ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.


Legislativa a právní pomoc Lidská práva

Podpora soudních sporů

Spolek Rozalio podpořil již sedm soudních sporů týkajících se svobodné volby očkování, přijetí dítěte do předškolního zařízení nebo také odmítnutí zákroku očkování samotným dítětem. Přispějte na tento projekt, abychom mohli i nadále finančně pomáhat rodinám v soudních sporech.

vybíráme od 5.6.2018
79 637 Kč

přispělo

175 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Rozalio dlouhodobě podporuje rodiče, aby stáli za právy svými i svých dětí. Finančně podpořilo již sedm soudních sporů, které se týkaly pokut za odmítnutí očkování, nepřijetí dítěte do mateřské školy nebo vyloučení již přijatého dítěte, odmítnutí přeočkování 12ti letým dítětem, kdy nebyl respektován názor dítěte a rodiče měli postoje rozdílné.

I za pomoci dárců přispělo Rozalio ve výše vyjmenovaných případech na právní zastoupení a soudní poplatky. Některé soudní spory jsou zdárně ukončeny a přinesly zásadní možnost uznání výjimek pro očkování z důvodu náboženského vyznání i světské výhrady svědomí. Další spory jsou nyní u Evropského soudu pro lidská práva, kam také Rozalio zaslalo svůj amicus curiae.

Přispějte i vy na další soudní spory a podpořte rodiče v jejich odhodlání bránit práva svých dětí a tím posouvat systém ke spravedlnosti.

Všechny Vaše dary zde přijaté se odesílají na náš transparentní účet, na který můžete nahlížet ZDE.

Děkujeme za podporu manželů Reichových, kterým jsme společně pomohli částkou 14.000 Kč a podporu případu 11leté Adélky, na který se prostřednictvím tohoto projektu vybralo 9.100 Kč.

V současnosti vybíráme na podporu soudního sporu ohledně udělení pokuty. Více ve výzvě ZDE. Do celkové částky vybraných darů jsme zahrnuli i dary, které byly na tento spor přispěny před zveřejněním výzvy.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Prosím pošlete potvrzení o daru na email petr.blaha@cleverdata.cz

Adresa firmy:
Dělnická 411/23
Praha 7
170 00
Petr Blaha
1 000 Kč
Nedejte se!
Tomáš Stehlík
600 Kč
Drzime pesti!
Petra Stehlikova
300 Kč