Charita Olomouc


Sociálně znevýhodněné skupiny

Kup oběd

Oběd – teplé jídlo, které zasytí a dodá potřebnou sílu. Samozřejmost pro většinu z nás. Nebo ne? Co když jsi starý nebo nemocný a nezůstává ti dost peněz po úhradě léků a péče, kterou potřebuješ? Nebo žiješ na ulici a nemáš kde a z čeho si uvařit? Anebo se snažíš dostat se z toho ven, ale než dostaneš první výplatu, nemáš co jíst? Potom potřebuješ pomoc druhého člověka. Proto přicházíme s projektem KUP OBĚD. Syťme spolu hladové. Darujte teplé jídlo a zahřejte na těle i na duši!

vybíráme od 5.5.2020

Kup oběd

194 911 Kč

přispělo

139 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pan Jan (nar. 1954) dlouhá léta pracoval v lesích, kde si zvykl na klid a samotu. Vlivem těžké práce se mu zhoršilo zdraví a o práci v lese přišel. Chvíli pracoval jako skladník, ale i tuto práci zanedlouho ztratil. Bydlel v bytě u maminky, po její smrti pak střídal nejrůznější ubytovny. Časté hospitalizace vedly ke ztrátám i tohoto křehkého bydlení. Nakonec se panu Janovi zdravotní stav natolik zhoršil, že potřebuje dopomoc druhé osoby a našel tak domov u nás. Chodí se mu velmi špatně, a proto téměř nevychází z pokoje. Svůj čas tráví tím, že vymalovává mandaly.

Většina našich klientů má velmi nízký příjem, který stačí pouze na to, aby pokryl ubytování a pečovatelskou službu. Obědy jim Charita zatím hradí z vlastních zdrojů, ty však nejsou neomezené. Proto chceme vyzvat všechny, kterým nejsou osudy našich klientů lhostejné. Svým darem zakoupíte oběd a třeba i celodenní stravu klientům v domovech pro osoby se sníženou soběstačností, uhradíte potraviny na vaření pro lidi na sociálních bytech nebo pozvete lidi bez domova na várnici polévky.

  • Jeden oběd stojí klienta v domově 95 Kč
  • Cena stravy na celý den je 165 Kč
  • Za 665 Kč bude mít jeden klient teplé obědy po celý týden
Našim klientům pomůže jakákoli částka, kterou se rozhodnete poslat, třeba i k zakoupení pytlíku rýže do kuchyně. Pomozte nám postarat se o lidi, kteří neměli v životě tolik štěstí. Děkujeme!

Paní Klára (nar. 1980) neměla většinu svého života bezpečné bydlení, často se stěhovala a bydlela po ubytovnách. Opakovaně zažívala domácí násilí ze strany svých partnerů. Tyto zkušenosti ji hluboce poznamenaly. Nakonec našla domov u nás. Nemůže pracovat, má podlomené zdraví a potřebuje dopomoc pečovatelské služby. Snažíme se s ní pracovat na na stabilizaci příjmu, zvládnutí dluhů a zachování samostatnosti. zachování její samostatnosti. Poskytujeme jí psychickou podporu, aby zvládla čelit životním výzvám.

Paní Katka (nar. 1964) přišla o bydlení po úmrtí manžela. Poté žila nějakou dobu u dcery, ale nebylo to možné natrvalo. Paní Katka má problémy s chůzí a pamětí. Potřebuje pomoc se zařizováním věcí na úřadech a s orientací v prostoru, aby se neztratila. Také už není schopná si uvařit, protože je to pro ni nebezpečné a zapomíná recepty. Nikdy předtím nebyla bez domova. Je pro ni důležité udržovat si pořádek a trávit volný čas aktivně, například vyšíváním.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Navzájem si pomáhejme.

Kateřina Sčensná
595 Kč

Když můžu, pomůžu…🙂

Jarmila Škrabalová
1 000 Kč

Ať chutná :)

Alžběta Náglová
500 Kč

Snad udela aspon malou radost 🙂

Petra Drapáčová
85 Kč

Radost z dobrého oběda bude určitě. Děkujeme! :-)

Charita Olomouc

Dobrou chuť!

fizmee

Děkujeme!

Charita Olomouc

💚

Martina Koutná
100 Kč

Opravdové díky! ❤

Charita Olomouc