CZ / EN

Nadace Pro půdu


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce

Jde nám o přívětivou krajinu a zdravou půdu, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.

318 700 Kč

přispělo

222 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Představme si, že místo dlouhých lánů řepky a kukuřice je krajina, kde žijeme, tvořena menšími políčky rozdělenými mezemi, známe člověka, který půdu obhospodařuje, a jím vypěstované potraviny nás čekají doma k večeři. Když se podíváme zblízka, půda je tmavá, drobtovitá, plná žížal a voní. Na polích se nedrží kaluže vody, ani není zem popraskaná od slunce, neobjevují se prachová oblaka, ani se půda nestříká jedovatými chemickými látkami. Prostě pěkná, zdravá a přívětivá krajina, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.

Ne vždy je pro drobné ekologické zemědělce lehké získat přístup k pozemkům vhodným pro hospodaření. V Nadaci Pro půdu se je na jejich žádost snažíme podpořit koupí pozemků a pronajímáme jim je za stabilních a dlouhodobých podmínek, které vycházejí ze vzájemné dohody mezi nadací a zemědělcem. Nadační pozemky svěřujeme pouze do rukou šetrných k půdě a takto chráníme půdu před degradací.

Podpořte koupi dalších hektarů pro ekologické zemědělce, a společně s námi tak přispějte ke zdravé, živé a úrodné zemědělské půdě a tím ke zdravé krajině.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se stromům na nadační půdě dobře daří.

Marek Rais
1 000 Kč

Pro dobrou věc.

Ivana Hermanová

Díky za to, co děláte, držím palce s rozšiřováním prostoru pro ekologické zemědělce a jejich tvrdou práci.

Petr Pinkas
4 000 Kč

Děkuji za to, že se někdo zajímá a stará o půdu , protože jak to vidím ve svém okolí na polích tak mi je do breku, bohužel nemohu nyní dát více peněz, ale doufám že i tak to dobře poslouží svému účelu a není to zanedbatelné. Rád bych se zapojil s vámi do spolupráce i jinak.
S pozdravem Ladislav Hajzner

Ladislav Hajzner
100 Kč

Děkuji, že podporujete smysluplné zemědělství. Hodně štěstí a nervů v boji s úřady a Andrejem.

Petr Pinkas
1 000 Kč

Díky za Vaši práci!

Rebeka van Overloop