Ivana&Jana Rozkošná - Chroboková: Dárcovská výzva pro projekt PROVOZ HOSPICE DOBRÉHO PASTÝŘE

Nebýt sám na konci cesty

vybíráme od 1.10.2021
118 500 Kč
vybráno 54 % z 220 000 Kč

zbývá

24 dní

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Drazí přátelé a kamarádi,
slavíme narozeniny, kulaté narozeniny, já a moje sestra. Je nám dohromady 110, ptáme se , je to málo nebo hodně? Řekly bychom, že je nám tak akorát. A chceme to pořádně oslavit, právě proto, že je nám tolik, kolik nám je, že máme jedna druhou,ale hlavně proto, že máme vzácnou příležitost potkat se s lidmi, které máme rády, užít si to, dát si dobré jídlo a pití a radovat se ze života. Když se ohlédneme zpět, zjišťujeme, že v životě jsme toho hodně dosáhly, prožily, získaly ale i ztratily. Taky už víme, co je pro nás v životě důležité a protože už dávno nejsme malé holky, které se těší, jak o narozeninách budou rozbalovat dárky, moc by nás potěšilo, kdybyste nám pomohli dát dárek někomu, kdo to opravdu potřebuje.
Jak člověk stárne mění se mu v životě priority, dívá se na věci jinýma očima. Tak třeba na stáří a osamění na konci cesty. Když se vás to netýká, neřešíte to, ale pak, když na to dojde, je to velký šok a beznaděj. Nám se to stalo, když nám tatínek onemocněl nevyléčitelnou chorobou. Obě jsme chtěly, aby odešel v klidu domova a bez toho, aby trpěl. Ale bohužel, realita je dnes jiná, po čase zjistíte, že pokud nežijete v hlavním městě, umírající pacient nikoho nezajímá a že i při nejlepším předsevzetí nejste bez pomoci schopni to zvládnout. Po nekonečných dnech zoufalství a odmítání, kdy někomu, koho milujete nemůžete i při nejlepší vůli pomoci, jsme získaly kontakt na Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech. Byl to pro nás zázrak, úžasný personál, nic nebyl problém, krásné důstojné prostředí a hlavně porozumění, ochota pomoci a vědomí, že v tom nejsme sami. I když jsme se sestrou chtěly, aby tatínek zemřel doma v kruhu rodinném, vůbec jsme nelitovaly, že se tak stalo u Dobrého Pastýře. Nejen, že se skvěle postarali o nám tak drahého člověka, ale poskytli oporu a útěchu i nám pozůstalým. A právě tehdy jsme si uvědomily, jak důležitou práci dělají, jak vnitřně silní musí tito lidé být, že není čeho se bát a že na konci cesty nemusí být člověk osamělý. Proto bychom chtěly touto výzvou pomoci Dobrému Pastýři a všem jeho klientům a věříme, že s vaší pomocí toho dosáhneme. Jako vklad jsme vložily 110000Kč a pokud se vám společně podaří darovat celkem také aspoň 110000 Kč, tak my ještě jednou 110000 Kč přihodíme a to vůbec není málo. Děkujeme za podporu a těšíme se na vás.  Jana a Ivana
TŘI, z.ú.
Váš příspěvek bude použit na nákup zdravotnického materiálu, hygienických potřeb, léků a dalšího nezbytného vybavení.
Hospic Dobrého Pastýře je v provozu již dvanáctým rokem. Díky jejich obětavé práci všech jeho zaměstnanců se nám daří úspěšně naplňovat poslání, ke kterému byla naše organizace zřízena, tedy zajišťovat odbornou zdravotní a sociální péči nemocným a znevýhodněným (za uplynulých 12 let jich bylo více než 2500), poskytovat jim a jejich blízkým psychologickou a duchovní podporu.

Za celou dobu jeho činnosti toho má jak budova, tak její zařízení mnoho za sebou a ještě hodně před sebou. 

Kromě zdravotnického materiálu, hygienických potřeb a léků sbíráme prostředky na materiální zabezpečení, opravy a udržování zařízení, energie, obnovu podlahových krytin, výmalbu pacientských pokojů, nákup nových antidekubitních matrací, opravy výtahu a dalšího nezbytného vybavení.

Náš sbírkový účet na obnovu zařízení je transparentní, můžete se podívat, jak s Vašimi dary nakládáme.

... s radostí a pokorou se přidávám.... děkuji za krásný nápad :-)

Jana Šmídová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
TŘI, z.ú., projekt: PROVOZ HOSPICE DOBRÉHO PASTÝŘE