Josef Mech: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

SportObchod pro Ukrajinu

vybíráme od 28.2.2022
113 300 Kč
vybráno 23 % z 500 000 Kč

přispělo

14 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pomozte s námi Ukrajině.
Tváří v tvář ještě před nedávnem ještě nepředstavitelné situaci, kterou umocňuje přítomnost našich ukrajinských kolegyň, všichni cítíme potřebu pomoct statečné Ukrajině, která čelí nevídané humanitární katastrofě.

Válka dramaticky zasáhne životy milionů místních obyvatel, kterým je potřeba pomoci. Proto se vyhlašujeme dárcovskou výzvu mezi zaměstnanci a zákazníky SportObchodu. Finanční prostředky půjdou na konto neziskové organizace Člověk v tísni, která pomáhá přímo na Ukrajině.

Jsme s Tebou, Ukrajino! 

People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! Váš dar použijeme na pomoc obětem války na Ukrajině. Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl pomoc více než 1 milionu lidí. Vypravili jsme 17 humanitárních vlaků a více než 60 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy, pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí – poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Hluboký obdiv Ukrajině!!!

Ondřej Čepelík
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina