Milan Kvapil, s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Dobrovolnické centrum propojuje svět nevidomých a vidících

Na kole pro pomoc 2021

vybíráme od 9.4.2021
59 500 Kč
vybráno 85 % z 70 000 Kč

přispělo

22 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Letos již po čtvrté pořádáme v Brdech charitativní cyklozávod „Na kole pro pomoc“ s cílem podpořit projekty pomáhající nevidomým. Zaplaťte libovolný startovní poplatek a zúčastněte se závodu nebo jen přispějte a podpořte nevidomé.
Pojďme si společně užít podporu neziskové organizace Okamžiku, z. ú., která již 20 let přispívá k lepšímu životu lidí se zrakovým postižením. 
V sobotu 26. června 2021 odstartujeme již 4. ročník našeho cyklozávodu a opět bychom rádi za pomoci všech účastníků, a to jak aktivních cyklistů, tak i dalších podporujících, vybrali peníze na podporu projektu Propojme svět vidících a nevidomých. V minulém roce se nám podařilo dát dohromady 48 000 Kč. 
Bude letošní částka vyšší?


Za pořadatele MUDr. Dagmar Bartášková a MUDr. Milan Kvapil s týmem úžasných spolupracovníků
Okamžik, z.ú.
Každý nevidomý člověk chce normálně žít. To mu umožňuje síť dobrovolníků OKAMŹIKU. Během 20 let jich více než 800 nezištně pomáhalo lidem se zrakovým postižením prožít, co je pro ně bez cizí pomoci nedostupné. Aby o tuto nenahraditelnou možnost nepřišli, potřebujeme i vaši pomoc. S vaším příspěvkem dokážeme v plném rozsahu pokračovat v provozu Dobrovolnického centra, dlouhodobě fungujícího a jedinečného projektu, který propojuje svět vidících a nevidomých.

Dobrovolnické centrum Okamžiku

Dobrovolnické centrum je dlouhodobý projekt organizace Okamžik. Je největší svého druhu v České republice. Funguje již dvacátým rokem a ročně ho využívá cca 125 nevidomých, kterým pomáhá 140 aktivních dobrovolníků. Jsou jim nápomocni při každodenních činnostech, které bez cizí pomoci velmi těžko zvládají, nebo jsou pro ně úplně nedostupné (např. návštěvy lékařů, úřadů, nákupy, vycházky s dětmi, sportovní a kulturní aktivity).
Koordinujeme dva programy. V programu dlouhodobé spolupráce se nevidomí se svými dobrovolníky setkávají pravidelně. V druhém programu koordinátoři zajišťují nevidomým pomoc dobrovolníků při jednorázových pochůzkách. 
Dobrovolníci jsou u nás proškoleni, pojištěni a je jim poskytována pravidelná podpora.

Tohle už jsme dokázali 

Za dvacet let prošlo naším programem přes 800 dobrovolníků. 
V minulém roce jsme nevidomým zajistili 3654 hodin dobrovolnické pomoci.
 
Co svým darem ovlivníte? 
 
Finance z této sbírky budou použity na provoz Dobrovolnického centra a my budeme moci i nadále oslovovat, proškolovat, koordinovat a podporovat nové i stávající dobrovolníky.
Potvrdíte nám, že naše práce dává smysl.

Více o nás naleznete na www.okamzik.cz nebo na našem FB.
 
Pomůže nám každá částka darovaná jednorázově či pravidelně.
 
Děkujeme za vaše dary i za sdílení výzvy.
 
Klienti nám napsali 
 
„S Janem jsem strávila v lednu cca 24 hodin. Jeden den jsme podnikli výlet na běžkách. Byli jsme na Božím daru. Bylo to tam úžasné. Dále jsme navštívili výstavu v Národním technickém muzeu. Poté Jan zařídil prohlídku Břevnovského kláštera – bylo to úžasné, protože se mi věnovala paní, která mi dovolila takřka všechno v kostele si osahat. A poslední akce byla vycházka svižnou chůzí, protože jsem bojkotovala plavání. Všechny tyto aktivity jsou pro mě nesmírně dobíjející.“
 

„…díky Vaší laskavé nabídce přibyla k mé již dlouholeté ochotné dobrovolnici paní Martě ještě slečna Eva. S oběma jsem se v lednu setkala dvakrát, a to: 
s Martou poprvé 25. 1., kdy mi odnesla do čistírny můj „koncertní“ sametový kostým, a podruhé 30. 1.; kdy mi ho už přinesla kostým vyčištěný. Kromě toho mi na počítači opsala a jako přílohu odeslala knihu citátů „Přeji ti moudrost mudrců“.
Slečna Eva ke mně poprvé přišla 30. 12. a spolu jsme se pak vydaly nakupovat na Letnou; začaly jsme v drogerii a pokračovaly pak v knihkupectví, papírnictví, v obchodě s galanterií a prádlem. Nakupovaly jsme spolu i 23. 1. u nás v Břevnově – i tentokrát úspěšně. Za slečnu Evu jsem Vám opravdu vděčná: doprovází velmi dobře a zároveň je to i milá společnice!“
 
„… ráda bych poděkovala za poskytnutí doprovodu. Všechno jsme to se slečnou Radkou zvládly. Je moc milá a šikovná. U lékaře mi navíc pomohla s orientací v odpočívacím pokoji. To moc mi to pomohlo. Ještě jednou děkuji.“

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Okamžik, z.ú., projekt: Dobrovolnické centrum propojuje svět nevidomých a vidících