Petr Hladík: Dárcovská výzva pro projekt Domov Pomněnka Nové Město na Moravě

Poutník pro Pomněnku

vybíráme od 2.5.2023
18 656 Kč
vybráno 47 % z 40 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!


Chci podpořit Domov Pomněnka nákupem jednoho pečovatelského lůžka s antidekubitní matrací.  Proto jsem se rozhodl, že v této výzvě budu shromažďovat peníze získané prodejem mé nové knížky Poutník chodí pěšky. Z každé prodané knihy posílám 68 Kč na tuto výzvu.

Když jdou dva spolu, je to někdy těžké, ale vždycky je to zábava. Právě o tom vyprávím ve své knize Poutník chodí pěšky. Kniha je plná příběhů a krátkých zamyšlení. Na poutích na Říp, do Vídně a na Sněžku mě doprovázel doprovázel fotograf Jiří Michlíček, proto je v knize i spousta pěkných fotografií. 
Na našich poutím jsme společně podporovali Domácí hospic Vysočina. V průběhu tří let se nám podařilo vybrat téměř čtvrt milionu korun. Proto i část výtěžku z prodeje této knihy chci věnovat na Domov Pomněnka. Ten staví Diakonie ČCE v Novém Městě na Moravě a domov bude sloužit lidem s Alzheimerovnou nemocí. Pokud si knihu koupíte na mém webu nebo ve vybraných prodejnách, tak z každého prodaného výtisku přidám 68 Kč k této výzvě.
Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích
V Novém Městě na Moravě stavíme nový domov pro seniory, který bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence. Pomněnku jsme začali stavět v březnu 2022 a dokončíme ji v únoru 2024. Nyní se snažíme získat peníze na nákup nábytku.
Domov Pomněnka Nové Město na Moravě
Stavbu Pomněnky financuje z více zdrojů. Výraznou pomocí jsou pro nás dary individuálních dárců, kteří již na stavbu Pomněnky poslali téměř deset milionů korun. Děkujeme.Pomněnka bude sloužit především lidem s Alzheimerovou nemocí, kteří celý svůj život prožili v Novém Městě na Moravě a jeho okolí. Chceme, aby mohli žít v dosahu svých blízkých a s podporou organizace, která má s péčí o tyto lidi dlouholeté zkušenosti. Pomněnka nabídne domov 30 lidem nad padesát let.

Sbírka na vybavení domova
Nyní chystáme nákup vybavení domova konkrétně: pečovatelská lůžka, antidekubitní matrace, křesla, stoly, židle, nábytek do kaple, vybavení společné koupelny a další.
Díky vašemu daru pořídíme potřebné vybavení včas. Více se o našem projektu dozvíte zde.


Budeme rádi, když se připojíte k rodině našich dárců a pomůžete nám postavit v Novém Městě na Moravě Pomněnku.

Dárek za váš dar
Pokud se rozhodnete jednorázově věnovat minimálně 1 000 Kč, tak vám pošleme dárek dle vašeho výběru. Za vaši dobrotu a štědrost nabízíme:
Knihu Poutník chodí pěšky
Tričko s motivem pomněnky
Zimní čepici


Poutník chodí pěšky
Knihu Poutník chodí pěšky napsal Petr Hladík, který se podílí na přípravě projektu Domova Pomněnka. "V letech 2018 až 2020 jsem společně se svým kamarádem fotografem Jiřím Michlíčkem absolvoval poutě z Vysočiny na Říp, do Vídně a na Sněžku. Kniha je obohacená o naše společné zážitky, které jsme spolu zažili. Často jsme byli postaveni do situací, ve kterých jsme potřebovali najít shodu, abychom mohli pokračovat dál. To od nás vyžadovalo velkou dávku trpělivosti, ochoty naslouchat a umění přiznat vlastní chybu."

Tričko s motivem pomněnky

Zimní čepice (barva černá a bílá)

Děkuji S+O Michlíčkovi

Petr Hladík
380 Kč

Děkuji Haně Bučkové a Štěpánu Rusňákovi za nákup knihy a jejich mimořádný vklad navíc.

Petr Hladík
2 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích, projekt: Domov Pomněnka Nové Město na Moravě