Zvířata nejíme, z.s.


Osvěta a poskytování informací Zvířata

Podpora spolku Zvířata nejíme

Zvířata nejíme je spolek aktivně bojující za osvobození zvířat z nadvlády člověka. Všemi našimi činnostmi se snažíme zvýšit povědomí o každodenním utrpení nevinných bytostí degradovaných na zboží.

vybíráme od 5.2.2019
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Našimi činnostmi se snažíme zvýšit povědomí o utrpení zvířat, především v České republice. Pořádáme demonstrace, smuteční akce a před Vánoci uctíváme památku zabitých kaprů Tichou uličkou. Vytvořili jsme mapu jatek v ČR. Jsme autoři osvětové kampaně Poznej mé utrpení, která se velmi detailně zaobírá životem zvířat v českých velkochovech, malochovech i ekochovech. Osvětové činnosti se také věnujeme na našich webových stránkách. Dále jsme spustili kampaň Chci znát pravdu, která má za cíl zavedení kamerových systému a jejich online přenos. Natáčíme podcasty s veganskými aktivistkami a aktivisty. Také jsme napsali knihu Nesvoboda, která přináší informace o zneužívání zvířat na našem území. Jsme taktéž producenti a naši členové jsou spoluautory dokumentu Svědectví.

Na všechny naše aktivity jsou potřeba finance a vám jsme vděční za každý váš příspěvek na ně.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Kamery na jatkách budou od roku 2026

Vláda v úterý odsouhlasila změnu zákona, který provozovatelům jatek nařizuje od roku 2026 povinně nainstalovat kamery. Za nás ale ve velmi nedostatečné formě!!

Cílem naší kampaně Chci znát pravdu, kterou jsme spustili v roce 2019 bylo primárně ztransparentnění těchto míst smrti, aby se každý konzument mohl dozvědět, koho jí a jak dotyčný/á žil a zemřel/a. Proto jsme požadovali zavedení kamerových systémů na jatkách s on-line přenosem dostupný veřejnosti.

Za těch pár let jsme upozornili na několik případů brutálního týrání zvířat v prostoru vykládky jatek, které byly medializovány. Vyšla spousta článků i video výstupů, kde se veterináři i ministerstvo zemědělství odvolávali na selhání jednotlivců a se zavedením kamer na jatkách nesouhlasili. Díky naší práci a tlaku veřejnosti začali o zavedení kamer vážně uvažovat. Nejde totiž o selhání jednotlivců jak jsme dokázali zveřejněnými záběry.

Minulý rok jsme ministrovi zemědělství jsme předali petici s více než 35.000 podpisy, která v této věci určitě pomohla. Děkujeme všem, kdo jste petici podepsali a podporovali tento náš požadavek!

Schválený zákon na nás působí jako snaha umlčet veřejnost a jsme přesvědčeni, že zvířatům nijak nepomůže. Důkazem mohou být např. záběry z Anglie, kde jsou kamery na jatkách již v provozu a i přesto investigativci stále pořizují a zveřejňují otřesné záběry z těchto míst a dokazují, že tato forma je nefunkční a nedostačující.

Podle tohoto zákona mají kamery být pouze na prostoru pro vykládku a přehánění zvířat. Jakoby to, co se děje uvnitř, za zavřenými dveřmi bylo v pořádku a nemohlo tam docházet k týrání zvířat? Bohužel, jaké hrůzy se dějí uvnitř se nám zmedializovat nepodařilo a možná proto nařídili tohle úplné minimum. Přitom ze svědectví zaměstnanců i několika zveřejněných případů víme, že k týrání uvnitř jednoznačně dochází. Zvířata zde mohou být kvůli spěchu podřezávána za plného vědomí, z výpovědí víme, že když nechtějí jít do plynových komor nebo k "porážce", agresivním způsobem jsou poháněna, polévána vařící vodou, mlácena.

Zákon se nemá týkat ani jatek, kde zabíjí králíky, slepice, kuřata, kachny a krůty. Důvodem jsou prý moderní technologie těchto zařízení s minimálním podílem a vlivem lidské práce, kdy omračování těchto druhů probíhá zpravidla v omračovací lázni. Zapomněli snad při rozhodování na malé provozy, kterých není málo? Ty rozhodně nejsou automatizované a na spoustě z nich není využívaná omračovací lázeň a u králíků už vůbec ne. Tohle rozhodnutí nám nedává žádný smysl. Přitom je tolik důkazů, které ukazují na selhání i na těchto místech.

Pořízené záběry z kamer budou přístupné pouze pro Státní veterinární správu na vyžádání a provozovatelé je budou muset uchovávat minimálně 30 dnů pro případné šetření. K tomu nemáme moc co dodat... Jak moc je SVS důvěryhodný orgán, když jim každý rok nahlašujeme desítky případů týrání zvířat ať už na jatkách nebo v chovech?

Děkujeme všem, kdo nás podporujete na cestě pomoci zvířatům, ať už jste podepsali petici, reagovali na výzvu, sdíleli naše příspěvky nebo nás podpořili finančně či jiným způsobem. I když to nedopadlo podle našich představ, náš boj za osvobození zvířat nekončí!!


On-line premiéra dokumentu Náctiletí aktivisté: Život v neveganském světě proběhne 26. 11. ve 12:00 na speciálně vytvořených stránkách www.veganstvivdetstvi.cz

! SVĚDECTVÍ ZDARMA !

Před dvěma lety měl dokument Svědectví premiéru ve vyprodaném kině. A od dnešního dne se na něj můžete podívat zdarma www.sledujsvedectvi.cz 

Založení projektu

Po jisté vlastní zkušenosti tu všechnu snahu považuji za boj s větrnými mlýny, dokud člověk nevyhubí sám sebe do té míry, že nebude mít potřebu živit se masem (o změně myšlení miliard lidí těžko uvažovat), každá úspěšná záchrana zůstane jen kapkou v moři.

Daniel Kubík
10 000 Kč

Snědli byste raději psa nebo prase? A jaký je v tom rozdíl?

Anna Gutová
50 Kč

Velice Vám děkujeme za Vaši úžasnou pomoc všem živým tvorům na této planetě. Kéž jsou všichni lidé vegani a o živé tvory pečují jako o sobě rovné bytosti. Kéž si všichni uvědomí, jak moc tento svět potřebuje soucit a lásku. Přejeme Vám vše dobré

Petr a Honza

děkujeme za vaší práci!!!! jste úžasný!!!

Dárce

Fandím vám

Dárce

Děkuji z celého srdce za práci, kterou děláte. Zatím podpora alespoň takto.

Petra Mašková
2 000 Kč

Děkuji za to co děláte

Bea Podholova
500 Kč

Děkuji za to co děláte .Pro mě jste hrdinové a držím vám palce.Věřím ,že se s vaší pomocí bude mít co nejvíc zvířat lépe,i když to jde pomalu. Vydržte M.B.

Milena Bocková
200 Kč

Děkuju❤️

Jana Mikolášková

Díky za Vaši práci :-)

Andrea Chmelová
100 Kč