Hana Sedláková: Dárcovská výzva pro projekt Kup oběd

Kup oběd klientům Charity Olomouc a nauč Hanku vařit

vybíráme od 1.2.2022
12 600 Kč
vybráno 57 % z 22 000 Kč

přispělo

37 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Drazí přátelé, za 22 dní, 22. 2. 2022 oslavím své 35. narozeniny. Inspirována úspěchem své charitativní výzvy Dortíková abstinence pro hospic Sdílení, realizované před dvěma lety, jsem se rozhodla, že toto magické datum opět spojím s bohulibým rozměrem. Ráda bych letošní narozeninovou sbírkou podpořila nesoběstačné klienty a klientky Domova sv. Anežky na Svatém Kopečku u Olomouce, kteří nezvládnou svoji nepříznivou situaci řešit vlastními silami a ocitají se tak na prahu ohrožení zdraví či života.
Dárcovské výzvy bývají o dřině a odříkání :) Když jsem přemýšlela, jaký bič si na sebe pro následující 3 týdny upletu, na první dobrou mě napadlo vzdát se své největší závislosti, pití kávy. Rychle jsem si ale uvědomila, že bez dostatečného přísunu kafe riskuji život nejen já, ale i lidé, kteří se mnou chodí, pracují, kamarádí… Zvolila jsem proto mírnější, pro mě ale zdánlivě opět nepřekonatelnou výzvu – vzdát se po následujících 22 dní obědů v restauraci. Hm, řeknete si, co na tom je? Ale vy, co mě znáte blíže, už tušíte. Kolikrát si za poslední 3 roky, co Hanka pracovala pro Nadaci Via, přinesla oběd do krabičky, hm? Vynechala někdy společný oběd za dobu, co pracuje na krajském úřadě v Olomouci, ha? A modří vědí, že chlapa na dobrou večeři opravdu nesbalím. Takže představa, že si budu 3 týdny připravovat do kanclu jídlo s sebou a o víkendu si nedojdu pro bun bo nam bo do svého oblíbeného asijského bistra, mě poněkud zneklidňuje…

Budu ráda, když mě v tomto nelehkém boji podpoříte a zároveň tak spolu se mnou pomůžete těm, kteří si nemohou dovolit jídlo v restauraci, ale ani třeba svoje vlastní bydlení. Potěší mě, když mi místo dárku k narozeninám zašlete libovolný dar na projekt Charity Olomouc Kup oběd. Pokud výzvu nedodržím a jídlo v restauraci si i přesto dám, přihodím k Vašim darům do pomyslné kasičky částku v hodnotě tohoto oběda. Všechny peníze poputují po skončení výzvy do Charity Olomouc, kde za ně uvaří obědy pro klienty a klientky Domova sv. Anežky na Svatém Kopečku, azylového domu s pečovatelskou službou, kde pomáhají lidem, kteří se ocitli bez přístřeší a jejichž zdravotní stav vyžaduje péči druhé osoby. Všem předem ze srdce děkuji!

Charita Olomouc
Oběd je běžnou každodenní součástí našeho života. Většinou nás ani nenapadne, že by to u někoho bylo jinak. Nejchudší obyvatelé Domova sv. Anežky si však teplé jídlo dovolit nemohou. Svým darem jim oběd můžete zakoupit, případně uhradit obědy na týden anebo na měsíc. Nebo můžete nastavit pravidelný příspěvek a stát se tak patrony našich klientů.
Pan Karel strávil velkou část svého života těžkou prací v lese. Osudným se mu stal pracovní úraz, kdy se při stahování dřeva uvolnily klády a přimáčkly mu nohy. Po léčbě mu zůstaly trvalé následky a pan Karel se již nemohl vrátit zpět do práce. Jeho rodiče se o něj starali v rodné vesničce nedaleko Olomouce, když však nedávno zemřeli, ocitl se sám bez pomoci. Naštěstí se pro něj našlo místo v našem Domově sv. Anežky na Svatém Kopečku u Olomouce. 
Pan Karel má ale velmi nízký příjem, který stačí pouze na to, aby pokryl výdaje na ubytování a potřebnou pečovatelskou službu. Obědy mu Charita zatím hradí z vlastních zdrojů, ty však nejsou neomezené. Proto přicházíme s novým projektem KUP OBĚD a chceme vyzvat všechny, kterým není osud pana Karla a dalších našich nemajetných klientů lhostejný. Pomozte nám postarat se o potřebné lidi, kteří neměli v životě tolik štěstí! Děkujeme.

Krásný počin, Hanko! :-)

Jana
300 Kč

Všechno nejlepší a dobrou chuť, Hani!

Kristina Papoušková

Vše NEJ!

Adéla Vojáčková

Ukaž všem, že ani v kuchyni nejsi žádná lama! Všechno nejlepší :)

Monika

To je skvělá výzva, držím palce :)

Michaela Rázgová

Držím palce Hani! To je super výzva, já bych to nedala :D

Radka Bystřická
300 Kč

Herzlichen Glückwunsch, viel spass und alles Gute! ฅ/ᐠ. ̫ .ᐟ\ฅ

Katík
300 Kč

Stav se s krabičkou :)

Michaela Tsepeleva
222 Kč

Pojď pojď pojď!

Jan Žůrek
222 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Charita Olomouc, projekt: Kup oběd