Tomáš Zunt: Dárcovská výzva pro projekt OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM

POMÁHÁM SOBĚ, POMÁHÁM TOBĚ - vyběhej, vychoď, daruj 500 hodin osobní asistence

vybíráme od 22.4.2021
16 706 Kč
vybráno 18 % z 91 800 Kč

přispělo

35 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Hýbej se celý rok a podpoř seniory a děti s postižením ve svém okolí, kteří potřebují Osobní asistenci. Nemůžeš-li se hýbat, pomoct můžeš jednoduše i jinak.  
Osobní asistence se stará o seniory i děti s postižením, kteří se neobejdou bez pomoci druhých. Obdobnou pomoc může jednou potřebovat každý z nás či našich blízkých. Ročně osobní asistentky zajistí kolem 9 tisíc hodin péče cirka 45ti klientům, v celém regionu Český Krumlov a Kaplice. Každá hodina asistence navíc je skutečným darem. Letos chceme zajistit 500 hodin potřebné asistence navíc. I díky vám se nám to může podařit.   

Jak se může každý z nás do pomoci zapojit?  

Možností je více. Všechny ale vedou ke stejnému cíli.
1. Hýbej se pravidelně po celý rok a podpoř Osobní asistenci:
 • JDI NA PROCHÁZKU, PROBĚHNI SE či JEĎ NA KOLE  po krásných trasách v okolí Českého Krumlova. Ve stanovené cílové destinaci se občerstvi, popij, pojez...
  Partnerské hostinské zařízení daruje 20% z vaší útraty na Osobní asistenci.
  Od května 2021. Každý měsíc jedna cílová destinace!
  Zapoj sebe, svou rodinu a podpoř Osobní asistenci. Každá vaše útrata pomůže!
  AKTUÁLNÍ TRASY, PRAVIDLA, SOUTĚŽE O SKVĚLÉ CENY ZDE

 • JSI PRAVIDELNÝ BĚŽEC A CHCEŠ SVÝM BĚHEM PODPOŘIT I DRUHÉ? Zapoj se do výzvy "Běhej celý rok" po trasách Krumlovské 11 i kdekoli jinde.
  Každý uběhnutý km tě sice bude stát 1 Kč. Ale každých 510 společně naběhaných km přinese hodinu asistence navíc. Nejlepší běžce oceníme. Více na webu K11 ZDE.

 • CHCEŠ ZAŽÍT ÚŽASNOU ATMOSFÉRU SPOLEČENSKO-SPORTOVNÍ AKCE PRO ZDATNÉ I MÉNĚ ZDATNÉ BĚŽCE, STARŠÍ I MLADŠÍ?
  Zúčastni se III. ročníku svatomartinské KRUMLOVSKÉ 11. Letos v neděli 7. 11. 2021.
  Na účastníky opět čeká rodinný běh, individuální běh i štafety na 11 km, atrakce pro děti, tradiční posezení se svatomartinským menu a mnoho dalšího.
  I výtěžek (startovné) z akce podpoří přímo Osobní asistenci. Registrace budou otevřeny v první polovině září. Více na webu KRUMLOVSKA11
2. Chceš podpořit osobní asistenci i jinak? Nemáš například čas? Nemůžeš běhat? Není ti lhostejné tvé okolí? Zapoj se jednoduše jinak!
 • PODPOŘ OSOBNÍ ASISTENCI OD STOLU. 
  Daruj jednoduše přes zabezpečený platební portál v pravé části obrazovky (u PC, na telefonu nahoře:). Každých vybraných 510 Kč umožní zajistit hodinu Osobní asistence navíc.
   
 • CHCEŠ PODPOŘIT VÍCE? STAŇ SE ČLENEM KLUBU PŘÁTEL neziskovky ICOS Český Krumlov. Členem klubu se může stát každý, kdo podporuje ICOS či nějakou z jeho služeb (např. Osobní asistenci) pravidelným (kupříkladu měsíčním) darem dosahujícím 200 Kč/měsíčně.
  Stačí si nastavit v platebním portálu napravo možnost "měsíčně".  Pravidla, výhody a další info o členství v klubu přátel ZDE
V případě darů obdrží samozřejmě každý zájemce potvrzení o daru pro daňové zvýhodnění. V roce 2021 je díky legislativní úpravě darovat ještě výhodnější (více např. zde). 
Jako obvykle vaši pomoc nechceme zadarmo:). Více níže....


Cílem dárcovské výzvy na této stránce je do konce listopadu 2021 vybrat na "darujme" 91.800 Kč, což umožní zajistit 180 hodin asistence. Další prostředky na celkových 500 hodin asistence navíc by měl přinést výtěžek z K11 a podpora firem a partnerských hostinců, které 20% vaší útraty věnují darem na Osobní asistenci.
Za každý dar i aktivitu moc děkujeme i za naše klienty.

P.S. Jestliže se nám společně s vámi podaří vybrat cílovou částku, uděláte nám a zejména našim klientům obrovskou radost. Vaši podporu, obdobně jako ve všech jiných našich dárcovských výzvách, nechceme však zcela zadarmo:), jsme připraveni přinést osobní obět:). Jakou? Nechte se překvapit 7.  11. 2021 v rámci Krumlovské 11. Váš ICOS.

Děkujeme všem, kteří se v květnu zapojili do akce "Pomáhám sobě, pomáhám tobě". Díky vám může Osobní asistence zajistit pro své klienty 42 hodin navíc.

Zvláštní poděkování patří Pavlu Špachmanovi a celému týmu #DCKM týmu za běžeckou výzvu 4x4x24 na podporu Osobní asistence. „Stačilo“ uběhnout 38 kilometrů za 24 hodin. Moc děkujeme všem, kteří se zapojili, překonali svou komfortní zónu a pomohli dobré věci.
I my jsme sestavili nosný ICOSí tým a pokusili se to dát. No, co si budeme povídat, někdo to dal, někdo v lehčí verzi:). Ale dosáhli jsme společného cíle.

Díky běžcům v rámci výzvy #DCKM týmu, běžcům, kteří se zapojili do akce "Běhej celý rok" a dalším dárcům se jen za první měsíc akce (květen) vybralo 11.500 Kč na podporu Osobní asistence.  Dalších 11.275 Kč pak díky účastníkům akce, kteří se i občerstvili v první z partnerských restaurací, daroval Egon Café. Díky!!!

Díky vám můžeme jen za květen poskytnout 42 hodin Osobní asistence, která pomáhá seniorům, dětem i dospělým s postižením, kteří potřebují pomoc druhých!

Červnové trasy, restaurace, soutěžní ceny a další aktuality na webu ICOS,
zde
 
Silná pětka ICOSu, která se společně zapojila do květnové výzvy #DCKM týmu...

4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS

Od 17. do 31. května 2021

Tým  #DCKM vyhlásil výzvu na podporu Osobní asistence. Běžecká výzva se skládá ze 4 mil (6,45 km) každé 4 hodiny po dobu 24 hodin. Ve výsledku tedy "stačí":) uběhnout něco přes 38 km za 24 hodin! 
 
„Kromě finančního příspěvku je cílem na chvíli prohlédnout svět za hranicí komfortní zóny,“ vysvětluje Pavel Špachman, zakladatel výzvy pro ICOS.
Startovné je dobrovolné – doporučená částka je 222 Kč zaslaná přes tuto platební bránu na Darujme v rámci naší akce "Pomáhám sobě, pomáhám tobě". 
 
„Kdo se necítí na přesné zadání #DCKM výzvy, ať si ji s čistým svědomím upraví -
 ať už 4 míle zamění za 4 kilometry nebo běh nahradí třeba chůzí 30 - 45 min. Nicméně pro zachování cíleného diskomfortu doporučuji zanechat interval každé 4 hodiny po dobu 24 hodin,“
doplňuje Pavel Špachman.
 
Přidejte se k nám!
Něco takového si nemůžeme nechat ujít. A samozřejmě poběží i ICOSí tým
(i když určitě lehčí verzi, nebo?). Ano, asi lehčí, zapojíme se moc rádi, zemřít ale ještě nechceme:) 
 
Událost 4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS je na facebooku.  
Najdete tam i pár běžeckých rad. Tak co, půjdete do toho s námi? V průběhu běhu i po něm můžete přidávat příspěvky s pocity, fotkami, případně tipy pro další, kteří se teprve chystají.
 
Děkujeme celému týmu #DCKM za podporu i příležitost překonávat sebe sama. 

Založení výzvy

ICOS Český Krumlov, o.p.s.
Seniorům, dětem (od 1 roku věku) i dospělým se zdravotním postižením pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnosti, ve školách - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, …
Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá téměř šesti desítkám dětí i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností. Každý rok zajistíme na 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně.  Počet zájemců o službu však permanentně roste.

Staráme se o klienty například s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou. Našim nejmladším svěřencům je pár let, těm starším i ke stovce let.          
 

Díky služebním automobilům se dostáváme za klienty i v odlehlých částech regionů, díky speciálním úpravám můžeme zajišťovat i převoz imobilních klientů.
Ročně co do počtu kilometrů objedou naše vozy za klienty a s klienty několikrát zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen ve dvou regionech.

Vzhledem ke stárnutí populace poptávka po Osobní asistenci stále roste.

Kolik to stojí?  Téměř 7 milionů korun ročně. Ze zákona jde o sociální službu částečně hrazenou, klienti tak část nákladů hradí ze státního příspěvku na péči. Díky tomu máme každoroční příjem něco přes 1 mil. Kč. Zbytek pak stačí:) zajistit a složit za podpory dotací od státu, kraje, měst a darů nadací, firem a lidí ochotných darovat druhým.

Za každý dar děkujeme. Pomůže druhým.

 
Z reakcí na naši Osobní asistenci: 
„Jsem tělesně postižený od 1 roku života, snažil jsem se s tím poprat a zvládnout vše sám. Bohužel s přibývajícím věkem [ …] se můj zdravotní stav zhoršil. [ …] Po propuštění z nemocnice využívám vaše služby – koupání, oblékání a další pomoc. Děkuji vám za vaši péči, připadám si jako v nebi. Díky vaší asistenci se problém vyřešil, už nejsem ve stresu a vždy se těším na popovídání!“ Josef, 62 let

"Se službou Osobní asistence jsme velmi spokojeni. Asistentky učí Matěje základním potřebám a zároveň si s ním hrají a malují. Mají příznivý vliv na mého syna. Z každé návštěvy je nadšen. A zároveň i já můžu využít čas pro sebe,“ maminka Matěje, za nímž dojíždíme od roku 2017 (Matěj má specifické kombinované postižení: Syndrom Dravetové, ADHD a autistické rysy. S nemocí se pojí epileptické záchvaty, Matěj tedy musí být neustále pod dohledem). 

Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov od roku 2008. ICOS je mj. držitelem prestižního ocenění Neziskovka roku 2016 - 2. místo v kategorii střední neziskovka. V roce 2020 pak ICOS získal (také 2. místo) v ceně hejtmanky Jihoč. kraje za společenskou odpovědnost. Na sklonku roku 2021 obdržel ICOS prestižní ocenění Značka spolehlivosti a může se tak pyšnit titulem Prověřená veřejně prospěšná organizace. Více třeba zde.icos.krumlov.czP.S. Podpořit Osobní asistenci, respektive nákup potřebného automobilu pro Osobní asistenci se rozhodlo devět kolegyň, které v měsíci listopad 2017 až březen 2018 slavily narozeniny. Nechtěly dárky, chtěly koupit Osobní asistenci auto. Narozeninovou výzvu včetně neodolatelného videa najdete ZDE.  Díky vám, dárcům jsme mohli pořídit další nezbytné automobily i v následujících letech. Děkujeme! 
Další dárcovské výzvy na osobní asistenci jsou uvedeny níže.Bylo mi potěšením běhat celý rok :)

Květa Škrabalová

Platba za "běhej celý rok". Malinko jsem přidal, uběhl jsem méně, ale zase mám takto lepší pocit:)

Běžec nemalý:)
850 Kč

200 km jsem sice neuběhla, ale mohla jsem:))

Magdalena Zronková
200 Kč

"Běhej celý rok" - Květen 2021
#pomahamsobepomahamtobe 🤘🏻

Pavel Špachman
301 Kč

Startovné na výzvu Běžím s #DCKM pro ICOS Milda +Klárka

Klára Ferenczi
444 Kč

4x4x24 - Uběhl jsem 2x míň, tak platím 2x víc!

David H.
444 Kč

4x4x24 mám zdárně za sebou. :-)

Karel
510 Kč

4x4x24 - snad to přežiju :-D Díky za super výzvu!

Květa Š.
222 Kč

Jsme v tom společně. :)

Honza Punčochář
222 Kč

4x4x24 #DCKM výzva pro ICOS

Pavel Špachman
222 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ICOS Český Krumlov, o.p.s., projekt: OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM