Petr Doubravský: Dárcovská výzva pro projekt Sbarvouven.cz

Podpořte lásku k bližnímu svému! Nenávist šířená Aliancí pro rodinu si nezaslouží ani korunu.

vybíráme od 29.11.2019
26 726 Kč
vybráno 178 % z 15 000 Kč

zbývá

16 dní

přispělo

60 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Ahoj! Jsem Petr, studuji gymnázium a je mi 18 let. Rozhodl jsem se založit tuto výzvu za účelem podpořit sbarvouven.cz, která lidem pomáhá, namísto toho aby je odsuzovala. Podporuje ty, které jiní odsuzují. Zároveň tuto výzvu zakládám na protest proti podpoře, které se od darujme.cz dostává Alianci pro rodinu. Ta totiž namísto podpory šíří nenávist, upírá lidem jejich přirozená práva a potřeby. Každý totiž máme právo být spokojeni sami se sebou a svobodně rozhodovat o svém těle i svojí duši. Pokud si stejně jako já myslíte, že si podporu zaslouží činnosti jako je sbarvouven.cz a nesouhlasíte s podporou Aliance pro rodinu, podpořte prosím moji výzvu - ať už finančně, nebo třeba sdílením na sociálních sítích. 
Na darujme můžete podpořit hodně projektů a organizací. Ne se všemi souhlasím a ani se všemi souhlasit nemusím - demokracie je totiž o respektu k jiným a jejich názorům. Nelze však tolerovat organizace, které k ostatním respekt nemají a pohrdají jimi. Takovou organizací je například Aliance pro rodinu, kterou můžete na této platformě podpořit také. Nenávist a upírání lidských práv si však nezaslouží ani korunu, ani možnosti tyto koruny sbírat.

"Kdyby se vám narodil kluk a byl to homosexuál?" zeptal se redaktor v rozhovoru Jany Jochové, mluvčí Aliance pro rodinu. Ta odpověděla: 

"Kdyby mi to oznámil v patnácti, tak to budeme nějak řešit... Nemyslím si, že v mé rodině něco takového nastane... Asi bychom se bavili o tom, že teda jako bych nerada, aby žil s nějakým mužem a přiváděl mi ho domů, protože přiznám se... myslím, že mj pohled na tadytu homosexualitu je v tom křesťanském pohledu na svět, že bych ráda, kdyby tedy zůstal nějakým způsobem sám." 

Aliance pro rodinu ale podporuje třeba i Pochody pro život, v rámci kterých se snaží upřít lidem právo svobodné volby rozhodovat o svém těle a prosazuje zákaz umělého ukončení těhotenství. 

Věřím ve společnost, kde jsme si rovni, respektujeme se a každý může milovat, koho chce a nikdo mu to nebude odpírat. Je více než vhodné, připomenout si 30 let od Sametové revoluce jeden z citátů Václava Havla. "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí." Pravda je totiž taková, že Aliance pro rodinu šíří nenávist. Láska je jen jedna a nikdo nemá právo lásku mezi lidmi hodnotit. 

Podpořte prosím moji výzvu, sbarvouven.cz a nesouhlas s podporou nenávisti - ať už finančně, nebo sdílením na sociálních sítích. Díky moc! 

Prague Pride z.s.
online poradna pro LGBT+ osoby v krizi

Pomozte nám poradnu dál rozvíjet a staňte se trvalými podporovateli.

Od založení poradny jsme pomohli už 2700 mladým lidem. Nasloucháme jim, poskytujeme jim bezpečný prostor a sdílíme s nimi naše vlastní zkušenosti. Pomáháme se sebepřijetím a s ujasněním vlastní sexuality, věnujeme se coming-outu v rodině i homofobní šikaně. Patnácti lidem jsme zachránili život. To má smysl. Myslíte si to taky?  

Zadejte trvalý příkaz třeba na 200 Kč - i menší pravidelná částka nám umožní stabilitu a dlouhodobější plánování.

Váš pravidelný dar nám umožní:
  • začít pořádat přednášky pro rodiče a výchovné poradce,
  • rozjet chatovací místnost a mobilní aplikaci, aby poradna byla ještě dostupnější, 
  • připravit a začít nabízet workshopy pro školy
Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit. Budeme vás informovat, jak vaše dary pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců a budeme vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem kampaně nebo nám s šířením poradny pomoct jinak? Napište Tereze (tereza@praguepride.com

Příběhy
Zjistěte víc o tom, jak poradna pomáhá třeba díky příběhu Honzy. Přečíst si můžete taky o Juliii, která se rodičům vyoutovala v den svých šestnáctých narozenin nebo o tom, jak může vypadat coming-out pohledem dcery i matky

Patronkou poradny je Ester Janečková a ve svém comingoutovém videu nás podpořil Kovy.


Děkujeme :)
Tom & Michal
Děkuji mému synovi Kryštof Tomáš Říha za upřímnost v dané věci. Tito lidé mají stejná práva jako heterosexuálové. Právo na život a lásku.
Lucie Kramáriková
500 Kč
Hodně štěstí všem v boji s lidskou omezeností.
Sylva
1 000 Kč
Moc děkujeme za Vaši podporu a iniciativu, Petře...
Ester Janečková
1 000 Kč
<3 <3 <3
Maria Lurfová
Dobrý den, jsem mámou dvou dětí jiné sexuální orientace a vždy je budu milovat stejně, už proto že jsou a jaké jsou. A až si najdou a přivedou partnera jedno jakého pohlaví/genderu, doufám že to bude v první řadě dobrý člověk. Držím palce Sbarvouven. V tomto světě je zdá se tolerance a lásky moc a moc zapotřebí.
Iva Ocisková
300 Kč
Darujme využívám ráda a nechci, aby se tu podporovala nenávist a projekty organizací, jejichž cílem je omezit práva žen a práva menšin (jakkoliv se snaží svou činnost prezentovat neškodně a pozitivně).
Dárce
Díky
Zu
300 Kč
<3
Jan Vlach
25 Kč
Podpořila jsem, protože se mi nelíbí, že Darujme.cz dává prostor projektům, které vyvolávají nenávist k určitým skupinám obyvatel a požadují omezení jejich práv.
Anna Bromová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Prague Pride z.s., projekt: Sbarvouven.cz