CZ / EN
Petra Vymětalíková: Dárcovská výzva pro projekt Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce

Narozeniny s půdou

vybíráme od 27.2.2023
37 244 Kč
vybráno 95 % z 39 000 Kč

zbývá

5 dní

přispělo

75 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
27. března oslavím 39. narozeniny. Chtěla bych při této příležitosti podpořit dobrou péči o naši půdu. Jdeš do toho se mnou? 
Půda a péče o ni mi není lhostejná a často mě trápí, jak se k ní chováme macešsky. Na mnoha místech nám tu krůček po krůčku vzniká „mrtvá hmota“, z níž je velmi obtížné něco vypěstovat bez přídavné chemie.
 
Vybraná částka poputuje právě na nákup půdy pro ekologické zemědělce a tedy bude tady zase o kousek více půdy, s kterou bude hospodařeno udržitelně a citlivě.

Proto jsem velmi ráda, že Nadace Pro půdu se zabývá zlepšením kvality půdy u nás. Nadace podporuje drobné ekologické zemědělce, aby získali přístup k pozemkům vhodným pro hospodaření. Funguje to tak, že nadace pozemky koupí a pak za stabilních a dlouhodobých podmínek pronajme zemědělcům. Pozemky svěřuje pouze do rukou zemědělců hospodařících způsobem šetrným k půdě, a tím ji chrání před další degradací.
 
Proto slavím narozeniny s půdou a Nadací Pro půdu. Oslav je se mnou a přispěj na lepší péči o půdu!Moc díky!

Petra
 
Nadace Pro půdu
Jde nám o přívětivou krajinu a zdravou půdu, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.
Představme si, že místo dlouhých lánů řepky a kukuřice je krajina, kde žijeme, tvořena menšími políčky rozdělenými mezemi, známe člověka, který půdu obhospodařuje, a jím vypěstované potraviny nás čekají doma k večeři. Když se podíváme zblízka, půda je tmavá, drobtovitá, plná žížal a voní. Na polích se nedrží kaluže vody, ani není zem popraskaná od slunce, neobjevují se prachová oblaka, ani se půda nestříká jedovatými chemickými látkami. Prostě pěkná, zdravá a přívětivá krajina, která je výsledkem pracovitých rukou místních zemědělců, kteří hospodaří šetrně a ekologicky.

Ne vždy je pro drobné ekologické zemědělce lehké získat přístup k pozemkům vhodným pro hospodaření. V Nadaci Pro půdu se je na jejich žádost snažíme podpořit koupí pozemků a pronajímáme jim je za stabilních a dlouhodobých podmínek, které vycházejí ze vzájemné dohody mezi nadací a zemědělcem. Nadační pozemky svěřujeme pouze do rukou šetrných k půdě a takto chráníme půdu před degradací.

Podpořte koupi dalších hektarů pro ekologické zemědělce, a společně s námi tak přispějte ke zdravé, živé a úrodné zemědělské půdě a tím ke zdravé krajině.Nabízíme také darovací certifikáty s metry čtverečními, na kolik půdy jste přispěli. V případě zájmu tuto možnost zaklikněte v darovacím formuláři.

Vše nejlepší Péťo!

Adéla Vojáčková

Péťo, všechno nejlepší a ať se dílo daří. Až budeš mít cestu kolem, dej vědět. Ráda tě zase uvidím.

Katka Čtvrtníková

Hi Petra, good to hear from you. All the best. Dave.

Dave Richardson
39 €

Happy Birthday beloved Earth woman!

I wish you and the land you take care of lots of blessings, beauty and joy!

Lots of love,
Komala

Elizabeth (komala) Alves De Amorim

Fandím, Peťo, tobě i půdě!

Adéla

Všechno nejlepší k narozeninám🌹

Marketa Palanova

😘

Jana Vožechová
500 Kč

Péťi: Krásná ty! A krásné téma! Užij si narozeniny a svoje jedinečné bytí :)

Jaruška Aylani

Ať se dílo daří

Lipník :-)
3 000 Kč

Ahoj Peťo, přeji všechno nejlepší a hodně podpory pro šetrné farmaření. Katka

Kateřina Skřebská
390 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Pro půdu, projekt: Přístup k půdě pro drobné ekologické zemědělce