ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.


Legislativa a právní pomoc Lidská práva

Podpora soudních sporů

Spolek Rozalio podpořil již sedm soudních sporů týkajících se svobodné volby očkování, přijetí dítěte do předškolního zařízení nebo také odmítnutí zákroku očkování samotným dítětem. Přispějte na tento projekt, abychom mohli i nadále finančně pomáhat rodinám v soudních sporech.

vybíráme od 5.6.2018
134 852 Kč

přispělo

281 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Rozalio dlouhodobě podporuje rodiče, aby stáli za právy svými i svých dětí. Od svého vzniku podpořilo finančně již osm soudních sporů, které se týkaly pokut za odmítnutí očkování, nepřijetí dítěte do mateřské školy, vyloučení již přijatého dítěte, odmítnutí přeočkování 11ti letým dítětem, kdy nebyl respektován názor dítěte a rodiče měli postoje rozdílné.

I za pomoci dárců přispělo Rozalio na právní zastoupení a soudní poplatky. Některé soudní spory jsou zdárně ukončeny a přinesly zásadní možnost uznání výjimek pro očkování z důvodu náboženského vyznání i světské výhrady svědomí. Další spory jsou nyní u Evropského soudu pro lidská práva, kam také Rozalio zaslalo svůj amicus curiae. Více o nich si můžete přečíst ZDE.

Přispějte na podporu práv rodičů a dětí. Všechny vaše dary zde přijaté se odesílají na náš transparentní účet, na který můžete nahlížet ZDE.

Průběžné vyúčtování:
  • r. 2018: Manželé Reichovi - 14 000 Kč, více o jejich sporu ZDE.
  • r. 2018: Případ 11leté Adélky, která nechtěla být přeočkovaná, matka s ní souhlasila, otec ji očkovat chtěl - 9 100 Kč. Více ZDE.
  • r. 2019: Žaloba proti udělení pokuty za nenaočkování dítěte - stále běží, podporu rodina stále čerpá, čeká se na rozsudek. Dosud bylo za advokátní služby uhrazeno 28 500 Kč. Více ZDE
  • r. 2019: Podpora předžalobní výzvy pojišťovně k uhrazení povinného očkování. Pojišťovna vrátila rodině třetinu částky uhrazené za povinné očkování, zbytek byl bohužel promlčen. Alespoň jsme tímto získali podklad pro případná jednání s pojišťovnami, jelikož uznali svou chybu. Za sepsání výzvy advokátem bylo uhrazeno 1 500 Kč.
  • r. 2020: Podpora rodiny, která se odvolávala proti pokutě za nenaočkování nemocného dítěte. Za poskytované právní služby uhradilo Rozalio v květnu 2020 celkem 7 875 Kč. Více ZDE. Ministerstvo zdravotnictví jejich odvolání v březnu 2021 zamítlo, a tak se rodina rozhodla podat žalobu ke Krajskému soudu. Na ni jsme přispěli již 15 000 Kč za právní služby a 3000 Kč za soudní poplatek.
  • r. 2020: Podpora ústavní stížnosti rodiny, ve které bylo dítěti zastaveno očkování ze zdravotních důvodů a které později nebylo přijato do školky kvůli chybějícímu očkování. Za přípravu a podání ústavní stížnosti jsme uhradili 50 % z celkových výdajů, přesně 1210 Kč.
  • Je možné, že v roce 2021 podpoříme také rodinu, která se soudí kvůli odmítnutí přijetí neočkovaného dítěte do mateřské školy. Více informací ZDE.
  • V březnu 2021 jsme přispěli 605 Kč na přípravu repliky k ústavní stížnosti výše zmíněné rodiny ( ve které bylo dítěti zastaveno očkování ze zdravotních důvodů a které později nebylo přijato do školky kvůli chybějícímu očkování). Ústavní soud v dubnu 2021 sice stížnost zamítl, ale zároveň potvrdil, že mateřské školy jsou povinny se zabývat výhradou svědomí, což jsme použili při aktuálních přijímacích řízení do MŠ.
  • Na administraci (poplatky) a fundraising byla z darů na tento projekt od začátku jeho spuštění k 29. 5. 2021 použita částka ve výši 7603,04 Kč.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Nedejte se!

Tomáš Stehlík
600 Kč

Drzime pesti!

Petra Stehlikova
300 Kč