HEWER, z.s.: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

Hewer pro Ukrajinu

vybíráme od 28.2.2022
131 800 Kč
vybráno 132 % z 100 000 Kč

přispělo

134 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V Heweru si dobře uvědomujeme jakou hodnotu má pro lidi jejich domov a pomoc v místě které dobře znají. Ukrajinský národ bojuje nejen o svoje životy, ale i o možnost žít je svobodně, ve své zemi, městě, ve svém domově.

Prostředky vybrané prostřednictvím Člověka v tísni pomohou lidem z Ukrajiny jak v místě jejich bydliště, tak těm na útěku, kteří o svůj domov přišli.
Společně pomáháme denně mnoha lidem ať už v práci nebo v osobním životě. Pomáháme, aby lidé kteří se neobjedou bez pomoci druhého člověka mohli zůstat doma. Se smutkem a s obavami se díváme směrem k Ukrajině, kde lidé o své domovy přicházejí a chceme jim také pomoci.
Pomocnou ruku podáme tak, že podpoříme sbírku S.O.S. Ukrajina, kterou organizuje Člověk v tísni. Stejně tak jako víme, že naši asistenti odvádějí práci dobře a poctivě pomáhají v Čechách, víme, že peníze poslané Člověku v tísni budou dobře pomáhat právě tam kde je to potřeba. Prosíme naše zaměstnance, prosíme naše klienty a jejich rodiny, aby se k nám připojili a podpořili sbírku Člověka v tísni. 
Z celého srdce, děkujeme ❤


People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! Váš dar použijeme na pomoc obětem války na Ukrajině. Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl pomoc více než 1 milionu lidí. Vypravili jsme 17 humanitárních vlaků a více než 60 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy, pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí – poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Слава Україні

Lucie Prchlíková
1 200 Kč

Každý den myslím na Vás. Držte se.

Eva Hableová
1 200 Kč

Chtěla bych poděkovat za organizaci sbírky. A především bych se chtěla podělit o velmi emotivní zážitek při sbírce u nás v Říčanech. Před sběrný místem stala fronta lidí a všichni měli plně ruce pomoci. Mladý kluk přinesl plnou tašku jídla, mladá žena nesla ve foliich zabelené polštáře, malé děti nesly balíky s plenkami, stará babička nesla v každé ruce pytlík granulí, v jedné pro pejsky, v druhé pro kočičky, ........ Parkovací místa byla obsazena auty narvanými k prasknutí potřebnými věcmi. Lidi, je mi hrozně moc líto, co se děje na Ukrajině, na druhou stranu jsem na nás velmi hrdá. Mám vás ráda ❤️, to je hezký pocit i přes ten smutek. Každý, kdo jen trochu může, pomáhá a nikdo není lhostejný. Ruští sousedé ubytovavávají ukrajinské maminky s dětmi, jiní Rusové darovali do obecního bytu, připravovaného pro uprchlíky postele. Spojuje nás všechny stejné přání.

Zuzana Staňková
1 200 Kč

Je to nejmenší věc, kterou můžeme v této situaci udělat. Ať to alespoň trochu pomůže.

Ondřej Kepka
1 000 Kč

Ruská válečná lodi, s - - u na tebe

Kateřina Rožníčková
600 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina