O. P.: Dárcovská výzva pro projekt Podpora soudních sporů

Rodiče nesmí být pokutováni za neočkování nemocného dítěte

vybíráme od 18.4.2021
27 005 Kč
vybráno 68 % z 40 000 Kč

zbývá

12 dní

přispělo

55 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Věříme, že dítě není jen spis v kartotéce.

Věříme, že každé dítě si zaslouží individuální přístup a péči.

Pokud to cítíte stejně, podpořte nás, prosím. 

Velice děkujeme!
Dobrý den,

touto cestou žádáme o podporu našeho soudního sporu proti rozhodnutí o pokutě, která nám byla uložena za nenaočkování dcery.

K rozhodnutí dceru neočkovat jsme dospěli s ohledem na zdravotní stav a také dědičné faktory. I přes uvedení těchto důvodů nám jako rodičům nebylo nasloucháno. Dostali jsme pokutu ve výši 4500 Kč a k tomu nařízeno uhradit správní poplatek ve výši 1000 Kč. Ač to není nejvyšší možná pokuta, přijde nám nefér.

Proto jsme podali náležité vyjádření ke KHS a následně odvolání k Ministerstvu zdravotnictví. Obojí bylo smeteno ze stolu s tím, že naše argumentace je absurdní (doslova).

Povinnost uhradit pokutu tak stále trvá. Rozhodli jsme se tedy pro další možný krok, kterým je podání správní žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Věříme, že tento spor může pomoci i dalším rodinám v podobné situaci.

Náš příběh si můžete přečíst ZDE.
ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.
Spolek Rozalio podpořil již sedm soudních sporů týkajících se svobodné volby očkování, přijetí dítěte do předškolního zařízení nebo také odmítnutí zákroku očkování samotným dítětem. Přispějte na tento projekt, abychom mohli i nadále finančně pomáhat rodinám v soudních sporech.
Rozalio dlouhodobě podporuje rodiče, aby stáli za právy svými i svých dětí. Od svého vzniku podpořilo finančně již osm soudních sporů, které se týkaly pokut za odmítnutí očkování, nepřijetí dítěte do mateřské školy, vyloučení již přijatého dítěte, odmítnutí přeočkování 11ti letým dítětem, kdy nebyl respektován názor dítěte a rodiče měli postoje rozdílné.

I za pomoci dárců přispělo Rozalio na právní zastoupení a soudní poplatky. Některé soudní spory jsou zdárně ukončeny a přinesly zásadní možnost uznání výjimek pro očkování z důvodu náboženského vyznání i světské výhrady svědomí. Další spory jsou nyní u Evropského soudu pro lidská práva, kam také Rozalio zaslalo svůj amicus curiae. Více o nich si můžete přečíst ZDE.

Přispějte na podporu práv rodičů a dětí. Všechny vaše dary zde přijaté se odesílají na náš transparentní účet, na který můžete nahlížet ZDE.

Průběžné vyúčtování:
  • r. 2018: Manželé Reichovi - 14 000 Kč, více o jejich sporu ZDE.
  • r. 2018: Případ 11leté Adélky, která nechtěla být přeočkovaná, matka s ní souhlasila, otec ji očkovat chtěl - 9 100 Kč. Více ZDE.
  • r. 2019: Žaloba proti udělení pokuty za nenaočkování dítěte - stále běží, podporu rodina stále čerpá, čeká se na rozsudek. Dosud bylo za advokátní služby uhrazeno 28 500 Kč. Více ZDE
  • r. 2019: Podpora předžalobní výzvy pojišťovně k uhrazení povinného očkování. Pojišťovna vrátila rodině třetinu částky uhrazené za povinné očkování, zbytek byl bohužel promlčen. Alespoň jsme tímto získali podklad pro případná jednání s pojišťovnami, jelikož uznali svou chybu. Za sepsání výzvy advokátem bylo uhrazeno 1 500 Kč.
  • r. 2020: Podpora rodiny, která se odvolávala proti pokutě za nenaočkování nemocného dítěte. Za poskytované právní služby uhradilo Rozalio v květnu 2020 celkem 7 875 Kč. Více ZDE. Ministerstvo zdravotnictví jejich odvolání v březnu 2021 zamítlo. Rodina se soudí dál.
  • r. 2020: Podpora ústavní stížnosti rodiny, ve které bylo dítěti zastaveno očkování ze zdravotních důvodů a které později nebylo přijato do školky kvůli chybějícímu očkování. Za přípravu a podání ústavní stížnosti jsme uhradili 50 % z celkových výdajů, přesně 1210 Kč.
  • Je možné, že v roce 2021 podpoříme také rodinu, která se soudí kvůli odmítnutí přijetí neočkovaného dítěte do mateřské školy. Více informací ZDE.
  • V březnu 2021 jsme přispěli 605 Kč na přípravu repliky k ústavní stížnosti výše zmíněné rodiny ( ve které bylo dítěti zastaveno očkování ze zdravotních důvodů a které později nebylo přijato do školky kvůli chybějícímu očkování).
  • Na administraci (poplatky) a fundraising byla z darů na tento projekt od začátku jeho spuštění k 31. 12. 2020 použita částka ve výši 6 461,52 Kč.

Držím palce!

Petr Gryc

Očkování je velký byznys.

Dárce
1 000 Kč

Držím palce!

Aneta Wirth
500 Kč

Děkuji Vám za to, že bojujete! Posílám sílu.

JoMa
500 Kč

Drzim pesti, at spor vyhrajete!

Hana Kodrová
500 Kč

Držím palce 🙏🍀🥰

Libuše Crhová
100 Kč

Drzim palce!

Zuzana Růžičková
500 Kč

Zdravíme

Eva Kozáková
500 Kč

Držím palce, aby rodiče spor vyhrály. Tohle se prostě nesmí stávat :(

Ivana Gavdunová
1 000 Kč

Držím palce!

Eva Sauerová
1 000 Kč