Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Ostrava-Mariánské Hory: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

Obchodní akademie a VOŠS Ostrava-Mariánské Hory podporuje Ukrajinu

vybíráme od 7.3.2022
29 620 Kč
vybráno 99 % z 30 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Přidejte se k nám! Rozhodli jsme se podpořit Ukrajinu a její lid.
Studenti i učitelé s hrůzou sledují, jaký spád nabrala ruská agrese vůči Ukrajině. Rozhodli jsme se proto založit tuto výzvu, kterou chceme přispěv organizaci Člověk v tísni, která pomáhá nejpotřebnějším. Přidejte se k nám, přispějte a sdílejte tuto výzvu na svých sociálních sítích, přepošlete ji rodině a kamarádům.

Válku nezastavíme, máme však možnost zmírnit trápení těch, kteří jsou jí přímo zasaženi.
People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! Váš dar použijeme na pomoc obětem války na Ukrajině. Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl pomoc více než 1 milionu lidí. Vypravili jsme 17 humanitárních vlaků a více než 60 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy, pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí – poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina