CZ / EN

Člověk v tísni


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

SOS Česko

Člověk v tísni pomáhá v Česku lidem, které tvrdě zasáhly následky pandemie koronaviru. Pracovníci naší Help linky i stovka kolegů v terénu pomáhá lidem, kteří přišli o práci, nebo upadli do těžko řešitelných dluhů. V těch nejurgentnějších případech zajištujeme potravinovou pomoc. Při uzavření škol podporujeme rodiče i učitele, aby lépe zvládali distanční výuku dětí.

Sbírka pro Česko

Potřebujeme Vaši podporu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pandemie Covid-19 zasáhla každého z nás, ne všechny však stejně. Rodiče samoživitelé balancují na hranici chudoby. Mnozí senioři se obávají o střechu nad hlavou. Některým dětem hrozí výpadky z učiva při uzavření škol. Vystresovaní rodiče pak jen stěží zvládají domácí výuku zkombinovat s prací. Ti všichni a mnoho dalších si zaslouží naši pomocnou ruku.

DARUJTE JEŠTĚ DNES ☛

Jak konkrétně od března pomáháme?

Přes 600 rodin jsme podpořili potravinovými balíčky a připravujeme se na to, že počet lidí, kteří budou potravinovou pomoc potřebovat, se zvýší.

2 600 lidem pomohla naše helplinka řešit problémy s dluhy, ztrátou práce, bydlením či orientací v podpoře státu. Nyní zájem lidí o tuto pomoc opět masivně narůstá.Rozšiřujeme dluhovou pomoc na místa, kde nebyla dostupná.

Přes 700 tisíc lidí je v exekuci a jejich situace se může ještě zhoršit. Ve spolupráci s městy a obcemi proto zřizujeme nová působiště dluhových poradců, jejichž počet jsme zvedli už na 100. Dnes pokrýváme cca 40 nových míst vedle stávajících osmi krajů, kde pomoc nabízíme dlouhodobě.

Podařil se nám systémový průlom, kdy se studenti VŠ zapojují do doučování dětí. Do iniciativy se zapojilo 13 pedagogických fakult, VŠ a VOŠ a 238 základních škol. 69 z nich se už propojilo a tisíce žáků, u kterých hrozí vzdělanostní propad, se začínají doučovat na dálku.

Spolu s dobrovolníky podporujeme vzdělávání více než 900 znevýhodněných dětí. Těm bez připojení jsme zapůjčili přes 250 notebooků, pro 100 z nich jsme zajistili připojení k internetu, propojujeme je se školou a pracujeme s jejich rodinami. Děti, které z výuky vypadly, chceme nadále podporovat.

Pro rodiny a učitele jsme zpřístupnili audiovizuální výukový portál JSNS.CZ, kde najdou přes 1 280 metodických materiálů, pracovních listů a 290 filmů využitelných při výuce.

Pro pedagogy, vzdělávací experty a veřejnost jsme uspořádali 43 vzdělávacích online akcí a kurzů, kterými prošlo 1 900 účastníků.

Rozdali jsme 11 tisíc respirátorů 60 místním organizacím v 7 krajích.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

#posilamtodal.cz

Poslanecká sněmovna v prosinci 2020 schválila daňový balíček, díky kterému mi na účet bude chodit vyšší čistá mzda, a to až o několik tisíc.
V rozpočtu bude v důsledku daňových úlev chybět jen v roce 2021 přibližně 98,7 mld. Kč.
Původní oficiální motivací k daňovému balíčku bylo ulevit lidem zasaženým COVID-19, pomoc se měla údajně dostat k těm nejpotřebnějším.
Místo toho se dostala i ke mě, ačkoliv jsem pandemií nijak dramaticky zasažen nebyl.
Proto to posílám dál: přebytek pošlu každý měsíc vybrané neziskové organizaci, která potřebným aktivně pomáhá.
Pokud se najde více lidí, kteří si mohou v současné situaci dovolit udělat totéž, podaří se alespoň část z těch téměř 100 miliard ročně dostat tam, kde je to teď nejvíce potřeba.

#posilamtodal.cz

Antonín Lupíšek
4 057 Kč

Děkuji za vasi iniciativu

Barbara Brychtová
2 000 Kč

Prosím, využijte můj dar v Brně nebo jeho okolí. Anna Marie Halasová

Anna Marie Halasová
500 Kč

Děkuji Člověku v tísni za to co dělá.

Jana Hudečková
5 000 Kč

Jsem na Česko pyšný, jak to zvládáte. Koukám na to ze Spojených států, kde si lidi doteď myslí, že je to nějaký politický manévr proti Trumpovi, nebo nechápou, co je to exponenciální růst. Žádné roušky si tu lidi nešijí, místo toho kupují ve velkém zbraně. Český přístup je mi mnohem sympatičtější, o praktičnosti nemluvě.

Filip Hráček
2 000 Kč

Děkuji za Vaší iniciativu.

Dárce
1 000 Kč

protože zmírňovat dopady současné krize na ty nejzranitelnější je zásadní. díky!

Saša Kasal
500 Kč

Společně to zvládneme!

Petr J
5 000 Kč

At je dopad na nejvice potrebne co nejmensi.

Artur Ferfecki