Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava - Poruba: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

Havlovka pro Ukrajinu

vybíráme od 25.2.2022
74 786 Kč
vybráno 249 % z 30 000 Kč

přispělo

98 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Vážení učitelé, studenti, zaměstnanci a přátelé školy,

naše střední škola se rozhodla vyjádřit svou podporu vyhlášením této finanční dárcovské výzvy na zajištění základních potřeb lidí ze zasažených oblastí i na okamžitou materiální pomoc obyvatelům Ukrajiny sužovaným válečným konfliktem. Tuto pomoc bude realizovat charitativní organizace Člověk v tísni, která se již mnoho let této činnosti věnuje.

Uvědomujeme si, že je otázka lidské solidarity se zajímat, zda ve 21. století mají lidé strach o své životy, schovávají se v krytech, nedostává se jim lékařské péče, v blízkosti jejich domů jezdí tanky, vybuchují rakety a umírají bezbranní lidé. Jak těžké je bojovat proti nesrovnatelně silnějšímu nepříteli?

Děkujeme, že ani vám nejsou otázky lidskosti cizí a budeme rádi, že se k nám připojíte jakoukoliv částkou.


Díky vám jsme v rekordním čase výzvu překonali. Děkujeme, že nekončíme a posíláme dál. 

Díky vám jsme v rekordním čase výzvu překonali. Děkujeme, že posíláte dál. 

Založení výzvy

People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat s námi! Váš dar použijeme na pomoc obětem války na Ukrajině. Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl pomoc více než 1 milionu lidí. Vypravili jsme 17 humanitárních vlaků a více než 60 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy, pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí – poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

💛💙🌻

Gabriela Krečmerová
1 000 Kč

Na podporu Ukrajiny manželé Švecovi

Dárce
500 Kč

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. VH

Max Vakrátor
1 000 Kč

Jsme s Vámi❤️🇺🇦

Dárce

#standwithukraine💙💛

Helena Michálková
200 Kč

PEACE

Martin Pochyla
1 000 Kč

🇺🇦💙💛

Otiosum
5 000 Kč

💙💛

Dárce
300 Kč

Stay strong🇺🇦❤️

Dárce

Jsme s Ukrajinou!

Matyáš Vaněk
705 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina