Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Ostrava-Mariánské Hory: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

Obchodní akademie a VOŠS Ostrava-Mariánské Hory podporuje Ukrajinu

vybíráme od 7.3.2022
29 620 Kč
vybráno 99 % z 30 000 Kč

přispělo

5 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přidejte se k nám! Rozhodli jsme se podpořit Ukrajinu a její lid.
Studenti i učitelé s hrůzou sledují, jaký spád nabrala ruská agrese vůči Ukrajině. Rozhodli jsme se proto založit tuto výzvu, kterou chceme přispěv organizaci Člověk v tísni, která pomáhá nejpotřebnějším. Přidejte se k nám, přispějte a sdílejte tuto výzvu na svých sociálních sítích, přepošlete ji rodině a kamarádům.

Válku nezastavíme, máme však možnost zmírnit trápení těch, kteří jsou jí přímo zasaženi.
People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina