Petr Doubravský: Dárcovská výzva pro projekt Sbarvouven.cz

Podpořte lásku k bližnímu svému! Nenávist šířená Aliancí pro rodinu si nezaslouží ani korunu.

vybíráme od 29.11.2019
30 526 Kč
vybráno 204 % z 15 000 Kč

přispělo

64 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj! Jsem Petr, studuji gymnázium a je mi 18 let. Rozhodl jsem se založit tuto výzvu za účelem podpořit sbarvouven.cz, která lidem pomáhá, namísto toho aby je odsuzovala. Podporuje ty, které jiní odsuzují. Zároveň tuto výzvu zakládám na protest proti podpoře, které se od darujme.cz dostává Alianci pro rodinu. Ta totiž namísto podpory šíří nenávist, upírá lidem jejich přirozená práva a potřeby. Každý totiž máme právo být spokojeni sami se sebou a svobodně rozhodovat o svém těle i svojí duši. Pokud si stejně jako já myslíte, že si podporu zaslouží činnosti jako je sbarvouven.cz a nesouhlasíte s podporou Aliance pro rodinu, podpořte prosím moji výzvu - ať už finančně, nebo třeba sdílením na sociálních sítích. 
Na darujme můžete podpořit hodně projektů a organizací. Ne se všemi souhlasím a ani se všemi souhlasit nemusím - demokracie je totiž o respektu k jiným a jejich názorům. Nelze však tolerovat organizace, které k ostatním respekt nemají a pohrdají jimi. Takovou organizací je například Aliance pro rodinu, kterou můžete na této platformě podpořit také. Nenávist a upírání lidských práv si však nezaslouží ani korunu, ani možnosti tyto koruny sbírat.

"Kdyby se vám narodil kluk a byl to homosexuál?" zeptal se redaktor v rozhovoru Jany Jochové, mluvčí Aliance pro rodinu. Ta odpověděla: 

"Kdyby mi to oznámil v patnácti, tak to budeme nějak řešit... Nemyslím si, že v mé rodině něco takového nastane... Asi bychom se bavili o tom, že teda jako bych nerada, aby žil s nějakým mužem a přiváděl mi ho domů, protože přiznám se... myslím, že mj pohled na tadytu homosexualitu je v tom křesťanském pohledu na svět, že bych ráda, kdyby tedy zůstal nějakým způsobem sám." 

Aliance pro rodinu ale podporuje třeba i Pochody pro život, v rámci kterých se snaží upřít lidem právo svobodné volby rozhodovat o svém těle a prosazuje zákaz umělého ukončení těhotenství. 

Věřím ve společnost, kde jsme si rovni, respektujeme se a každý může milovat, koho chce a nikdo mu to nebude odpírat. Je více než vhodné, připomenout si 30 let od Sametové revoluce jeden z citátů Václava Havla. "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí." Pravda je totiž taková, že Aliance pro rodinu šíří nenávist. Láska je jen jedna a nikdo nemá právo lásku mezi lidmi hodnotit. 

Podpořte prosím moji výzvu, sbarvouven.cz a nesouhlas s podporou nenávisti - ať už finančně, nebo sdílením na sociálních sítích. Díky moc! 

Prague Pride z.s.
online poradna pro LGBT+ dospívající v krizi

Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming-out!

Každý týden nás osloví dvě desítky mladých lidí, kteří se díky své odlišnosti nacházejí v těžké životní situaci. Ujasnění vlastní orientace či identity a veřejný coming-out jsou pro LGBT+ dospívající nejtěžšími životními kroky a odhodlat se k nim trvá často celé roky. V takové situaci hodně pomůže možnost se někomu svěřit. Někomu, kdo si to dovede představit, protože sám stejnou situaci už prožil. Někomu, u koho se není třeba bát reakce. A právě to je smyslem poradny Sbarvouven.cz.

Za 5 let jsme pomohli více než 3500 lidem, patnácti z nich jsme dokonce zachránili život. To má smysl! Pojďte do toho s námi – společně dokážeme pomoci ještě víc.

  • 100 Kč měsíčně je náklad na jednoho klienta*ku poradny, díky pravidelné platbě v této výši může tedy jeden člověk využít její služby
  • 200 Kč měsíčně zajistí místo jednomu teenagerovi*erce v podpůrné terapeutické skupině
  • 450 Kč měsíčně, tedy 5 400 Kč ročně zajistí základní jednodenní školení pro všechny mentory*ky
  • 600 Kč měsíčně je náklad na jednoho mentora*ku poradny, který zahrnuje průběžná školení a dohled odborné*ho garanta*ky
Možná i pro Vás bylo těžké přijmout svou odlišnost. Možná Vaši blízcí nevzali Váš coming-out zrovna nejlépe. Anebo jste měl*a štěstí a všechno bylo v pohodě, ale víte, že to zdaleka není samozřejmost. Ať už je vaše motivace jakákoliv, přidejte se k nám. Zaslání daru je tou nejjednodušší cestou, jak mladým gayům, lesbám, bi a trans lidem spolu s námi pomáhat.

Výši Vašeho příspěvku si určujete sami a kdykoliv můžete podporu ukončit. My Vás budeme informovat o tom, jak vaše dary pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců*kyň a budeme Vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride.

DĚKUJEME! 

Proč je poradna důležitá?
Představa, že o jeho odlišné sexuální orientaci ví rodina, kamarádi nebo okolí, byla pro Dominika na střední naprosto nereálná. „Ani nevím, proč jsem v sobě měl takový blok. Mám kolem sebe velmi tolerantní lidi – jak v rodině, tak mezi přáteli,“ hodnotí zpětně.
 
Každý den ho trápily negativní myšlenky, rozhodl se tedy vyhledat pomoc. Při brouzdání na internetu narazil na poradnu Sbarvouven.cz. Začal si psát s mentorkou Katkou a jeho psychický stav se postupně zlepšil. Pak se ale odmlčel.
 
Po čase se Katce ozval znovu. „Někdy před dvěma lety, když byla moje situace opravdu zoufalá, jsem se na Tebe obrátil. Musím říct, že mi to docela pomohlo. Proto jsem se rozhodl, že se Ti ozvu – abys věděla, jak to se mnou dopadlo, a taky abych Ti poslal jedno velké díky, které Ti dlužím.“ 

„Měl jsem tehdy takový strach, že jsem se bál napsat své pravé jméno,“ stálo dále v děkovném dopise, který byl plný dobrých zpráv. Dominik se za uplynulé dva roky vyoutoval rodině a přátelům a spokojeně žije v Praze ve společném bytě s přítelem Kubou – představa, která by byla pro sedmnáctiletého Dominika jen těžko uvěřitelná.

Celý příběh si přečtěte na webu poradny. 

Patronkou poradny je Ester Janečková a ve svém comingoutovém videu nás podpořil Kovy.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Chcete se stát partnerem*kou kampaně nebo nám s šířením poradny pomoct jinak? Napište Tereze (tereza@praguepride.com


Když už jsou ty vánoce, tak ať je start do nového roku příjemnější. ;-)

Jaromír Smetana
2 000 Kč

Děkujeme :)

Tom & Michal

Děkuji mému synovi Kryštof Tomáš Říha za upřímnost v dané věci. Tito lidé mají stejná práva jako heterosexuálové. Právo na život a lásku.

Lucie Kramáriková
500 Kč

Hodně štěstí všem v boji s lidskou omezeností.

Sylva
1 000 Kč

Moc děkujeme za Vaši podporu a iniciativu, Petře...

Ester Janečková
1 000 Kč

<3 <3 <3

Maria Lurfová

Dobrý den, jsem mámou dvou dětí jiné sexuální orientace a vždy je budu milovat stejně, už proto že jsou a jaké jsou. A až si najdou a přivedou partnera jedno jakého pohlaví/genderu, doufám že to bude v první řadě dobrý člověk. Držím palce Sbarvouven. V tomto světě je zdá se tolerance a lásky moc a moc zapotřebí.

Iva Ocisková
300 Kč

Darujme využívám ráda a nechci, aby se tu podporovala nenávist a projekty organizací, jejichž cílem je omezit práva žen a práva menšin (jakkoliv se snaží svou činnost prezentovat neškodně a pozitivně).

Dárce

Díky

Zu
300 Kč

<3

Jan Vlach
25 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Prague Pride z.s., projekt: Sbarvouven.cz