 Kč

Podporuji! :)

Daniel Šrubař
300 Kč

Zdravím, super nápad se stromy, možná využijeme Vaši myšlenku u nás v Třebechovicích p. O. Tedy pokud nevadí. Zdar krásným stromům. Jana Jandíková

Jana Jandíková
100 Kč

Tak snad to něčemu pomůže.

Wolverine
300 Kč

Už aby to vyrostlo 🙂

Tomas Mika

Ať rostou!

Martina Blahova

Děkujeme!!!

Nadace Partnerství

Krásný projekt, s velkou myšlenkou. Snad bude má sazenice mít hluboké kořeny, sílu a dlouhou budoucnost.

Tereza Vaněčková
3 000 Kč

Ať rostou!

Petr Lessner
200 Kč

Nejlepší čas pro zasazení stromu byl před 20 lety. Druhý nejlepší čas je teď.

Martin Stříž